cipo13
02.02.08,11:20
Čaute Poraďáci. Kúpil som TV Samsung le 32 r86bdx, tam mi povedali, že má PIP, doma som to nemohol spustiť. Tak som sa pýtal predavačov v rôznych predajniach, ich odpovede boli rôzné- treba pripojiť cez HDMI, pripojiť cez PC, ďalší mi tvrdil, že nemá PIP.(PIP má je to aj v návode, ale tam tiež nie je ako na to.) Tak by som vás chcel poprosiť či niekto už podobný problém riešil a nevedel by mi poradiť? Ďakujem vopred. Cipo
Charon
02.02.08,11:22
Na diaľkovom ovládači MUSÍ mať tlačítko PIP. Ja ho mám (mám iný model) za takými dvierkami. Vyklopiť a je tam asi 5-6 tlačidiel pre PIP.
Katabaticky
02.02.08,13:20
PiP alebo tlacidlo PbP mylne natlacene ovladace kde PbP je ina technologicka vymozenost velmi pribuzna ale sem tam to ujde...

a plus PiP na niektorych modeloch funguje iba pri pozerani ineho zdroja ako televizneho signalu...

Cize treba skusit napojit video alebo nieco ine a tam skusit pip kde by sa v malom obraze malo ukazat televizne vysielanie...

Inak velmi pekne dizajnovo prevedeny kusok :)
mate ho v ciernej alebo bielej?
cipo13
02.02.08,13:43
Ďakujem zatiaľ mám, ho v čiernom prevedení a mám tam pripojené domáce kino a satelit, ale PIP nejde aj tak. Inak som s ním veľmi spokojný a dúfam, že sa podarí vyriešiť aj tento problém
Charon
02.02.08,14:24
Treba pozrieť dostupné info na webe. Napr. http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=310132860

PIP(len pre PC) - teda nemá PIP!
cipo13
02.02.08,15:24
Dobre, ale ako ho prepojím, keď PC mám na poschodí, taký kábel asi nezoženiem (cca 13 metrov). Nedá sa to nejako oklamať? Aj tak ďakujem.
Charon
02.02.08,16:14
Bude tam nejaký vstup z PC... oklamať? Netuším... Neviem aké sú tam vstupy... myslím v TV ...
Ibaka
02.02.08,16:18
Ja mám tiež LCD TV: LE40R86BD, teda pobobný. Informoval som sa o PIP-e na info@samsung.sk a napísali mi toto:
Dobry den,
dakujem, ze ste se obratili na zakaznicku linku spolocnosti Samsung Electronics.
Funkcia PIP bude aktivna, pri prepnuti Vasho televizora do analoga, a po pripojeni HDMI kablom s inym externim zariazenim(DVD, PC,...).
Potom som sa s tým dlho hral a funguje to, teda raz mi to ide raz nie, neviem kde robím chybu, a neviem prísť na to ako sa to prepína s tým prepínačom na dialkovom. Ak na to prídem napíšem. . Ja mám pripojený DVD recordér, bez pripojenia externého zariadenia to nejde
Ibaka
02.02.08,16:37
A fungovalo mi to aj tak že som mohol zvoliť v ktorom rohu obrazovky ho chcem mať a tiež aj na pol obrazovky. Len ešte prísť na ten systém aby som nemusel isť cez hlavné menu.
Chobot
02.02.08,21:43
Čaute Poraďáci. Kúpil som TV Samsung le 32 r86bdx, tam mi povedali, že má PIP, doma som to nemohol spustiť. Tak som sa pýtal predavačov v rôznych predajniach, ich odpovede boli rôzné- treba pripojiť cez HDMI, pripojiť cez PC, ďalší mi tvrdil, že nemá PIP.(PIP má je to aj v návode, ale tam tiež nie je ako na to.) Tak by som vás chcel poprosiť či niekto už podobný problém riešil a nevedel by mi poradiť? Ďakujem vopred. Cipo

Nie je PIP ako PIP. Treba pozorne pozrieť v špecifikácii televízora, ako to uvádzajú.

Klasicky, keď sa povie PIP, myslí sa tým to, že na obrazovke ide jeden program a v malom štvorčeku vidí užívateľ inú TV stanicu. Toto ale dokáže len televízor, ktorý má v sebe 2 tunery. Takýto TV dokáže zobraziť aj PaP (Picture and Picture) - teda na polovici obrazovky jednu stanicu a na druhej polovici druhú stanicu.

