mkascak
02.02.08,17:13
ahoj poradaci chcel by som sa informovat z akej a ako mozem stahnut niejake zabavne videa z internetu.alebo nejake rôzne zvuki.dakujem pekne s pozdravom MK
Charon
02.02.08,16:17
Všetko, čo je na nete... teda väčšinu... vieš stiahnuť... buď cez priamo, alebo downloadmanagerom...
mkascak
02.02.08,16:20
MAM JEDNU NEMENOVANU STRANKU A Z NEJ MI TO NEJDE.MUSIM BYT ZAREGISTROVANI?AK MOZES TAK MI PORAD NEJAKU STRANKU.
Charon
02.02.08,17:20
Prepáč, ale o čom to vlastne píšeš? Čo chceš sťahovať?
mkascak
02.02.08,17:42
ja tym mislim zabavne videa a tak podobne,ak chcem stiahnut potrebujem asi na to nejaki program alebo jek to stiahnem.napr. www.mojevideo.sk (http://www.mojevideo.sk) a stamat chcem stiahnut video a neviem ako.
STRELEC
02.02.08,18:11
Pokúsim sa byť konkrétnejší ako mkascak.
Rád by som si posťahoval videá z You Tube. Aj na Porade už sa objavili. Zistil som (nedávno), že to je úžasná stránka a sú tam (samozrejme okrem všelijakých hovadín) aj napr. staré skladby Blue Effectu a všeličo iné, čo ešte mám na starých LP a samozrejme bez obrazu.
Veľi rád by som si to posťahoval a neviem ako na to. Poradí niekto?
V ď a k a !!!
gurru
02.02.08,18:49
na stahovanie streamovaneho vida z YouTube alebo inych klonov by som pouzil niektory u uvedenych programov:
download.com/Free-YouTube-Download/3000-2194_4-10764079.html?tag=lst-5
alebo download.com/Video-Download/3000-12776_4-10579431.html?tag=lst-4
(nakolko nemozem zasielat linky, tak tie wwwecka treba si rucne doplnit)
Ak ide o stahovanie fimov, mp3 ci programov (samozrejme nelegalnych) tak postup je uplne iny.
STRELEC
02.02.08,19:41
na stahovanie streamovaneho vida z YouTube alebo inych klonov by som pouzil niektory u uvedenych programov:
download.com/Free-YouTube-Download/3000-2194_4-10764079.html?tag=lst-5
alebo download.com/Video-Download/3000-12776_4-10579431.html?tag=lst-4
(nakolko nemozem zasielat linky, tak tie wwwecka treba si rucne doplnit)
Ak ide o stahovanie fimov, mp3 ci programov (samozrejme nelegalnych) tak postup je uplne iny.
Išlo mi o to YouTube. Ďakujem!! Hoci aj mp3, filmy a tak by sa zišli. Tie ale sťahujem od syna. Skôr pesničky. O jeho filmy nemám záujem - samé sci-fi + naháňačkové. Mám stiahnutých asi 30 filmov do PDA-čka , ale ešte som celý nepozeral ani jeden.
gurru
02.02.08,19:58
budem sa opakovat, ako pri babe co chcela DVD filmy netu.
Najlepsi soft na stahovanie filmov a cohokolvek je kolega. ten urcite toho ma na tony a rad sa pochvali svojimi trofejmi.
Ak nie, odporucam fora, kde su uvedene linky na filmy. napr. war4u.sk. Po jednoduchej registracii je tam pristupne forum pre vsetko.. mp3, programy, filmy od DIVxovych, cez DVDckove, ... nic ine sa tam nedozvies, len to na akej linke je ulozeny tebou hladany subor.... napr. rapidshare.com/files/83212533/65468968.part4.rar
To staci skopirovat a vlozit do prehliadaca. Ak mas zbytocnych 7eur, tak na 1 mesiac mas bez obmedzenia zavratnu rychlost na stahovanie. V opacnom pripade je to obmedzene na asi 1 hodinu cakania kym ti povoli dalsie stahovanie. Zial filmy a vacsie subory su rozsekane na 100MB subory, takze DVD pozostavajuce z 45 suborov je potom nepohodlne stahovat. vtedy odporucam zakupit si ten mesacny pristup a stahovat ako sialeny. V noci stahovat a cez den si skocit kupit vacsi disk, alebo prazdne DVDcka :)
Oproti tym "sotverovym" riesenia PerrToPeer tu sa nezdiela nic. Niej e treba instalovat nic, rychlost nie je zavysla od niekoho kto tento subor zdiela a pripadne sa bat, ze sa odpoji z netu. Co je podla mna velke plus!
gurru
02.02.08,20:01
aby som nezabudol... taketo stahovanie nie je legalne :)
avsak po poslednej skusenosti, kedy som si cez net kupil neake pesnicky a po reinstalacii kompu mi prestali hrat a vyzyvali ma k opatovnemu zakupeniu licencii mi to pride smutne ze aj ked clovek je ochotny zaplatit za dobry vytvor, mat to legalne su tieto piratske veci daleko vpred, jednoduchsie, rychlejsie a castokrat kvalitnejsie!
STRELEC
02.02.08,20:13
aby som nezabudol... taketo stahovanie nie je legalne :)
avsak po poslednej skusenosti, kedy som si cez net kupil neake pesnicky a po reinstalacii kompu mi prestali hrat a vyzyvali ma k opatovnemu zakupeniu licencii mi to pride smutne ze aj ked clovek je ochotny zaplatit za dobry vytvor, mat to legalne su tieto piratske veci daleko vpred, jednoduchsie, rychlejsie a castokrat kvalitnejsie!
Vďaka za tipy. Poviem rovno - nie som nejaký držgroš, ale ani moc chúlostivý, takže nejaké morálne výčitky či praktické obavy z legálnosti /nelegálnosti až tak moc nemám.
Keď si spomeniem na ešte nedávne ceny CD a DVD, ale aj tie súčasné, tak sa mi zdá, že na legálnej trase predaja je príliš veľa nenažraných príživníkov.

