Dana
01.02.08,20:27
Ahojte všetci,

podnikám a chcela by som rozšíriť živnosť o účtovníctvo. Dočítala som sa, že potrebujem rekvalifikačný kurz a chcem sa poradiť, či je 60 hodinový dostačujúci. Organizuje ho spoločnosť s akreditáciou a tak si myslím, že by to mohlo byť dobré. Myslieť si však môžem, ale bola by som kľudnejšia, keby ste mi Vy skúsenejší dali nejaké cenné rady na začiatok.:)

Moc ďakujem !!
Johanka
01.02.08,19:30
Na živnosť "vedenie účtovníctva" nepotrebuješ celkom nič, ani rekvalifikačný kurz :mee:.
Zoltán Kovács
01.02.08,19:31
Len dodám dve slová: BOHU ŽIAĽ! :mee:Sice pre niekoho može byť: Chvála bohu!:mad:
Dana
01.02.08,19:35
A to myslíš vážne ?! Ja som sa dočítala, že firma, ktorá robí rekvalifikačný kurz, po jeho skončení dáva jeho účastníkom certifikát, ktorý je potrebný k živnosti. Tak to mi teda nie je celkom jasné, k čomu ho dávajú.
Milan Benka
01.02.08,19:37
A to myslíš vážne ?! Ja som sa dočítala, že firma, ktorá robí rekvalifikačný kurz, po jeho skončení dáva jeho účastníkom certifikát, ktorý je potrebný k živnosti. Tak to mi teda nie je celkom jasné, k čomu ho dávajú.

Z niečoho žiť musia
Zoltán Kovács
01.02.08,19:37
A to myslíš vážne ?! Ja som sa dočítala, že firma, ktorá robí rekvalifikačný kurz, po jeho skončení dáva jeho účastníkom certifikát, ktorý je potrebný k živnosti. Tak to mi teda nie je celkom jasné, k čomu ho dávajú.

Certifikát môže dávať (možno tým láka záujemcov), ale nie je to potrebné k vykonávaniu živnosti "vedenie účtovníctva". Je to voľná živnosť, teda môže to robiť aj človek so základným vzdelaním.
Johanka
01.02.08,19:38
Pozri si túto tému cca od príspevku 12 ... je tam niečo pre začínajúcich účtovníkov ;)
http://www.porada.sk/t67954-p2-kurz-na-danove-priznanie.html
Paula
01.02.08,19:39
Certfikát môže dávať (možno tým láka záujemcov), ale nie je to potrebné k vykonávaniu živnosti "vedenie účtovníctva". Je to voľná živnosť, teda môže to robiť aj človek so základným vzdelaním.



Ešte aj tu sme "klesli". Po mne kedysi chceli k ŽL maturitné vysvedčenie z akéhokoľvek odboru.
Milan Benka
01.02.08,19:40
Certfikát môže dávať (možno tým láka záujemcov), ale nie je to potrebné k vykonávaniu živnosti "vedenie účtovníctva". Je to voľná živnosť, teda môže to robiť aj človek so základným vzdelaním.

Naozaj musí mať až základné vzdelanie :eek: ?

Veď čítať a písať učia už na prvom stupni a zapnúť PC vie aj moja 4 ročná dcéra :D
Dana
01.02.08,19:42
Len dodám dve slová: BOHU ŽIAĽ! :mee:Sice pre niekoho može byť: Chvála bohu!:mad:
Ja nepatrím do skupiny "chvála bohu" nie som až taká odvážna. Uvedomujem si veľkú zodpovednosť, ktorú budem mať a aj preto hľadám dobrý kurz, aby mi to dalo čo najviac informácií, ale aj istoty
Johanka
01.02.08,19:45
mimotemyOj, toto nie je pre mňa dobrá téma ... už ma zase pichá pri mojom účtovníckom srdiečku :mee:.
A to ešte riskujem, že budem pokarhaná za mrníkovanie.
Milan Benka
01.02.08,19:48
mimotemyOj, toto nie je pre mňa dobrá téma ... už ma zase pichá pri mojom účtovníckom srdiečku :mee:.
A to ešte riskujem, že budem pokarhaná za mrníkovanie.

Idem ťa poslať do tmy :D
Zoltán Kovács
01.02.08,19:48
mimotemyOj, toto nie je pre mňa dobrá téma ... už ma zase pichá pri mojom účtovníckom srdiečku :mee:.
A to ešte riskujem, že budem pokarhaná za mrníkovanie.

Johanka už to je mrník. :D
Johanka
01.02.08,19:48
Ja nepatrím do skupiny "chvála bohu" nie som až taká odvážna. Uvedomujem si veľkú zodpovednosť, ktorú budem mať a aj preto hľadám dobrý kurz, aby mi to dalo čo najviac informácií, ale aj istoty
Kurz áno, na získanie základného prehľadu.
Pozri sem http://www.porada.sk/f89-zakony.html, ak budeš chcieť robiť prácu kvalitne , minimálne v týchto zákonoch musíš mať jasno ;).
Zoltán Kovács
01.02.08,19:49
Ja nepatrím do skupiny "chvála bohu" nie som až taká odvážna. Uvedomujem si veľkú zodpovednosť, ktorú budem mať a aj preto hľadám dobrý kurz, aby mi to dalo čo najviac informácií, ale aj istoty

Oceňujem tvoj prístup k problematike, že pristupuješ zodpovedne, a nehrnieš sa do toho strmhlav.
Zoltán Kovács
01.02.08,19:49
Kurz áno, na získanie základného prehľadu.
Pozri sem http://www.porada.sk/f89-zakony.html, ak budeš chcieť robiť prácu kvalitne , minimálne v týchto zákonoch musíš mať jasno ;).