Ak nemá 2 tunery, tak to je len čiastočný PIP. To znamená, že užívateľ síce môže na veľkej obrazovke sledovať nejakú TV stanicu, ale na malej obrazovke už inú stanicu neladí, ale môže tam mať niečo iné z externého zdroja, napr. PC, video. Alebo si to môže prehodiť, že napr. pracuje na veľkej obrazovke s PC a v malej obrazovke má TV stanicu.

Ten tvoj model je ten druhý prípad, preto bez externého zdroja nebudeš môcť sledovať dve stanice súčasne. Mohol by si to urobiť tak, že na telke si pustíš napr. Markízu a do malého obrázku (frame) pustíš signál z videa (napr. prehrávanú kazetu alebo nejakú inú stanicu naladenú na videoprehrávači).

Syn takto bežne pracuje na PC a pritom v malom rámčeku pozerá jedným okom, čo sa deje na jeho obľúbenom kanáli, či kontroluje, kedy mu začne seriál.
Chobot
02.02.08,21:49
Ďakujem zatiaľ mám, ho v čiernom prevedení a mám tam pripojené domáce kino a satelit, ale PIP nejde aj tak. Inak som s ním veľmi spokojný a dúfam, že sa podarí vyriešiť aj tento problém

A klasický anténový vstup tam nemáš? Všetky stanice chytáš cez satelit?

Potom PIP u teba môže fungovať tak, že na veľkú obrazovku si pustíš napr. nejaký film z domáceho kina a do malej obrazovky pustíš nejakú stanicu zo satelitného vstupu. Ty tuner zabudovaný v TV ani nepoužívaš.

V takomto prípade aj keby si mal 2TV tunery (čo ale tvoj TV nemá), aj tak by si nemohol využíť klasický PIP.
cipo13
05.02.08,09:41
Ďakujem za odpovede. Oklamať som myslel tak, že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC, či tak, by to nemohlo byť? A ešte klasický vstup tam je, len u nás je strašne slabý signál. Zatiaľ ďakujem za ochotu.
Chobot
05.02.08,09:56
Ďakujem za odpovede. Oklamať som myslel tak, že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC, či tak, by to nemohlo byť? A ešte klasický vstup tam je, len u nás je strašne slabý signál. Zatiaľ ďakujem za ochotu.

Z čoho prijímaš televízne stanice? Zo spoločnej antény, vlastnej antény,káblovej televízie či satelitu? Toto je podstatné vedieť.

Vstup na TV môžeš využiť ktorýkoľvek, ktorý je aplikovateľný pre daný zdroj. Napr. klasickú anténu môžeš na TV pripojiť len na koax. vstup, domáce kino môže byť pripojené cez SCART, kompozit, S-video, prípadne HDMI. Počítač sa pripája primárne cez VGA či DVI, sekundárne môžeš aj cez S-video či kompozit.

Schému zapojenia musíš prispôsobiť daný podmienkam (tvojim), to nie je univerzálny štandard.

Priznám sa, že tejto formulácii "že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC" teda vôbec nechápem. Neviem z toho vyčítať, čo s čím alebo aký vstup chceš kam pripojiť. Chápem len to, že domáce kino chcš pripojiť na TV cez SCART. To je OK. Ostatné nechápem.:confused:
Katabaticky
05.02.08,21:10
este raz ja som to myslel inak...

samsungy nikto netusi preco... ponukaju pip alebo pbp (picture by picture nie picture and picture ;) )
len pre pc mod (alebo zdroj ako chcete)


cize pip mozte pustit len pri praci na pc a pip budete mat okineko na pracovnej ploche pre externy vstup alebo analogovy vstup naopak to nejde netusiac preco...:)

cize asi tak a je to velka skoda :)

a oklamat sa to da ...
ak na pc kupis tv kartu a spravis si z tv dalsi externy tv tuner v podstate...


ps: niekomu kto tu pise... neviem kto to bol nemam cas spatne citat to islo raz a inokedy nie pretoze bol prepojeny na pc a vtedy mu to islo aj krasne nastavit ... 2 velkosti a aj umiestnenie obrazu v obraze inokedy bol prepnuty na analogovy zdroj alebo externy a preto to tam neslo...

taky maly odzub od samsungu alebo len chybicka na krase to zalezi od pohladu na vec :)
Mária27
05.02.08,21:44
Mám LCD TV Samsung LE32R8 - a PIP tam mám. Je to ten istý typ TV?
Ale zistila som to, až keď chytili dialkový ovládač do ruky chlapci.
Na ovládači to napísané nie je.
Katabaticky
05.02.08,23:34
v tej rade su 3 televizory presnejsie oznacenie? :)
cipo13
06.02.08,06:10
Z čoho prijímaš televízne stanice? Zo spoločnej antény, vlastnej antény,káblovej televízie či satelitu? Toto je podstatné vedieť.

