petovsan
02.02.08,14:27
Tento rok sme sa rozhodli pre dovolenku v Taliansku na Palmovej riviére. Práve sa chystám potvrdiť rezerváciu v rezidencii Mediterraneo I. ... nájde sa tu poraďák/čka, ktorý už túto rezidenciu navštívil a vyjadrí svoju spokojnosť, prípadne nespokojnosť s touto rezidenciou?
petovsan
04.02.08,07:40
... odpovie mi niektorý scestovaný cestovateľ, prosím ???
ekopo
04.02.08,07:46
Palmová riviéra je dosť široký pojem. Je to Martinsicuro ?
petovsan
04.02.08,07:48
Sorry, zabudla som napísať, rezidencia Medeterraneo I. je v San Benedette del Tronto.
ekopo
04.02.08,07:56
Tak v San Benedette som bol len pozrieť. Palmy sú pekné, živý ruch.... Rezidencia sorry neviem. Ale celkový dojem z "Palmovej riviéry" : čakal som určite viac. Plus je určite ustálenejšie počasie ako na severe. Veľký mínus je vzdialenosť. Ak sa chystáš len na týždeň (7nocí), tak je to na uváženie. Aspoň 11 nocí. Ale keď Taliansko tak by som odporučil Lignano - Pineta. Je to o polovicu bližšie. Pekné prostredie. Aquasplash, Gulliverlandia aj lunapark.
petovsan
04.02.08,08:07
Díky moc za reakciu, Ekopo, veď práve, zvažujeme tú vzdialenosť, či sa oplatí podstúpiť to cestovanie (ideme aj s 3-ročným synom a iba na 7 nocí). V Lignane sme boli minulý rok, lenže nám absolútne nevyšlo počasie, z 8 dní nám 5 dní pršalo ... a ten ôsmy sme už boli na ceste domov, takže náš výlet do Lignana bol vcelku skoro zbytočný (teda čo sa pobytu pri mori týka). Lignano sa nám páčilo, je to super destinácia pre dovolenku s deťmi, ak vyjde počasie. A aké je more na Palmovej riviére?
ekopo
04.02.08,08:11
More je trochu teplejšie, a čistejšie (od piesku). Uff na 7 nocí je to dosť málo. To by som zvážil. Nechcem Ťa odrádzať, je to ďaleko. Vyčkaj radšej na last minute. Zhruba 10 dní pred plánovaným odchodom sa počasie už dá odhadnúť presnejšie. Aj ubytovanie sa dá zohnať a skoro všade.
petovsan
04.02.08,08:30
More je trochu teplejšie, a čistejšie (od piesku). Uff na 7 nocí je to dosť málo. To by som zvážil. Nechcem Ťa odrádzať, je to ďaleko. Vyčkaj radšej na last minute. Zhruba 10 dní pred plánovaným odchodom sa počasie už dá odhadnúť presnejšie. Aj ubytovanie sa dá zohnať a skoro všade.
díky za odpoveď, ideme tri rodiny, tak s tým last minutom to bude asi horšie, keďže chceme byť spolu, no ale skúsim teda pozrieť niekde vyššie od Palmovej riviéry ... čo by tak mohlo podľa Teba pripadať v úvahu?
A koľko Vám trvala cesta do Martinsicura?
ekopo
04.02.08,08:44
díky za odpoveď, ideme tri rodiny, tak s tým last minutom to bude asi horšie, keďže chceme byť spolu, no ale skúsim teda pozrieť niekde vyššie od Palmovej riviéry ... čo by tak mohlo podľa Teba pripadať v úvahu?
A koľko Vám trvala cesta do Martinsicura?
Neodrádzam Ťa od Palmovej. Je to len trochu ďalej. Zase o 100 km vyššie to veľmi nemá význam. To už radšej San Benedetto. Boli sme dávnejšie (asi 5 rokov). Cesta bola dobrá, samá dialnica (poplatky :) ) Trvalo nám to okolo 20 hodín.


