miroslav491
01.02.08,22:32
Vela som čital o franchisingu,, a aj jednotlivych tem na tuto temetiku je tu dost, chyba my tu ale niečo konkretnejšie o problematike nadobudania autorskych prav, patentov, ochranných známok atd. hlavne by ma zaujimali odpovede na: kolko to stoji, kde sa to da vybaviť, ako dlho to trva a ake stusenosti mate s tymto typom vlastnictva
kitky
01.02.08,21:38
Vela som čital o franchisingu,, a aj jednotlivych tem na tuto temetiku je tu dost, chyba my tu ale niečo konkretnejšie o problematike nadobudania autorskych prav, patentov, ochranných známok atd. hlavne by ma zaujimali odpovede na: kolko to stoji, kde sa to da vybaviť, ako dlho to trva a ake stusenosti mate s tymto typom vlastnictva

Ahoj, pozri si tutu stranku. Myslim, ze na nej najdes vsetky odpovede, ktore hladas.:)
http://www.franchiseportal.sk/sk/clanky-o-franchise/franchise-franchising-v-obrazkoch-3
miroslav491
01.02.08,21:57
hmm, vdaka,, ale na tejte stranke som bol ale podstane odpovede na moje ozatky som tam nenašiel,, takže ete raz:
kolko to stoji,kde sa to da vybaviť, ako dlho to trva a ake mate skusenoti s tymto typom vlastnictva
kitky
01.02.08,22:22
hmm, vdaka,, ale na tejte stranke som bol ale podstane odpovede na moje ozatky som tam nenašiel,, takže ete raz:
kolko to stoji,kde sa to da vybaviť, ako dlho to trva a ake mate skusenoti s tymto typom vlastnictva

Kolko stoji co? Kazda firma ma parametre nastavene inak. Na vsetko. Na financie, na sposob prevedenia, na cas pripravy.
Co chces prevadzkovat? Najdi si to konkretne co chces a tam dostanes aj konkretne odpovede na tvoje otazky.
Presne tam to vybavis, presne tam ziskas vsetko potrebne co chces vediet.
Chces Fornetti ? das nejakych 35 tisic, potrebujes kasu, malicky priestor a cloveka.Vsetko ostatne ti poskytnu oni. Chces Mc Donald? Maximalne ine naroky na vsetko.Na priestory, ludi, financie,dlzku treningov, atd.
Ked chces vediet odpovede, musis klast presne otazky.
miroslav491
02.02.08,06:14
vporiadku,, nechcem Fornetti. Napr. chcel by som ziskať užitkovy vzor, zaregistrovať si motto a aj logo , a dizajn www atranky si chcem "zaistiť" autorskymi pravami (viel len tolko, ze s nimi je to jednoduchsei)... a moja otazka znie, po akych uradoch musim behat, podla akych zakonov sa musi riadiť a kolko ma ta registracia bude stat.... dufam že už teraz, je to dostatočne konkretna otazka na ktoru by som mohol dostať aj konkretnu odpovet
Dáša_
02.02.08,07:06
vporiadku,, nechcem Fornetti. Napr. chcel by som ziskať užitkovy vzor, zaregistrovať si motto a aj logo , a dizajn www atranky si chcem "zaistiť" autorskymi pravami (viel len tolko, ze s nimi je to jednoduchsei)... a moja otazka znie, po akych uradoch musim behat, podla akych zakonov sa musi riadiť a kolko ma ta registracia bude stat.... dufam že už teraz, je to dostatočne konkretna otazka na ktoru by som mohol dostať aj konkretnu odpovet

No, bud si preštuduješ http://www.upv.sk/ a všetky zákony s tým suvisiace.
Alebo navštíviš nejakého patentového zástupcu a ten ti to celé zariadi.

Ceny sú rozne, záleží, čo presne, v akých triedach chceš chrániť. Či to chceš chrániť iba na sk, alebo povedzme v celej EU... Časť ceny je správny poplatok, s tým nepohneš. A čosi si dá samozrejme zaplatit aj zástupca.

Najskor treba zistit, ci nieco v podstate rovnake uz nema niekto chcranene.

Ja to priamo nerobim :), takže konkretnejšie zrejme poradiť neviem. Učtujem ale jedneho patentového zástupcu, tak sa niečo na mna nalepilo :)
panki
06.02.08,09:33
mohol by si vyskúšať služby niektorého regionálneho poradenského a informačného centra RPIC, ja som robil cez nich jeden design a dá sa povedať, že mi to pomohlo.

Ten projekt je nejak dotovaný EU a živnostníci majú nárok na poradenstvo, myslím v hodnote 10.000,-Sk, ale upozornujem však, že bez toho aby si sa tomu sám nevenoval sa ďaleko nedostaneš, až tak dobrý nie sú.
Bionda
06.02.08,13:17
My sme mali ako firma chránenú značku, ale úprimne poviem, že bolo viac vybavovania a poplatkov ako osohu!
ropy
08.07.09,08:57
Vela som čital o franchisingu,, a aj jednotlivych tem na tuto temetiku je tu dost, chyba my tu ale niečo konkretnejšie o problematike nadobudania autorskych prav, patentov, ochranných známok atd. hlavne by ma zaujimali odpovede na: kolko to stoji, kde sa to da vybaviť, ako dlho to trva a ake stusenosti mate s tymto typom vlastnictva
skús urad priemyselného vlastníctva,