martina_j
01.02.08,12:31
je to ok z danoveho hladiska ak vystavujem fa s naskenovanou peciatkou a podpisom miesto originalneho podpisu a original peciatky??? povazuje sa taka fa za original?

dakujem
Gabi03
01.02.08,11:35
Kuk do § 71 zákona o dani z príjmov. Tam nie je napísané, že FA musí obsahovať pečiatku a podpis. ;)
Zita5
01.02.08,11:35
Je problém FA originál podpísať a tak poslať poštou ? Alebo FA chcete poslať e-mailom ?
Prikladám aj túto tému .
http://www.porada.sk/t68580-faktura-dorucena-elektonickou-postou.html?highlight=Elektronick%E1+fakt%FAra
Braňo
01.02.08,11:44
iba ak by bol pripojený zaručený elektronický podpis.
martina_j
01.02.08,13:54
fa posielam poštou ,, ale nechce sa mi ich peciatkovat a podpisovat rucne ked mi to program umozni zrychlit,,, a elektronicky overeny urcite neni, ale ked sa teda v zakone o dani z prijmov nevyzaduje aby tam bol podpis a peciatka tak musi byt tento doklad danovo uznany, mam pravdu?
misomiso
01.02.08,14:23
Kuk do § 71 zákona o dani z príjmov. Tam nie je napísané, že FA musí obsahovať pečiatku a podpis. ;)

Ale ved Martinina faktura predsa obsahuje peciatku aj podpis, ibaze ten podpisa a peciatku tlaci tlaciaren. Ved aj identifikacne udaje firmy su potrebne na fakture, ale to este neznamena, ze ich tam musime vypisovat rucne...
Gabi03
05.02.08,05:48
Ale ved Martinina faktura predsa obsahuje peciatku aj podpis, ibaze ten podpisa a peciatku tlaci tlaciaren. Ved aj identifikacne udaje firmy su potrebne na fakture, ale to este neznamena, ze ich tam musime vypisovat rucne...

Asi by som sa mala vyjadrovať presnejšie. :):rolleyes:
Keď Martina_j sa pýtala, že ak na faktúre je oskenovaná pečiatka a podpis, či sa táto faktúra považuje za originál. No a ja som uviedla daný paragraf s tým, že nakoľko sa v ňom nehovorí o týchto náležitostiach (pečiatka a podpis), že aj keď sú oskenované, faktúra je naďalej originál a platná.
Chápeme sa?! ;)