ede
01.02.08,14:42
Je zamestnavatel povinny vykonat RZD za rok 2007 zam-covi, s ktorym mal v roku 2007 DoVP, odmena z nej bola mesacne cca 10 000,-Sk, navyse je to starobny dochodca..? Ine prijmy tento z-ec nemal.
Mesacne bola odmena zdanovana - preddavkovo. Dakujem.
jankasm
01.02.08,15:31
Je zamestnavatel povinny vykonat RZD za rok 2007 zam-covi, s ktorym mal v roku 2007 DoVP, odmena z nej bola mesacne cca 10 000,-Sk, navyse je to starobny dochodca..? Ine prijmy tento z-ec nemal.
Mesacne bola odmena zdanovana - preddavkovo. Dakujem.

Pokiaľ si oň zamestnanec požiada tak áno.
Ak si nepožiada, musí si urobiť DP. ;)
ede
01.02.08,16:01
Dakujem.
A hned ma napada aj dalsi pripad - dochodca, bola mu vyplatena v priebehu roka 2007 cca 10-12krat odmena za "pracu" v organe spolocnosti - konkr.vybor pozemk.spolocenstva. Odmena je vo vyske po 200,-Sk, zdanena hned zrazkovou danou. Moze zam-tela /teda pozemk.spolocenstvo/ poziadat o RZD za r.2007 ? Teda za predpokladu, ze nema iny prijem....Ak ma aj iny prijem, tak mu poz.spol. vystavi len potvrdenie ?
Vopred dakujem.
Andyke
01.02.08,16:09
Nemôžete mu urobiť RZD.
A keď sa pozerám na výšku príjmov nie je ani povinnosť podať DP. Keď chce môže v tom prípade mu DÚ vráti tú zrážkovú daň .
Za predpokladu, že iné príjmy nemal.
svojar
01.02.08,16:42
Daň mu vrátia aj keď mal aj iné príjmy spolu do výšky 47808,- Sk
Jozef Mihál
02.02.08,17:01
Dakujem.
A hned ma napada aj dalsi pripad - dochodca, bola mu vyplatena v priebehu roka 2007 cca 10-12krat odmena za "pracu" v organe spolocnosti - konkr.vybor pozemk.spolocenstva. Odmena je vo vyske po 200,-Sk, zdanena hned zrazkovou danou. Moze zam-tela /teda pozemk.spolocenstvo/ poziadat o RZD za r.2007 ? Teda za predpokladu, ze nema iny prijem....Ak ma aj iny prijem, tak mu poz.spol. vystavi len potvrdenie ?
Vopred dakujem.
Ak iné príjmy nemal, môže požiadať zamestnávateľa - pozemkové spoločenstvo - o vykonanie RZD za rok 2007. V praxi by však šlo o zbytočnosť, pretože v takomto RZD by bol nulový príjem, nulové preddavky, nulová daň, nulový nedoplatok/preplatok... V RZD sa totiž nemôže uvádzať a zúčtovávať príjem zdanený zrážkovou daňou.

Ak má len príjmy 12 x 200 Sk a k tomu zdanené zrážkovou daňou, je nezmyslom žiadať o RZD (hoci oň žiadať môže). Sám daňové priznanie podávať nemusí - ak jeho príjem bol nižší ako 47808 Sk.

Ako píše vyššie svojar, ak podá daňové priznanie "dobrovoľne", vráti sa mu zrážková daň. Ak mu tých cca 400 Sk zrážkovej dane stojí za to, nech daňové priznanie podá.
Hansa
08.02.08,06:05
Dôchodca za rok 2007 zarobil na dohody cca 42000, bola mu zrážaná preddavková aj zrážková daň, uplatňoval si aj bonus.
Môže si teraz podať daňové priznanie typu A a daň mu bude vrátená?
Ďakujem.