Tých 7 euro za urýchlenie sťahovania určite stojí. Dojednám so synom spoluprácu: on mi stiahne, čo by som chcel mať a ja uhradím. Hovorí dobre engliš, tak aj preto. Ja rozumieť len erase, delete, enter a ešte pár :):)
Charon
03.02.08,08:11
Ak sa vo všeobecnosti bavíme o sťahovaní videí tak odoporúčam
Freedownloadmamager. Je pod licenciou GNU. Sťahuje všetko a priamo konvertuje. Videá napr. na YouTube sú vo vlastnom formáte. Freedownloadmanager stiahne video a priamo ho konvertuje do viacerých formátov. Tuším vie aj z videa ripnúť aj hudbu a uložiť do napr. mp3
Sťahuje všetko. Súbory, hudbu, videá, má webspider, a tak isto klienta na torrenty.
Inými slovami: Čokoľvek chcem stiahnuť z netu stačí mi tento program. Nepotrebujem špeciality na následnú konverziu, alebo iných klientov.

Priamy link na stránku: http://www.freedownloadmanager.org/
STRELEC
03.02.08,10:33
Ak sa vo všeobecnosti bavíme o sťahovaní videí tak odoporúčam
Freedownloadmamager. Je pod licenciou GNU. Sťahuje všetko a priamo konvertuje. Videá napr. na YouTube sú vo vlastnom formáte. Freedownloadmanager stiahne video a priamo ho konvertuje do viacerých formátov. Tuším vie aj z videa ripnúť aj hudbu a uložiť do napr. mp3
Sťahuje všetko. Súbory, hudbu, videá, má webspider, a tak isto klienta na torrenty.
Inými slovami: Čokoľvek chcem stiahnuť z netu stačí mi tento program. Nepotrebujem špeciality na následnú konverziu, alebo iných klientov.
Ďakujem - mám stiahnuté. Použil som to a prvé uloženie bolo do nejakého formátu flv, ale už som to konvertoval na avi a funguje to! Programček som našiel na slunečnice.cz a čo ma potešilo zvlášť = je po slovensky. Slotista nie som, ale ani engliš nie je môj kamarát :mee:
Katabaticky
03.02.08,11:34
mimotemystahovanie cez P2P nieje nelegalne striktne...mimotemy

a na videa z Youtubu pripadne inych znamejsich stranok je spraveny velmi pekny plugin priamo do Firefoxu takze ak ho pouzivas nieje nic jednoduchsie...
a je zbytocne sa obtazovat s externymi downloadermi :)
STRELEC
03.02.08,11:46
........
a na videa z Youtubu pripadne inych znamejsich stranok je spraveny velmi pekny plugin priamo do Firefoxu takze ak ho pouzivas nieje nic jednoduchsie...
a je zbytocne sa obtazovat s externymi downloadermi :)
Keďže toto čo si napísal (viď citát) nie je jazyk môjho kmeňa. Ja nerozumieť, čo massa písať.
Skrátka - čo mi kto poradí , to urobím. Problém vzniká vtedy, ak tie rady sú tri a to ešte každá iná. Skoro začínam mať pocit, že je to ten prípad.
Stiahol som si toho downloadera .... funguje. Teda si nie vždy. Urobil som aj test na takej stránke pre väčšie deti - tam nič nesťahuje (teda myslím - do môjho PC). Ale tam sa dali čakať nejaké záludnosti :rolleyes::o:mad::D.
Sťahovanie z YouTube ale funguje a tak, si to budem príležitostne pozerať.
Katabaticky
03.02.08,11:56
tak idem pomaly ;)

