Dodenko
02.02.08,19:38
V RZ za r.2006 som si uplatnil nezdanit.čast ZD FO podla par.11 ods.1 písm. c/
az e/ , ale v priebehu r.2007 som zrušil túto životnú poistku a založil som si v inej poisťovni novú životnú poistku. Chcem sa spýtať či si musím podať DP a či si môžem uplatniť nezdanit.čiast ZD z novej poistky a kde mám zahrnúť v DP sumu, ktorú som dostal vyplatenú zo zrušenej poistky. Ďakujem.
Chobot
02.02.08,22:01
V RZ za r.2006 som si uplatnil nezdanit.čast ZD FO podla par.11 ods.1 písm. c/
az e/ , ale v priebehu r.2007 som zrušil túto životnú poistku a založil som si v inej poisťovni novú životnú poistku. Chcem sa spýtať či si musím podať DP a či si môžem uplatniť nezdanit.čiast ZD z novej poistky a kde mám zahrnúť v DP sumu, ktorú som dostal vyplatenú zo zrušenej poistky. Ďakujem.

Na novú poistku si môžeš uplatniť zníženie dane, pokiaľ spĺňa zákonné podmienky.

Do DP nedávaš vyplatenú sumu, ale sumu, o ktorú si si v minulých rokoch znížil daň. Pozri si pozorne zákon o dani z príjmov, konkrétne §11 ods. 12.
Evanka
02.02.08,23:18
Iba doplním, že dodanenie nemusí byť uskutočnené v tomto roku. Musí to však byť dodanené do doby troch rokov zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok.
Anja111
03.02.08,06:01
Živnostník mi oznámil, že si uzatvoril nové životné poistenie a zároveň pozastavil platenie životnej poistky, z ktorej si v minulosti uplatňoval NČ... Všetky ostatné podmienky pozastavenej poistky zostali v platnosti, (poistenie viac ako 10 rokov, poistenie do viac ako 55 rokov života), len ju nebude platiť. Je to porušenie podmienok a treba to dodaniť?
Ďakujem vopred za odpovede.
Zoltán Kovács
03.02.08,06:44
Živnostník mi oznámil, že si uzatvoril nové životné poistenie a zároveň pozastavil platenie životnej poistky, z ktorej si v minulosti uplatňoval NČ... Všetky ostatné podmienky pozastavenej poistky zostali v platnosti, (poistenie viac ako 10 rokov, poistenie do viac ako 55 rokov života), len ju nebude platiť. Je to porušenie podmienok a treba to dodaniť?
Ďakujem vopred za odpovede.

Podľa mňa nie, nakoľko k peniazom sa dostane až po 55 r. a poistka nie je zrušená, len sa neplatí.
Anja111
03.02.08,06:53
Podľa mňa nie, nakoľko k peniazom sa dostane až po 55 r. a poistka nie je zrušená, len sa neplatí.
Ďakujem za odobrenie...
Vikt
29.02.08,10:55
Mna skor zaujima ako je to s odkupnom hodnotou zivotnej poistky. Neuplanovala som si ziadnu ulavu na dani a chcem vypovedat zmluvy so ziadostou o odkupnu hodnotu v r. 2008. Je ta odkupna hodnota moj zdanitelny prijem v r. 2008?