p.s. A v Bibione si bola? Ako stvorené pre deti. miestami 100 m široká pláž.....
petovsan
04.02.08,08:51
uff, 20 hodín? a to ste odkiaľ štartovali? som myslela, že z TN by sme to tak max. za 14 hod. mohli zvládnuť. No nemyslela som o nejakých 100 km vyššie, to je jasné, že už radšej do SB, rozmýšľala som, či teda nezakotviť niekde v Lido di Jesolo, Caorle alebo kde?
Zatiaľ sme boli 2x na Rimini (Cesenatico, Pinarella di Cervia) a 1x v Lignane, no radi by sme sa pozreli na nejakú inú časť IT, .... len tá cesta ...:D
ekopo
04.02.08,08:57
Nemôžeš počítať tak, že keď urobíš Lignano za 7 hodín, čo je normálne, tak San Benedetto za 14, pretože je to 2x toľko. Okolo Benátok a pod nimi sa spomalíš, prídu turnikety, dokopy minimálne hodina čakania, dostaví sa únava.....atď.
Ako som uviedol vyššie čo tak Bibione, ale to je tá istá časť.
petovsan
04.02.08,09:10
Tak teda skúsim popozerať nejaké ubytko v Lide a Bibione, príp. skúsime ešte raz to Lignano ... vedel by si mi aj doporučiť čosi konkrétnejšie ... mám na mysli nejaký slušný apartmánový dom alebo vilku?
Cila
04.02.08,16:56
Nemôžeš počítať tak, že keď urobíš Lignano za 7 hodín, čo je normálne, tak San Benedetto za 14, pretože je to 2x toľko. Okolo Benátok a pod nimi sa spomalíš, prídu turnikety, dokopy minimálne hodina čakania, dostaví sa únava.....atď.
Ako som uviedol vyššie čo tak Bibione, ale to je tá istá časť.

Boli sme pred 2 rokmi na Palmovej Riviére Alba Adriatika v apartmane EL CHICO ,je to len pár km od San Benedetto , boli sme to tiež pozrieť.
Je pravda , že ak sa tam vyberieš treba isť aspoň na 11 dní. Nám bolo tiež ľúto, že už treba ísť domov. Bývam pri NZ kým sme tam prišli bolo to 1.650 Km. Zvládli sme to s malými deťmi 2,5 roka a 8 rokov a dvomi profesionálmi vodiči-kamionisti za 20 hodín aj so zastávkami. Mali toho už dosť aj oni.
Dovolenka bola super, stálo to zato. Deti tú cestu zvládli lepšie ako ja.
Cestovali sme v noci detičky prespali v pohode cestu. Bolo to koncom augusta a počasie bolo skvelé.
Cila
Bionda
05.02.08,11:22
Ja som tiež bola pod San Benedetto dell Tronto a myslím si , že pláž sa s plážou v Bibione nedá porovnávať. Cesta je síce dlhšia, ale je to diaľnica a dá sa to v pohode zvládnuť.
petovsan
05.02.08,12:50
Ďakujem za Vaše ohlasy, ešte teda stále váham nad miestom našej letnej dovolenky ... už som aj pozerala nejaké tie apartmány v Lido di Jesolo, ale nič také, čo by sa podobalo nájdenému Mediterraneu a tomu okoliu v SB som tam zatiaľ nenašla.
A vie mi niekto povedať, koľko je to vlastne km do San Benedetta? Keď som to pozerala cez AutoRoute, tak mi vyčíslilo, že 1.210 km a tu viacerí hovoríte o 1.600 km .... tak to už sa mi zdá trošku veľký rozdiel.
Ak by sme sa tam dorútili za nejakých 14 - 15 hod., no hádam by som to ešte podstúpila (a celá rodina so mnou... to sa zasa napočúvam komentárov :D).
martina2111
07.02.08,08:56
ahoj,
ja sa tiež tohto roku chystám na palmovú rivieru a takisto do mestečka Martinsicuro - hotel Mediterraneo. V CK mi povedali že cesta autobusom trvá cca 12 hodín. Ideme na 7 nocí. chcela by som poprosiť o info, či niekto nevie aké sú v taliansku ceny napr. základných potravín, kozmetika a pod.
ekopo
07.02.08,09:05
ahoj,
ja sa tiež tohto roku chystám na palmovú rivieru a takisto do mestečka Martinsicuro - hotel Mediterraneo. V CK mi povedali že cesta autobusom trvá cca 12 hodín. Ideme na 7 nocí. chcela by som poprosiť o info, či niekto nevie aké sú v taliansku ceny napr. základných potravín, kozmetika a pod.
Sorry, ale chcem vidieť autobus, ktorý Martinsicuro urobí za 12 hodín. Čo sa týka základných potravín, je to rôzne. Mlieko 1 EUR, chlieb, záleží aký od 0,60 - 1,50 EUR, salámy sú drahé, ale najesť sa dá v pohode v reštaurácii.
Bionda
07.02.08,09:22
keď pôjdeš koncom júla event. v auguste všetko bude o 100% drahšie ako v inú sezónu :)
sonusik
07.02.08,11:47
Ahoj,bola som na Palmovej v Martinsicuro.More je krásne čisté,teplé úplne iné ako v Bibione.Pekné ustálené počasie.Kúsok odtiaľ je fantastický Aquapark"Onda blue".Toľko atrakcii,že máš čo robiť aby si to stihla za deň.Decká sa tam vyjašia,ale aj dospeláci.Tá cesta nie je taká zlá išli sme autobusom od 16 hod do rána asi ôsmej.Z Nitry.Ja by som tam išla ešte raz.Bola som na dosť miestach v Taliansku toto bolo naj.(ale nebola som v Kalábrii-takže.........)
Lenuška
07.02.08,12:01
Ďakujem za Vaše ohlasy, ešte teda stále váham nad miestom našej letnej dovolenky ... už som aj pozerala nejaké tie apartmány v Lido di Jesolo, ale nič také, čo by sa podobalo nájdenému Mediterraneu a tomu okoliu v SB som tam zatiaľ nenašla.
A vie mi niekto povedať, koľko je to vlastne km do San Benedetta? Keď som to pozerala cez AutoRoute, tak mi vyčíslilo, že 1.210 km a tu viacerí hovoríte o 1.600 km .... tak to už sa mi zdá trošku veľký rozdiel.
Ak by sme sa tam dorútili za nejakých 14 - 15 hod., no hádam by som to ešte podstúpila (a celá rodina so mnou... to sa zasa napočúvam komentárov :D).