Vstup na TV môžeš využiť ktorýkoľvek, ktorý je aplikovateľný pre daný zdroj. Napr. klasickú anténu môžeš na TV pripojiť len na koax. vstup, domáce kino môže byť pripojené cez SCART, kompozit, S-video, prípadne HDMI. Počítač sa pripája primárne cez VGA či DVI, sekundárne môžeš aj cez S-video či kompozit.

Schému zapojenia musíš prispôsobiť daný podmienkam (tvojim), to nie je univerzálny štandard.

Priznám sa, že tejto formulácii "že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC" teda vôbec nechápem. Neviem z toho vyčítať, čo s čím alebo aký vstup chceš kam pripojiť. Chápem len to, že domáce kino chcš pripojiť na TV cez SCART. To je OK. Ostatné nechápem.:confused:
Čaute. TV stanice prijímam zo satelitu a žiadny iný TV signál nemám. Dal som to tu preto, lebo nie som nejaký odborník na tieto veci a viem, že tu takých nájdem. Zatiaľ ďakujem.
zollerko
27.10.08,04:29
Prosím Vás, poraĎte......kúpila som si LCD Samsung...má to aj PIP....ale neviem prečo, ani ma to nepustí na ponuku PIP. Prečo? Máte s tým niekto skúsenosti?
bobino38
27.10.08,05:36
...nepíšeš aký typ TV Samsungu si si kupila, funkciu PIP nemá každy TV automaticky, je ta funkcia v návode na použitie? ak áno, tak skús postupovať podľa toho, ak to nejde, tak kontakt na predajcu určite pomôže:-)
zollerko
27.10.08,06:38
Mám Samsung LE32A559. Myslím, že mám PIP, len neviem prečo ma v ponuke nechce na to pustiť. Aj na internete som si prečítala v techn. parametroch, že to má PIP.
Stefan2005
27.10.08,07:09
A pripojila si k TV nejaké zariadenie?
Nepoznám tento televízor, ale podľa špecifikácie má iba 1 tuner na PIP, to znamena ze na druhy obraz budes potrebovat nejake zariadenie s vlastnym tunerom-napriklad Video, alebo DVD rekorder. Na sledovanie dvoch TV programov súčasne sú potrebné 2 tunerové tv prístroje....
zollerko
27.10.08,07:11
aha, takže tak to funguje....ďakujem pekne za vysvetlenie...:)
Chobot
27.10.08,07:16
aha, takže tak to funguje....ďakujem pekne za vysvetlenie...:)

Pozeral som si návod na ten televízor (síce ulhopr. 57", ale typ 559):

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200803/20080326192525687_BN68-01409C-00L09-0226.pdf

a tam mi vychádzalo tak, že nemá 2 tunery, preto môžeš vidieť ako hlavný obraz len vstup zvonku a ako vedľajší obraz TV alebo iný vstup zvonku. Už raz som o tom písal tu:

http://www.porada.sk/t71479-lcd-tv-a-obraz-v-obraze.html

Asi spojím tieto témy dohromady..
Composite
28.10.08,19:17
PIP má viac významov ;)
Ak chceš pravý PIP, tak TV musí mať jednoznačne 2 tunery, napr.
2x analógový tuner, či 2 krát digitálny tuner
ak má len 1 analogovy, či 1 digitálny, či po jednom z každého nemá pravý pip.
často majú TV PIP typu, že signál z kábla, a signál z DVD, VHS,... proste treba mu tam priviesť dva signály

