sisley
02.02.08,13:29
Poradaci, poradte prosim.

Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

Tovar mi nasledne pride kurierom.

Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

Vdaka!
Zoltán Kovács
02.02.08,12:39
Poradaci, poradte prosim.

Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

Tovar mi nasledne pride kurierom.

Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

Vdaka!

Je to v rámci EU (tuzemsko iný členský štát) kde clo sa neuplatňuje.
Excise Duty
02.02.08,13:21
Poradaci, poradte prosim.

Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

Tovar mi nasledne pride kurierom.

Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

Vdaka!

Smith ti už v podstate odpovedal, ale aby si presne vedel, prečo je to tak, prečítaj si Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva, najmä články 23 až 31, pripájam link na text zmluvy:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2006:321E:0001:0331:SK:pdf
Lydka R
02.02.08,13:29
Poradaci, poradte prosim.

Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

Tovar mi nasledne pride kurierom.

Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

Vdaka!

Keďže predávaš tovar, ktorý dovážaš, daj pozor na hodnotu dovážaného tovaru.
Zákon o DPH
§ 7
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 420 000 Sk.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň
sisley
02.02.08,14:57
Perfektne! Dakujem Vam.

Co sa tyka DPH, to mi bolo jasne, ze sa treba zaregistrovat ak prekrocim hranicu 420 000 Sk.
scarce
17.02.08,18:39
1. hodnota nadobudnuteho tovaru 420 000 Sk sa mysli hodnota za ktory ho nakupim, spravne? nie je to hodnota, za ktoru ho predam...?

2. a to ze ho nakupujem v maloobchode s DPH na to nema vplyv?

dakujem