inuš
01.02.08,11:21
Dobrý den, mám jednu otázku. Mali sme Znanca, ktorý 30.11.2007 skončil prac.pomer. Dnes mi prišiel exekučný príkaz na neho. Samozrejme som exekútorovi odpovedala, že už u nás nepracuje. Ale my ho znova zamestnáme od 01.04.2008. Chcem sa spýtať, musím akceptovať došlý exekučný príkaz,ktorý mi prišiel pred uzatvorením prac. pomeru, alebo mám čakať, kým mi nepošlú ďalší? Viem, že zamestnanec to bude musieť tak či tak zaplatiť, len sa nechcem dostať do nejakého konfliktu so zákonom, že som uplatnila niečo, čo mi došlo pred uzatvorením pr. pomeru. :confused::confused:
irma1
01.02.08,10:35
Zatiaľ si postupovala tak, ako by som postupovala aj ja. Do 01.04.2008 je ešte ďaleko, všeličo sa môže stať. Zamestnanec nemusí vôbec nastúpiť, dlh u exekútora môže vyrovnať, atď. Určite by som potom počkala na nový exekučný príkaz, ak vôbec nejaký príde.
inuš
01.02.08,10:41
Ďakujem za odpoved, hoci ako poznám toho Znanca, určite to sám nevyplatí, pretože to má staré 4 roky a mal na to času a času. Ale to nie je moja vec. Ešte raz dik.
Barbara
01.02.08,10:54
ja by som napísala určite tomu exekútorovi, že znovu znamestnávame toho zamestnanca a keď je tá exekúcia aktuálna tak nech mi to pošle ešteraz, rozhodne tú predošlú by som nebrala do úvahy, lebo keď to aj nevyplatil, tak každým dňom narastá úrok z omeškania ,takže tá suma z predošlého príkazu už nemusí byť ani aktuálna:o
Zolo
01.02.08,11:42
Neriskoval by som neakceptovanie exekučného príkazu. Zamestnávateľ príkaz prevzal, nezbaví sa zodpovednosti za jeho realizáciu.
Ak zamestnanec znova nastúpi, preveril by som u exekútora zostatok pohľadávky, zrážky z príjmu, kým príde odpoveď, dal do depozitu a podľa aktuálnehio stavu pohľadávky príkaz realizoval, alebo, ak bola pohľadávka uspokojená, vrátil deponované peniaze zamestnancovi.
Barbara
01.02.08,12:12
áno veď jasnačka, že netreba risknúť, veď práve preto som napísala, že by som napísala tomu exekútorovi, že znovu zamestnávame toho ZC- a, a tým mu predsi dám vedieť, že exekúcia môže byť vykonaná.