na www.cestujeme.sk (http://www.cestujeme.sk) 1082 km z Bratislavy
petovsan
07.02.08,14:58
Ďakujem pekne všetkým za Vaše príspevky, tak sme sa teda nakoniec rozhodli, že "výlet" na Palmovú riviéru podstúpime. Po návrate podám hlásenie, či to stálo za to. :)
Cila
10.02.08,17:30
Ďakujem pekne všetkým za Vaše príspevky, tak sme sa teda nakoniec rozhodli, že "výlet" na Palmovú riviéru podstúpime. Po návrate podám hlásenie, či to stálo za to. :)
Prajem Vám príjemný pobyt a krásne zážitky. Opravujem svoj príspevok bolo to nie 1650 ale okolo 1250 km, syn tvrdí, že možno aj menej, prepáčte asi som sa zle pamätala. Mne sa tá cesta zdala veľmi dlhá, po pár hodinách sme robili prestávky, kľudne vypili kávu, nikde sme sa nehnali veď sme boli na dovolenke.
Cila
chausj
03.06.08,11:08
Dobry den,

planujeme ist na dovolenku na Palmovu Rivieru. Na vyber mam San Benedetto alebo Martinsicuro. V Martinsicuro som bol s prijatelkou pred asi 4 rokmi na buse. TEraz ideme vacsia partia na autach. Mam otazku, ako to je s nocnym zivotom v Martinsicuro (diskoteky a t.d.), predsa je to male miestecko? V San Benedetto asi s tym nebude problem.

Vopred dakujem,
Jurij
janajaku
04.06.08,05:45
Ahojte My ideme do Cupra Marittima do kempu Terrazzo sul Mare Je to neďaleko San Benedetta Bol tam už niekto? Ako to tam vyzerá? Aké atrakcie a mestečká na pozretie sú v blízkosti Vie mi niekto poradiť čo sa tam oplatí pozrieť Ideme autom takže pohyb máme neobmedzený Radi chodíme po okolí

vďaka za rady
silvinka18
25.06.08,12:40
my sa teraz chystame na palmovu rivieru 12.jula, oblast vila rosa di martinsicuro som zvedava ako tam bude ideme do apartmanoveho domu
mare blu ,
je to trocha dalej od plaze ale pohyb nezaskodi ja sa najviac obavam ze tam bude spinave more aj ked vsetci vravia ze tam nizsie je uz krajsie
no co sa cesty tyka chceme z BA vyrazit o takej deviatej desiatej v noci ,stale sa ide po dialnici takze by to az tak dlho trvat nemuselo , ved potom dam info ako bolo
chausj
11.07.08,11:42
No akurat v nedelu sme sa vratili spat. Cesta bola vyborna, vyrazali sme s Trnavy okolo pol 8 vecer a zvladli sme to za cca 13 hodin, neboli ziadne zapchy, tak ze vsetko OK. Naspat sme vyrazali v sobotu o 8 a tak isto cesta bola vyborna, len skoda ze v noci toho moc neuvidis.