Mas Mozilla Firefox prehliadac? (taka horiaca liska okolo zemegule)

ak ano chod na stranku slovenskej lokalizacie tohto prehliadaca... tutok (http://www.mozilla.sk)
a najdi si tam plugin(rozisrenie po slovensky) pre tento prehliadac
nazov je myslim Download Helper (take tri farebne gulicky rotujuce)

tot vse vsetko stiahnes jednim kliknutim :cool:
STRELEC
03.02.08,12:36
Sťahuje sa tým sice jednoducho, ale nekonvertuje to súbory. Teda - pozrel som len zbežne + stiahol som si Slade.
Firefox bolo treba reštartnúť, doplnila sa položka v nástrojoch a na hornej.
Sťahovanie je ale jednoduchšie. Vyskúšam. Uvidím.
Zatiaľ vďaka.
Charon
03.02.08,15:18
Porovnávate neporovnateľné. Žiaden plugin do firefoxu sa (zatiaľ) nevyrovná downloadmanagerom. Firefox stiahne a to je všetko.
Downloadmanager sťahuje vo viacerých kanáloch - teda neporovnateľne rýchlejšie. Obnovuje prerušené spojenie. Hľadá daný súbor na rýchlejšom servery, a veľa, veľa iných služieb. Je možné nastaviť sťahovanie napr. na určitý čas. Napr. ráno o 4h je sieť relatívne málo zaťažená - bavím sa teraz o agregácii - teda súbor, program je stiahnutý oveľa rýchlejšie.
Však skuste - jeden cez firefox a druhý DM.
Všetky podrobnosti sú na stránkach. Nie som obhajca ničoho, rád sa priučím, ale toto skúste...
RendezVouz
04.02.08,00:30
Na internete si nalistuj stránku slunečnice.cz. Tam vyhľadaj program Ashampoo ClipFinder 1.3. Tento program slúži pre ľahké a rýchle vyhľadávanie a sťahovanie videí na obľúbených serveroch napríklad YoTube, MyVideo, MySpace a podobné. Tam nájdeš jeho podrobný popis.
STRELEC
04.02.08,04:58
Porovnávate neporovnateľné. Žiaden plugin do firefoxu sa (zatiaľ) nevyrovná downloadmanagerom. Firefox stiahne a to je všetko.
Downloadmanager sťahuje vo viacerých kanáloch - teda neporovnateľne rýchlejšie. Obnovuje prerušené spojenie. Hľadá daný súbor na rýchlejšom servery, a veľa, veľa iných služieb. Je možné nastaviť sťahovanie napr. na určitý čas. Napr. ráno o 4h je sieť relatívne málo zaťažená - bavím sa teraz o agregácii - teda súbor, program je stiahnutý oveľa rýchlejšie.
Však skuste - jeden cez firefox a druhý DM.
Všetky podrobnosti sú na stránkach. Nie som obhajca ničoho, rád sa priučím, ale toto skúste...Vyskúšal som a doplnil plugin do Firefoxu. Zistil som, že mi nevyhovuje. Ono je to asi tak , ako so všetkými ostatnými soft. Jednému je lepšie to, inému zas iný program, či systém viac sedí.
Teraz skúsim ten plugin odinštalovať. Načo tam bude navyše. Za vyskúšanie to ale rozhodne stálo.