len som sa zle vyjadrila:o

nech prepáčia:)
Andyke
01.02.08,12:15
Mali ste vrátiť exekútorovi Príkaz na exekúciu a Exekučný príkaz (originály) s vysvetlením, že už uvedený pracovník u Vás nepracuje.
V tomto prípade keby ste ho zamestnali tento rok, tak by ste nemuseli prihliadať na exek.príkaz, lebo ozaj sa môže stať, že medzitým zamestnanec dlh vyrovnal.
Exek.príkazy po skončení pracovného pomeru vraciam exekútorom (to mi právnik poradil), samozrejme napíšem aj list , že z toho dôvodu, že už nemám toho zamestnanca a nemám komu postúpiť exek.príkaz , nepoznáme jeho nového zamestnávateľa.
Pre nás vždy robím fotokópiu všetkých exek.príkazov.
STRELEC
01.02.08,12:28
Mali ste vrátiť exekútorovi Príkaz na exekúciu a Exekučný príkaz (originály) s vysvetlením, že už uvedený pracovník u Vás nepracuje.
V tomto prípade keby ste ho zamestnali tento rok, tak by ste nemuseli prihliadať na exek.príkaz, lebo ozaj sa môže stať, že medzitým zamestnanec dlh vyrovnal.
Exek.príkazy po skončení pracovného pomeru vraciam exekútorom (to mi právnik poradil), samozrejme napíšem aj list , že z toho dôvodu, že už nemám toho zamestnanca a nemám komu postúpiť exek.príkaz , nepoznáme jeho nového zamestnávateľa.
Pre nás vždy robím fotokópiu všetkých exek.príkazov.
No dobre, ale nevadí potom, že vo firme nemáte originál dokladu od exekútora? Nemôžu z toho vzniknúť problémy? Radšej si asi doklady ku zrážkam treba nechať v originálnom vyhotovení. Neviem, ale to sa mi vidí správnejšie, hoci je to šikovné riešenie pre prípad, že viem, že bývalý zamestnanec sa vráti späť. A to nie je zas častý prípad. Ostatne, neriešil by som problém za svojho zamestnanca. Ani on nerieši moje problémy. A ak áno, tak je to to, za čo berie odmenu a má v náplni.
irma1
01.02.08,12:41
No dobre, ale nevadí potom, že vo firme nemáte originál dokladu od exekútora? Nemôžu z toho vzniknúť problémy? Radšej si asi doklady ku zrážkam treba nechať v originálnom vyhotovení. Neviem, ale to sa mi vidí správnejšie, hoci je to šikovné riešenie pre prípad, že viem, že bývalý zamestnanec sa vráti späť. A to nie je zas častý prípad. Ostatne, neriešil by som problém za svojho zamestnanca. Ani on nerieši moje problémy. A ak áno, tak je to to, za čo berie odmenu a má v náplni.

Ja si nechávam originál vtedy, ak som už urobila aspoň jednu zrážku. Vtedy oznamujem listom, že zamestnanec ukončil pracovný pomer vtedy a vtedy a v zrážkach nie je možné pokračovať.
Inuš v zadaní otázky píše, že jej exekučný príkaz prišiel dnes a zamestnanec skončil pracovný pomer 30.11.2007.
Ja by som to zabalila do obálky a poslala so sprievodným listom späť. Jednoducho už u nás nepracuje. Že nastúpi 01.04.2008 by som nespomínala, lebo ako som už vyššie uviedla, nemusí to byť pravda. Do 01.04.2008 je ešte ďaleko.
Andyke
01.02.08,12:51
Väčšinou som mala prípady, že exekúcia došla po ukončení prac.pomeru. My sme ešte nikdy nezamestnali bývalého zamestnanca.(takže načo by nám boli v budúcnosti?)
Na 1 jedného zamestnanca som dostala aspoň 9 exek.príkazov, ale strhávala som len prvé dve, po 2 mesiacoch dal výpoveď, a všetky som vrátila exekútorom (ešte som ich nestihla ani začať zrážať)
Zuzka2510
08.12.08,08:57
Dobrý deň. Ja by som potrebovala poradiť, máme zamestnanca na dohodu o prac. čin. a došla mu exekúcia. On však zarobí cca 1000,- Sk, čo mám prosím odpísať ex., že mu nebudeme môcť vykonávať zrážky zo mzdy? Tá mzda sa stále mení, ale nikdy nie je viac ako 1500,- Sk, záleží ako často za mesiac je v práci. Ďakujem
Aňuška
08.12.08,10:50
Dobrý deň. Ja by som potrebovala poradiť, máme zamestnanca na dohodu o prac. čin. a došla mu exekúcia. On však zarobí cca 1000,- Sk, čo mám prosím odpísať ex., že mu nebudeme môcť vykonávať zrážky zo mzdy? Tá mzda sa stále mení, ale nikdy nie je viac ako 1500,- Sk, záleží ako často za mesiac je v práci. Ďakujem

Niečo v tomto zmysle - viď prílohu.
Zuzka2510
08.12.08,11:07
Ďakujem pekne
kocsing
23.12.08,12:03
Prosím vie mi niekto poradiť, či má exekučný príkaz prednosť pred dohodou o zrážkach zo mzdy, ak tá už beží dávnejšie? Viem, že keď príde ex.pr. a iný už beží, dám ho do poradia. Ale keď bežiaca je dohoda o zrážkach povedzme od profirealu, má v takom prípade prednosť exekučný príkaz alebo tiež dám do poradia?