Dané LCD nemám PIP obraz v obraze pri signále z káblovky, má pip, že 1 obraz je z káblovky a druhý z DVD, či VHS prehrávača
Fero11
28.10.08,19:54
No predpokladam, ze pri DVB-T (digitalnom tunery) by teoreticky (aj prakticky , zavisi od toho aky tam da vyrobca firmware, ci to bude podporovat) mal ist aj viac nasobny pip, v ramci multiplexu.
Neviem ci to nejaky vyrobca aplikuje, alebo ci sa o tom uvazuje. Ak by nejaky vyrobca s firmware urobil open source, tak urcite by sme sa toho coskoro dockali
seat
08.11.08,20:39
Starý dobrý OVP - PAP tam v čase keď som ho kupoval ešte nebol ale pip v malých štvorčekoch tam mohlo byť teoreticky až 16, dalo sa medzi obrazmy prepínať a meniť veľkosť no paráda, a nepotreboval som žiadne externé zdroje - niekedy je naša klasika lepšia než novinky
Fero11
09.11.08,03:52
16 ? to mal ten TV 16 tunerov ?? Pri analogu je kazdy program vysielany na inej frekvencii, ale pri digitale je na jednej frekvencii vysielanych viac kanalov, preto u digitalu by stacil jeden tuner na viac PIPov
Composite
19.11.08,15:32
Starý dobrý OVP - PAP tam v čase keď som ho kupoval ešte nebol ale pip v malých štvorčekoch tam mohlo byť teoreticky až 16, dalo sa medzi obrazmy prepínať a meniť veľkosť no paráda, a nepotreboval som žiadne externé zdroje - niekedy je naša klasika lepšia než novinky
Zabudol si povedať, ale že neaktívne obrázky boli statické a nie dynamické, čiže neboli aktívne, resp. sa nehýbali, ale ostali zamrznuté.
čiže ti to je na prd
liguere
29.07.09,10:09
cize ak by som si kupil samsung s PIP (v popise 1 tuner), nehrozi mat naraz 2 TV kanaly? 1 normalny obraz a druhy maly kdesi v rohu?
haluzne riesenie, ale slo by toto? : velky obraz riesit tunerom v tv a maly externym dvbt tunerom?
pripadne velky obraz tunerom v tv a maly analogovym pripojenim normalnej koax. anteny?

(konkretne som si vybral do uzsieho vyberu LE32A557, ak by to pomohlo)

alebo, je vobec v ponuke na SK televizor s 2 tunerovym PIP? pokial mozno nie uhlopriecka 120 a viac :)
Orim
29.07.09,23:45
Ide aj o to čo vlastne pozeráte, či vám ide v anténe viac programov alebo len jeden ktorý si v nejakom setboxe (alebo niečom podobnom) prepínate a všetky televízory ktoré sú pripojené môžu sledovať len ten jeden program.
liguere
30.07.09,08:27
no v obycajnej koax antene ide samozrejme viac programov. proste pripoj zo spolocnej anteny. to by asi neslo navolit,lebo na ten maly obraz by som bez tunera nepreniesol signal zo spolocnej anteny. chapem tomu principu 1 tuner PIP v samsungu teraz spravne?
cize jedine teoreticke riesenie je pripojit extra settop box? ale dva ovladace,chaos by z toho bol...
no som vysoko sklamany z tejto PIP funkcie. ved to zakladna vec by mala byt moznost pozerat v tych dvoch oknach 2 tv programy. ked mi ide reklama prepnem si chvilu na iny kanal (y), v malom okne dole v rohu vidim ze uz blba reklama skoncila a mozem sa vratit k tomu mojmu.alebo cakam kym zacne moj program, pozeram iny kanal a v malom okienku v rohu sledujem kym mi to zacne...
ved ked si na tom pustim dvd tak asi nemam zaujem o TV program a to male okienko na odsledovanie dacoho v TV mi je zbytocne,lebo ma zjavne TV ponuka neoslovila
mpca
30.07.09,08:49
ako bolo davnejsie spomenute,,, aby PIP spolahlivo fungovalo TV musi mat dva tunery.....!

http://avmania.zive.cz/Default.aspx?section=21&server=1&article=493
seat
31.07.09,17:54
Zabudol si povedať, ale že neaktívne obrázky boli statické a nie dynamické, čiže neboli aktívne, resp. sa nehýbali, ale ostali zamrznuté.
čiže ti to je na prd
No je pravda ze ked bolo tých obrazkov aktivnych viac tak bol dynamicky len jeden ale menili sa pomaly ale to na sledovanie ci uz konci reklama alebo zacina nieco uplne staci - ak bol maly len jeden tak bol normalne dynamicky, na ine ako na zistenie konca reklamy alebo zaciatku ineho programu podla mna pip nema zmysel lebo nepozeras poriadne ani jeden z programov
Damián9
31.08.18,10:41
Ja mám SAMSUNG UE40KU6072UXXH tiež píše že má funkciu PIP ale nejde mi ale neskúšal som ešte Pc ani nič iné. Len sa pýtam či máte skúsenosti aj s týmto tv