More tam je ciste, teda ak za spinavu nepocitas rozvireny piesok vo vode. Samozrejme to neni ako ked sme boli v Egypte, ale podla mna voda je tam super, a hlavne teda jej teplota, bola uplne super. My sme boli v Martinsicuro - je to kludne male mestecko, ale sme sa zabavili:)

Potraviny nie su vobec drahe (nieco troska lacnejsie, nieco drahsie) a ceny su take ako aj pred 4 rokmi. A je tam velmi lacny tvrdy alkohol, napriklad Chivas Regal stoi tam 20Euro (cca 600 Sk), tu stoi 1200Sk:eek:

tak ze celkova spokojnost na vyborne
petovsan
15.07.08,21:08
Takže hlásim príchod zo slnkom zaliateho San Benedetta, tohto roku sme si ho veru užili aj za ten predchádzajúci :). Cestu tam sme si rozdelili na 2 etapy: prvá po Lignano Sabbiadoro ... kde sme prespali 2 noci (počasie nám tentokrát prialo aj tam) a potom sme pokračovali v sobotu cez deň do San Benedetta cca 530 km. Palmová riviéra je krásna, palmy úžasné, atrakcií pre deti kopec, more teplé snáď až príliš, najnižšia nameraná teplota vzduchu za celý čas nášho pobytu bola 37°C. Z mora sme síce boli trochu sklamaní, očakávali sme, že bude čistejšie ... oproti Lignanu sme žiadny rozdiel nezaznamenali. Od polovičky pobytu nám moríčko dokonca začalo "kvitnúť", takže synovi sa už ani veľmi cez ten "šalátik" do vody kráčať nechcelo. Zato pieskovej pláže si užíval neskutočne... piesok jemnučký, skoro až biely.
Celkové zhodnotenie našej dovolenky: letovisko aj pláže krásne, ubytovanie super, počasie fantastické, more také isté ako na severe, ibaže teplejšie ... až na tú cestu autom tam a späť ... tá bola pomerne únavná a zdĺhavá ... ale zvládli sme !!!
Ľaľa
18.08.09,04:51
Dobrý deň, prečítala som si príspevky a tiež by som sa chcela informovať o San Benedette, ideme tam autom v piatok, z Blavy budeme vyrážať cca o 22,00 hod. Syn tvrdí, že to v pohode zvládneme za cca 13-14 hodín aj s prestávkami. Trochu mám z cesty obavy, je to predsa dosť ďaleko..., prosím o nejaké rady ohľadom cesty od tých, ktorí tam už boli, budeme ubytovaní v apartmáne Cristallo, kde je najlepšie urobiť si prestávky....., kde sa vyhnúť cestným zápcham a pod., niečo som si našla na internete, ale lepšie je mať informácie z prvej ruky, teda o tých, ktorí tam už boli, vodiči budú dvaja syn a manžel....Ďakujem za každú informáciu a radu. tiež má po prečítaní príspevkov napadlo - nemáte nejaký typ na lacnejšie ubytovanie v asi v polovici cesty naspäť? ďakujem
kačenka
18.08.09,10:39
čo sa týka tej cesty vôbec nemusíš mať strach. Cez Rakúsko a Taliansko sa super jazdí po dialniciach. A aj benzínové pumpy sú vo väčšine prípadov čisté a udržiavané. Sú pumpy menšie, ale aj väčšie, kde je aj reštaurácia, prípadne market a sú tam aj tie stoly a lavice vonku na občerstvenie a oddych, alebo aj park pre deti. Je to individuálne.
A to ubytovanie na pol ceste to asi niekde v Rakúsku - také Werther see - ale to si myslím, že to nebude najlacnejšie. Ale je tam pekne.
Ľaľa
18.08.09,18:26
Ďakujem za odpoveď. Aj sa teším na dovolenku, asi pred cca 6-7. rokmi sme boli raz v Grécku, a potom o rok na Sicílii. Išli sme cez cest. kanc. autobusom. Takže viem, čo ma asi čaká aj keď je San Benedetto de Tronto samozrejme bližšie. Moji dvaja chlapi, teda manžel a syn tvrdia, že to zvládnu v pohode.... Ubytovanie na pol ceste som myslela niekde na polceste v Taliansku, nakoľko dovolenku máme do 29.8. a možno by bolo dobre niekde prespať a pozrieť si niečo z Talianska....
kačenka
19.08.09,09:53