Pozn.: Ja na Porade každému tykám a je mi milšie, ak smiem poprosiť, aby sa mi tykalo. Nevzniká potom chaos pri oslovovaní. Teda - okrem iného. Čas od času mám problém s oslovením muž/žena a niekedy sa seknem. :):)
Ďakujem.
habka
04.02.08,13:40
na mp3 je dobra stranka bearshare.com. tam ti ponuknu aj pragram na stahovanie. musis sa zaregistrovat
Ibaka
04.02.08,17:31
Toš stiahol som freedowloadmanager, skúsil som si stiahnuť niečo z You tube, skonvertoval do avi tuším ale pri prehrávaní stiahnutého videa sa mi robia také štvorčeky, neviem kde robím chybu. Dalej neviem s tým stiahnuť video z TV JOJ, poradíte polopatisticky?
Charon
05.02.08,05:16
Avi je komprimovaný súbor a štvorčeky môžu byť v dôsledku komprimácie a nie vhodnej grafickej karte (ovládača a pod.) FDM vie sťahovať iba z tých stránok, na ktoré je vytvorený. Pozri si domovskú stránku. Dôvod? Čo spoločnosť to iné kódovanie a spôsob šírenia videa.
Katabaticky
05.02.08,21:30
len by som doplnil ze ja pouzivam downloadhelper ako integrovany plugin s tym ze som si horiaculisku opluginoval aj na externy (massdownloader) a funguje mi aj s agregaciou hladanim na inych serveroch....atd cize mam vyhody bezneho DM v rychlom a jednoduchom plugine ;)

a aj ja mam radsej tykanie podme si vsetci tykat tik tak :D

z jojky je to problem nie preto zeby sa to nedalo ale preto ze oni tam tie subory casto nemaju :D
KIKA28
06.02.08,12:25
Pokúsim sa byť konkrétnejší ako mkascak.
Rád by som si posťahoval videá z You Tube. Aj na Porade už sa objavili. Zistil som (nedávno), že to je úžasná stránka a sú tam (samozrejme okrem všelijakých hovadín) aj napr. staré skladby Blue Effectu a všeličo iné, čo ešte mám na starých LP a samozrejme bez obrazu.
Veľi rád by som si to posťahoval a neviem ako na to. Poradí niekto?
V ď a k a !!!
ja mám ashampoo clipfinder a ten sťahuje videá z viacerých portálov a z youtube. je freeware len vyžaduje registrovanie v angličtine.a na stránkach www.GigaMania.cz alebo www.downloads.sk nájdeš freware aj ostatné programy pre prácu s pc.
STRELEC
06.02.08,12:42
Avi je komprimovaný súbor a štvorčeky môžu byť v dôsledku komprimácie a nie vhodnej grafickej karte (ovládača a pod.) FDM vie sťahovať iba z tých stránok, na ktoré je vytvorený. Pozri si domovskú stránku. Dôvod? Čo spoločnosť to iné kódovanie a spôsob šírenia videa.
Čiže všetko má svoje obmedzenia a hranice. U toho FDM má štve jedna vec, že sa vnucuje do pozornosti aj keď ho netreba. Ak servilný sluha. Proste je taký vnucovací, že ho človek má chuť niekam kopnúť.

O čo ide? Napr. tu na Porade je k nejakému príspevku pripojený nejaký súborík, napr. vo worde. FDM sa vnucuje, hoci ho netreba a tak musím odklikať, že nechcem nič ukladať a kam ukladať, len niečo otvoriť.

Toto by bolo dobré odstrániť. Spacifikovať programček FDM tak, aby sa neponúkal, ale fungoval až na "vyvolanie".
Charon
06.02.08,16:12
... U toho FDM má štve jedna vec, že sa vnucuje do pozornosti aj keď ho netreba. Ak servilný sluha. Proste je taký vnucovací, že ho človek má chuť niekam kopnúť.


No, ako ho máš nastavený, tak pracuje. Treba si ho v options nastaviť tak, aby sa nevnucoval. Toto je jeho štandardné nastavenie.
Zase na druhej strane, aj tak, ak si chceš pozrieť napr. DOC súbor, tak najprv sa stiahne, vždy niekam do tempov a následne sa otvorí vo Worlde. Teda sťahuješ vždy. A s FDM rýchlejšie. FDM je sluha, ktorý robí presne to, čo mu povieš.
Katabaticky
06.02.08,18:28
ako sa to tam nastavuje nemozem to tam naist...:)
Charon
07.02.08,06:16
ako sa to tam nastavuje nemozem to tam naist...:)
ALE NO!!! Niesom pri mojom PC ale je tam niečo ako integrácia do FIrefoxu, Exploreru a pod. Zváž, ako môže program zistiť, čo chceš a čo nechceš stiahnuť?
No a potom sa sťahuje cez basket...
revue
04.03.08,16:50
najpohodlnejsi program na stahovanie steamovych videi na roznych strankach ale hlavne na youtobe.com je RealMedia Player. Pri prezerani videa na stranke staci kliknut download a mas to v PC vo formate RM.
mkascak
06.03.08,17:13
velmi uzitocne informacie dakujem vsetkym co nieco napisali.