dalida
02.02.08,17:46
Pozná prosím niekto recept na švédske mäsové guľky s tou super omáčkou ako predávajú v Ikei?
Ďakujem:)
Zita4
02.02.08,16:54
dalida
05.02.08,11:10
Vďaka Zitka!
Podľa názvu by to malo byť ono, uvidím keď uvarím, či naozaj.:D
Už sa teším, lebo u nás je toto jedlo vo veľkej obľube, lenže ísť častejšie do Ikey a dať si to tam, tiež ide do peňazí.
Ešte raz dík!
zalobaba
05.02.08,11:22
Vďaka Zitka!
Podľa názvu by to malo byť ono, uvidím keď uvarím, či naozaj.:D
Už sa teším, lebo u nás je toto jedlo vo veľkej obľube, lenže ísť častejšie do Ikey a dať si to tam, tiež ide do peňazí.
Ešte raz dík!

Skoč nie do reštaurácie, ale do potravinového kútika na prízemí - mrazené guľky 1 kg + omáčka + brusnicový džem k tomu = ak kúpiš veštky 3 veci teraz 299,- Sk. A môžeš doma variť a bude to "originál"..... :D
petovsan
05.02.08,21:26
Ja ich robievam takto:
chudé bravčové, alebo hovädzie mäso pomelieš, pridáš nadrobno pokrájanú cibuľu, kôpor (musí byť), 1 žĺtok (alebo celé vajce) a spracuješ rukami, podľa chuti osolíš a okoreníš. Vytvoríš guličky s priemerom tak 2,5 - 3 cm, opečieš na troche oleja (najlepšie vo woku) zo všetkých strán cca 15 minút, potom pridáš 1 kyslú smotanu a všetko spolu prehreješ. Ak by bola omáčka hustá, rozriediš vodou, ak by bola príliš riedka, zahustíš vodou zmiešanou s trochou múky a ešte mierne prevaríš. Nakoniec pridáš ešte trochu nasekaného kôpru (mrazený je lepší ako sušený) a môžeš dochutiť aj trochou citr. šťavy.
Je to rýchle a sú fakt dobré.
Podávam k tomu tagliatelle.
dalida
06.02.08,12:53
Skoč nie do reštaurácie, ale do potravinového kútika na prízemí - mrazené guľky 1 kg + omáčka + brusnicový džem k tomu = ak kúpiš veštky 3 veci teraz 299,- Sk. A môžeš doma variť a bude to "originál"..... :D

Toto je super riešenie!!!:D:D:D
Ale aj tak vyskúšam aj sama, možno to bude len plagiát:confused:, ale možno bude na nerozoznanie od originálu:cool:
zalobaba
06.02.08,12:59
Toto je super riešenie!!!:D:D:D
Ale aj tak vyskúšam aj sama, možno to bude len plagiát:confused:, ale možno bude na nerozoznanie od originálu:cool:

Tak ti budem držať palce pri vlastnej výrobe, a potom vydaj zápisky, ako ti to vyšlo...:---
Gottesgab
06.02.08,17:34
odporúčam blog Šárčina škola vaření dolcevita.blog.cz/.
Je to krásne pohodové čítanie, fajnšmekeri si tu zgustnú :)) -pod názvom "Kdo nekoulí není Švéd" je opísaný postup. Viackrát som podľa toho varila a pochutnali sme si.
dalida
14.02.08,10:00
Tak ti budem držať palce pri vlastnej výrobe, a potom vydaj zápisky, ako ti to vyšlo...:---

Držala som sa presne receptu, ale naozaj to nebolo to pravé švédske:D
Muž to statočne zjedol, ani nemal komentár:D:D:D
Ale skúsim ešte raz a receptu sa budem držať len orientačne. Nádej zomiera posledná:D
zalobaba
14.02.08,10:23
Držala som sa presne receptu, ale naozaj to nebolo to pravé švédske:D
Muž to statočne zjedol, ani nemal komentár:D:D:D
Ale skúsim ešte raz a receptu sa budem držať len orientačne. Nádej zomiera posledná:D

Ja som minulý týždeň robila tie mrazené (v kilovom sáčku ich je 60, a môjmu synovi sa oči rozžiarili, keď zbadal to množstvo, lebo ich miluje), ale musíš kúpiť 2 omáčky, lebo 1 je na to množstvo málo..... a bola som tá najlepšia mama na svete..... :D
.... a máš to rýchlo, bezbolestne a aj kuchyňa čistá zostane..... ;)
dalida
14.02.08,10:29
Ja som minulý týždeň robila tie mrazené (v kilovom sáčku ich je 60, a môjmu synovi sa oči rozžiarili, keď zbadal to množstvo, lebo ich miluje), ale musíš kúpiť 2 omáčky, lebo 1 je na to množstvo málo..... a bola som tá najlepšia mama na svete..... :D
.... a máš to rýchlo, bezbolestne a aj kuchyňa čistá zostane..... ;)

Toto bude asi to najlepšie a najistejšie riešenie. Ale ja som ti taký trco nepoučiteľný:D, tak skúsim ešte raz. Problém bol, že vždy varím by očko, ale teraz som sa snažila:D:D:D (až príliš). No a po tom druhom pokuse sa uvidí.
Ale je dosť zrejmé, ktorým smerom sa to bude uberať (Ikea):cool:
janaGT
25.11.11,06:59
viete mi niekto poradiť, kde okrem Ikei sa dajú kúpiť takéto švédske mäsové guľky? v akom obchodnom reťazci ... ďakujem :)
evuš
25.11.11,07:06
... to Ti bohužial neviem poradiť, ale ja robím doma takéto :

http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html
pepsikova
25.11.11,07:13
http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html

(http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html)..čo by nahradilo ten jamík?..vyzerá to ako fašírka na smotane, mohla by uhorka?..lebo jamík s mäskom u nás nyjee...
janaGT
25.11.11,07:18
ďakujem, asi ich teda urobím doma ...
evuš
25.11.11,08:38
QUOTE=pepsikova;1902150]http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html

(http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html)..čo by nahradilo ten jamík?..vyzerá to ako fašírka na smotane, mohla by uhorka?..lebo jamík s mäskom u nás nyjee...[/QUOTE]

...my tiež papáme bez jamíka... ono to aj chutí skoro ako fašírka ;) - skúšala som zatiaľ iba raz, lebo originál z Ikei som nikdy nejedla :D:---
korela
20.01.12,12:29