ThomasD
02.02.08,19:31
Podpisal som pracovnu zmluvu na dobu urcitu od 1.10. 2007 do 30.9. 2008.
Dna 31.12. 2007 mi dali podpisat novu pracovnu zmluvu na rovnaku funkciu s ucinnostou od 1.10.2007 do 31.1. 2008. Dovod udali taky, ze sa idu robit zmeny vo firme. K 15.1. 2008 mi dali podpisat dohodu o skonceni pracovneho pomeru.Navrhli mi nadalej spolupracu na zivnost.Tuto som odmietol.Zo strany firmi islo o spekulaciu.Mzdu som dostaval iba z jedneho pracovneho pomeru.Boli mi slubene provizie ktore mi odmietly vyplatit.Mozem s titulu uzatvorenia dvoch pracovnych pomerov na plny pracovny uvazok s tou istou funkciou tento nezakonny postup firmy oznamit na Inspektorate prace?Bude firma ktora nedodrziava zakonnik prace spravodlivo postihnuta?
Lydka R
02.02.08,18:45
Podpisal som pracovnu zmluvu na dobu urcitu od 1.10. 2007 do 30.9. 2008.
Dna 31.12. 2007 mi dali podpisat novu pracovnu zmluvu na rovnaku funkciu s ucinnostou od 1.10.2007 do 31.1. 2008. Dovod udali taky, ze sa idu robit zmeny vo firme. K 15.1. 2008 mi dali podpisat dohodu o skonceni pracovneho pomeru.Navrhli mi nadalej spolupracu na zivnost.Tuto som odmietol.Zo strany firmi islo o spekulaciu.Mzdu som dostaval iba z jedneho pracovneho pomeru.Boli mi slubene provizie ktore mi odmietly vyplatit.Mozem s titulu uzatvorenia dvoch pracovnych pomerov na plny pracovny uvazok s tou istou funkciou tento nezakonny postup firmy oznamit na Inspektorate prace?Bude firma ktora nedodrziava zakonnik prace spravodlivo postihnuta?

Trošku je to zamotané. Prečo si podpísal 31.12.2007 PZ s účinnosťou od 1.10.2007? Myslím, že toto je neplatné.
Tú dohodu k 15.1. si podpísal? Ak si ju podpísal, tak predpokladám, že tam už dnes nepracuješ.

Ešte nerozumiem tým dvom pracovným pomerom. Aj si robil dvakrát toľko?

Ja tam vidím špekuláciu firmy v tom, že sa ťa chceli zbaviť bez odstupného oveľa skôr, ako mala končiť tá prvá prac. zmluva na určitú dobu, teda 30.9.2008
Ale dať podpísať 31.12. zmluvu s účinnosťou od 1.10. bol dosť nešťastný nápad.
ThomasD
02.02.08,19:07
Tu druhu zmluvu som podpisal preto lebo zamestnavatel mi povedal ze sa idu robit zmeny v odmenovani a hovoril ze po skusobnej dobe mi chcu zvysit plat,keby ze tu druhu prac. zmluvu nepodpisem v ten den 31.12 2007 prave vtedy mi mala skoncit skusobna doba tak by ma asi vyhodili.Bol to od nich podvod.

Ano tu dohodu k 15.1.2008 som podpisal.

Ked som mal 2 pracovne zmluvy- jedna bola pochopitelne zamerna,pracoval som normalne ako s jednou pracovnou zmluvou.

To ze som druhu zmluvu musel podpisat 31.12.2007 bolo samozrejme protizakonne toho som si vedomy ale nemal som na vyber. Ale ked som tu zmluvu podpisal zamestnavatel chcel aby som mu priniesol original prvej pracovnej zmluvy,podla mna ju chcel zlikvidovat,na jeho naliehanie som mu priniesol iba fotokopiu a original mam doma aj prvej aj druhej prac. zmluvy.

Tieto 2 zmluvy by som chcel poskytnut Inspektoratu prace aby si isli do tejto firmy prekontrolovat postupy uzatvarania pracovnych zmluv.
Lydka R
02.02.08,19:22
Tu druhu zmluvu som podpisal preto lebo zamestnavatel mi povedal ze sa idu robit zmeny v odmenovani a hovoril ze po skusobnej dobe mi chcu zvysit plat,keby ze tu druhu prac. zmluvu nepodpisem v ten den 31.12 2007 prave vtedy mi mala skoncit skusobna doba tak by ma asi vyhodili.Bol to od nich podvod.

Ano tu dohodu k 15.1.2008 som podpisal.

Ked som mal 2 pracovne zmluvy- jedna bola pochopitelne zamerna,pracoval som normalne ako s jednou pracovnou zmluvou.

To ze som druhu zmluvu musel podpisat 31.12.2007 bolo samozrejme protizakonne toho som si vedomy ale nemal som na vyber. Ale ked som tu zmluvu podpisal zamestnavatel chcel aby som mu priniesol original prvej pracovnej zmluvy,podla mna ju chcel zlikvidovat,na jeho naliehanie som mu priniesol iba fotokopiu a original mam doma aj prvej aj druhej prac. zmluvy.

Tieto 2 zmluvy by som chcel poskytnut Inspektoratu prace aby si isli do tejto firmy prekontrolovat postupy uzatvarania pracovnych zmluv.

No vieš, musíš trochu byť kritický aj ku sebe. Kým bola vidina zvýšenia platu, podpísal si zmluvu so spätnou účinnosťou a už vtedy si vedel že to nie je s kostolným poriadkom.

A ešte ti dám do pozornosti §50 ZP
§ 50
Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.

To znamená, že druhá zmluva je neplatná.

Aj dohodu o skončení si podpísal a nezamýšľal si sa, že dohoda znamená pre teba koniec.

No neviem, ako uspeješ na IP. Tak samozrejme upozorníš na praktiky firmy, ale pre teba sa nič nezmení, nakoľko si ukončil 15.1.2008 pracovný pomer dohodou. Ešte by si snáď mohol vytĺcť odstupné, podľa znenia dohody, t.j. na čiu žiadosť bola uzatvorená.
ThomasD
02.02.08,19:41
Dakujem za informacie

Teraz mi momentalne ide o to aby som IP upozornil na nekale praktiky tejto firmy,svojim sposobom porusili zakon a nechcem aby sa toto stalo dalsim zamestnancom...Viem ze sa svojich zasluzenich provizii asi nedockam ani odstupneho ale ide mi len o to aby IP prace preveril tuto neserioznu firmu a vyvodil dosledky...v podstate klamal vsetkych zamestnancov

Tejto firme islo iba o to aby v predvianocnom case vyuzili zamestnancov.Naslubovali ze aj ked sa plan nesplni (ktory bol mimochodom dost nerealny) tak aj tak nam vyplatia nase zasluzene provizie,nedostal ich nikto.Teraz namiesto 5 zamestnancov nemaju nikoho nebol som totiz jedini kto nesuhlasil s ich novimi podmienkami- zivnost....odisli vsetci zamestnanci.