Beska
01.02.08,19:36
Ak som konateľ s.r.o., nemám z nej žiadny prijem (len prenájom 2000,- Sk /mes za bytové priestory) a som aj zamestnaný v inej firme - ako podávam daňové priznanie za FO? spolu alebo môžem každé zvlášť
m.hladka
01.02.08,18:44
Musí byť spolu ako FO (záleží aj od príjmu).
Zoltán Kovács
01.02.08,18:46
Ak som konateľ s.r.o., nemám z nej žiadny prijem (len prenájom 2000,- Sk /mes za bytové priestory) a som aj zamestnaný v inej firme - ako podávam daňové priznanie za FO? spolu alebo môžem každé zvlášť

V tomto prípade by som požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane u zamestnávateľa. Z dôvodu, že príjem z prenájmu neprekračuje 5x životného minima, teda je oslobodený od platenia daní, a do DP sa neuvádza.
m.hladka
01.02.08,18:50
Ale možno nechce, aby zamestnávateľ vedel o jeho príjmoch, čo je v praxi častý jav. Preto asi tá otázka.
Zoltán Kovács
01.02.08,18:53
Ale možno nechce, aby zamestnávateľ vedel o jeho príjmoch, čo je v praxi častý jav. Preto asi tá otázka.

Pravda, len v zadaní sa uvádza, že okrem nájmu (ktoré je nízke a nikde sa neuvádza) nemá iné príjmy len z toho zamestnania. Prečo sa potom trápiť s DP, ak to môže zamestnávateľ vykonať. A ak náhodou bude preplatok dane, tak z RZD preplatok sa vracia v 04/2008, kým podaním DP sa počká ešte ďalší mesiac. ;)
m.hladka
02.02.08,09:18
Ja som to napísala, len preto, že z praxe viem, že veľa ľudí nechce, aby v práci vedeli aké majú ešte vedľajšie príjmy, a koľko. Samozrejme, že výhodnejšie je pod odpoveďou č.3.