Myslím, že je pekné si pozrieť aj San Marino.Je to kúsok od Rimin. Je to krásne historické mesto, rozprestierajúce sa na kopci. Ďalej super a veľmi pekná je tak isto Florencia /Firenze/. Ale to sú mestá, ktoré neležia práve na priamej trase. Chcelo by to trochu odbočiť. Sú to obe mestá, v ktorých je čo pozrieť. Keď sme boli v San Marine, tak sme spali v campe na Riminách. Ceny tam boli celkom OK.
Ľaľa
01.09.09,20:15
V nedeľu ráno sme sa vrátili zo San Benedetto de Tronto. Dovolenka bola krásna, ubytovaní sme boli v apartmáne Crystallo, sú to nové apartmány, vybavenie majú veľmi slušné, varnú dosku, chladničku, mrazničku, mikrovlnku, TV, riady. More bolo teplé a pokojné a čisté, slabšie vlnky boli len v jeden podvečer. Cestou naspäť sme sa zastavili v Lorrete a v San Maríne. Z Blavy je do San Benedetta cca 1070 km, syn to spravil za 13 hodín s prestávkami, išli sme v noci, naspäť to bolo trochu dlhšie vzhľadom na zastávku v Lorette a San Maríne.
AIMA
30.12.12,08:04
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Residence Tuttomare na okraji letoviska Martinsicura? Ja sa tam chystám už 31.5.-9.6.2012, myslíte, že sa tam bude dať kúpať? Koľko stupňov môže mať v tom období more? Sú tam možnosti, ako sa zabaviť okrem mora?
Prípadne Villa Rosa alebo San Benedeto by ste doporučili?
Vďaka
lujza.j
30.12.12,09:13
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Residence Tuttomare na okraji letoviska Martinsicura? Ja sa tam chystám už 31.5.-9.6.2012, myslíte, že sa tam bude dať kúpať? Koľko stupňov môže mať v tom období more? Sú tam možnosti, ako sa zabaviť okrem mora?
Prípadne Villa Rosa alebo San Benedeto by ste doporučili?
Vďaka
ku tu.....https://www.google.sk/#hl=sk&tbo=d&output=search&sclient=psy-ab&q=residence+tuttomare+recenze&oq=Residence+Tuttomare&gs_l=hp.1.1.0j0i30l3.3704.3704.0.8028.1.1.0.0.0.0. 125.125.0j1.1.0...0.0...1c.2.zIMrREWkev0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.Yms&fp=3e6029d5ed023937&bpcl=40096503&biw=1280&bih=699
alaya1
30.12.12,09:17
Ked Taliansko, jednoznacne Toskansko.
AIMA
30.12.12,10:10
a čo si myslíte o kúpaní začiatkom, júna?
arizona
30.12.12,10:18
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Residence Tuttomare na okraji letoviska Martinsicura? Ja sa tam chystám už 31.5.-9.6.2012, myslíte, že sa tam bude dať kúpať? Koľko stupňov môže mať v tom období more? Sú tam možnosti, ako sa zabaviť okrem mora?
Prípadne Villa Rosa alebo San Benedeto by ste doporučili?
Vďaka
http://taliansko.orbion.com/sk/pocasie/destinacie-san-benedetto-del-tronto/
Marco Varhol
06.04.15,19:10
Palmová riviera nieje jedna destinácia.
je to viac miest dokopy. čiže ked chceš isť na palmovu rivieru tak je to dosť široký pojem.
Kimik
07.04.15,20:00
More je trochu teplejšie, a čistejšie (od piesku). Uff na 7 nocí je to dosť málo. To by som zvážil. Nechcem Ťa odrádzať, je to ďaleko. Vyčkaj radšej na last minute. Zhruba 10 dní pred plánovaným odchodom sa počasie už dá odhadnúť presnejšie. Aj ubytovanie sa dá zohnať a skoro všade.
díky za odpoveď, ideme tri rodiny, tak s tým last minutom to bude asi horšie, keďže chceme byť spolu, no ale skúsim teda pozrieť niekde vyššie od Palmovej riviéry ... čo by tak mohlo podľa Teba pripadať v úvahu?
A koľko Vám trvala cesta do Martinsicura?

Tri rodiny spolu je najvacsia zabava na dovolenke :))) uzite si
LuckaK.
28.03.16,15:59
Cawko, my chodievame uz tradične dve rodiny na spoločnú dovolenku, väčšinou do Talianska kvôli deťom, keďže majú radi pieskové pláže. Boli sme aj na Palmove riviére konkr. v letovisku Alba Adriatica, dajú sa tam nájsť fakt pekné apartmány. Aj keď pôjdete mimo sezónu, more by malo byť už v celku teplé, teraz to počasie aj tak robí, čo sa mu chce :)
morista
30.03.16,13:31
tam je veľmi pekne.