Keby len v týchto.
Milan Benka
01.02.08,19:59
Ak môžem, dám radu.
Absolvuj rekvalifikáciu ( maj tam otvorené oči aj uši a veľa sa pýtaj, kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie ), potom sa nauč čítať zákony ( to väčšinou nevedia ani tí, čo ich schvaľujú ).
A hlavne neprežeň to so sebadôverou. Začni s malými firmami a tých sa drž, kým nenaberieš prax ( prax2-3 roky nie je prax)
evina
01.02.08,20:07
Ešte aj tu sme "klesli". Po mne kedysi chceli k ŽL maturitné vysvedčenie z akéhokoľvek odboru.

Po mne maturitné vysvedčenie a 10 rokov praxe v obore, alebo vysokoškolský diplom a 5 rokov praxe v obore ...
Paula
01.02.08,20:10
Evi, to k vydaniu ŽL ?
evina
01.02.08,20:12
Evi, to k vydaniu ŽL ?

Áno presne tak. Nechceli mi vôbec priznať prax v zahraničnom obchode, musela to byť ekonomická činnosť, tak som bola nejaký čas zamestnaná v rodinnej firme.
Takže ja mám živnosť vďaka VŠE a 5 rokov praxe a dnes kto chce...
evina
01.02.08,20:19
nakukla som teraz do starého znenia a ja tam mám činnosť aj činnosť organizačných a ekonomických poradcov, tak to bolo na to treva tých 5 rokov a VŠE....ale to je vlastne to čo my robíme
a na vedenia účtovníctva bolo potrebné stredoškolské vzdelanie plus dva roky praxe....ale len vedenie účtovníctva nerobí nikto...takže tak
Lenka1979
01.02.08,20:24
No ja osobne si myslím, že dnes viesť kvalitne účtovníctvo so všetkými povinnosťami nie je žiadna "malina". Nie je to len sedieť v peknej kancelárii na koženom kresle, je to drina v pravom zmysle slova. Všetká česť účtovníkom, ktorí svoju prácu vykonávajú nielen hlavou, ale aj "srdcom". Ako píše Smith, 2 roky praxe nie je prax, stojí za tým veľa skúseností, učenia - donekonečna a hlavne kto chce robiť účtovníctvo, musí mať k tomu srdečný vzťah. Môj názor....;)
Zoltán Kovács
01.02.08,20:25
No ja osobne si myslím, že dnes viesť kvalitne účtovníctvo so všetkými povinnosťami nie je žiadna "malina". Nie je to len sedieť v peknej kancelárii na koženom kresle, je to drina v pravom zmysle slova. Všetká česť účtovníkom, ktorí svoju prácu vykonávajú nielen hlavou, ale aj "srdcom". Ako píše Smith, 2 roky praxe nie je prax, stojí za tým veľa skúseností, učenia - donekonečna a hlavne kto chce robiť účtovníctvo, musí mať k tomu srdečný vzťah. Môj názor....;)


To písala benka. Kožené kreslo,brrrrr. V zime studené, v lete lepkavé. Nemusím. :D

Ostatné môj súhlas.
Johanka
01.02.08,20:29
Kožené kreslo je dobré na druhej strane stola, aby klienti dlho nevysedávali :D.
Pozn. benka je chlap :).
evina
01.02.08,20:33
Kožené kreslo je dobré na druhej strane stola, aby klienti dlho nevysedávali :D.
Pozn. benka je chlap :).

A navyše to písala Lenka :D
Zoltán Kovács
01.02.08,20:33
Pozn. benka je chlap :).

Opravené, mea culpa.
evina
01.02.08,20:34
Aha teraz som pochopila, že to patrilo inde :D
JuKaS
01.02.08,20:35
A po mne "kedysi" chceli maturitné vysvedčenie ekonomického zamerania a dva roky praxe v príslušnom odbore
evina
01.02.08,20:38
A po mne "kedysi" chceli maturitné vysvedčenie ekonomického zamerania a dva roky praxe v príslušnom odbore

Áno tak to bolo, tú väčšiu prax čo som písala vyššie bolo potrebných na činnosť organizačných a ekonomických poradcov...
Lenka1979
01.02.08,20:44
Aha, ospravedlňujem sa benke-fakt je to chlap? A ja som si stále myslela,že je to žena:D....človek mieni....niekto mení....:rolleyes:



To písala benka. Kožené kreslo,brrrrr. V zime studené, v lete lepkavé. Nemusím. :D

Ostatné môj súhlas.
Stefan2005
01.02.08,21:00
rekvalifikačný kurz..., či je 60 hodinový dostačujúci.

Minimálne tých 60 hodín ročne sa musím aj ja dokvalifikovávať (a to mám za sebou cca 400 hodín účtovníctva a vyše 30 rokov praxe)... Takže na začiatok tých 60 hodín stačí, a potom non-stop doživotné vzdelávanie.
Rozalka
01.02.08,21:47
Minimálne tých 60 hodín ročne sa musím aj ja dokvalifikovávať (a to mám za sebou cca 400 hodín účtovníctva a vyše 30 rokov praxe)... Takže na začiatok tých 60 hodín stačí, a potom non-stop doživotné vzdelávanie.
400 hodín - to máš na mysli odsedené v škole, nie v praxi
... lebo ako rátam, tak rátam, k tým 30 rokom praxe mi 400 hodín nejako nepasuje