dalilada
02.02.08,10:57
Dostala sa mi do ruky faktúra, v ktorej dodávateľ uviedol 2 dátumy daňovej povinnosti 17. a 18. 1. Do Poľska bol dodaný tovar automobilom dodávateľa v dvoch dodávkach v dňoch 17. a 18.1. Nezdá sa mi to v poriadku, aby boli na fa uvedené 2 dátumy daň. povinnosti. Dodávateľ vystavil fa 19.1. V zmysle § 72 má faktúru pri premiestnení tovaru § 8 ods. 4 vystaviť bezodkladne. Dá sa použiť ustanovenie § 19 ods. 3 o čiastkovom dodaní tovaru a ako deň daňovej povinnosti uviesť len 18.1.? Ďakujem.
dalilada
02.02.08,10:42
Vie niekto odpovedať?
BOBY
02.02.08,11:24
Vie niekto odpovedať?
áno, podľa mna je to tak
mumiška
02.02.08,12:52
Keď že sa mi nedarí odoslať vlastnú tému stále vypysuje že mám krátky príspevok .
Vie mi niekto poradiť .
Sme platcovia DpH , v čechách sme mali haváriu ,česká firma auto odtiahla spojazdnila ale faktúru vystavila s českou daňou podľa mňa mala bez a ja som to tu mala samozdaniť nakoľko auto dokončilo cestu na slovensko .

Kto mi odpovie? a aj prečo mi stále vypisuje že príspevok sa nedá odoslať predtým som stým nemala problém .
Zoltán Kovács
02.02.08,13:48
Keď že sa mi nedarí odoslať vlastnú tému stále vypysuje že mám krátky príspevok .
Vie mi niekto poradiť .
Sme platcovia DpH , v čechách sme mali haváriu ,česká firma auto odtiahla spojazdnila ale faktúru vystavila s českou daňou podľa mňa mala bez a ja som to tu mala samozdaniť nakoľko auto dokončilo cestu na slovensko .

Kto mi odpovie? a aj prečo mi stále vypisuje že príspevok sa nedá odoslať predtým som stým nemala problém .

Pozri nasledovnú tému:

http://www.porada.sk/t53169-oprava-auta-v-cechach.html
mumiška
02.02.08,14:56
Ďakujem , presne to som povedala tomu účtovníkovi v Čechách a teraz mu budem môcť aspoň citovať ich zákon.