gulas
15.03.05,07:28
prosim Vas o radu alebo sposok ako vyriesit nasledovny problem:

brat si kupil v 08/04 auto na leasing v hodnote 600tis. v 10/04 mu ho ukradli, hlasene policii, ma zaznam o kradezi. samozrejme zaznam o uzavreti poistnej udalosti do dnesneho dna nie je
ake naklady si moze uplatnit za rok 2004?? aka skoda mu vznikla?? co odpisy?? kedy ma auto vyradit z majetku???
ak by bolo nedostatok informacii pytajte sa som na prijme

ICQ:265652939
gulas
15.03.05,08:44
to sa nik nenajde co sa s tym stretol alebo nevie poradit
Zita5
15.03.05,09:16
prosim Vas o radu alebo sposok ako vyriesit nasledovny problem:

brat si kupil v 08/04 auto na leasing v hodnote 600tis. v 10/04 mu ho ukradli, hlasene policii, ma zaznam o kradezi. samozrejme zaznam o uzavreti poistnej udalosti do dnesneho dna nie je
ake naklady si moze uplatnit za rok 2004?? aka skoda mu vznikla?? co odpisy?? kedy ma auto vyradit z majetku???
ak by bolo nedostatok informacii pytajte sa som na prijme

ICQ:265652939
No Gulas , já Ti priblížim môj prípad . V júni v roku 2002 som kúpila krásnu striebornú OCTAVIU . 2.10.2002 ju niekto ukradol . Auto bolo zakúpené na lízing - pre firemné účely .
Platila som ešte lízing november,december 2002 , pokiaľ to polícia neuzavrela . Keď mi prišlo vyrozumenie , že páchateľ neznámy , vtedy som mala nárok lízing už neplatiť . Predmet LZ bol poistený a viinkuláciu poisťovňa -plnenie škody zaslala lízingovej spoločnosti . Lízingová spoločnosť mi vyplatila 108 000 Sk .
Keď som si zrátala všetky platby spolu s akontáciu tak som zaplatila 258 000 Sk . Čiže moja škoda bola 150 000,- Sk .

Takže , krásne som sa vybrala daňovému poradcovi , čo s mojim prípadom .
Verdikt bol taký , že náklady na firemné auto si nemôžem uplatňovať , nakoľko prišlo k prerušeniu lízingovej zmluvy a to krádežou a následne by som porušila aj Zákon o dani z príjmu atď atď . Všetky okolnosti okolo krádeže a plnenie poisťovne ma tak štvali , že som si uplatnila počas platenia lízingu za auto výdavky tak , ako keby to auto bolo vo firme , ale len do rozhodnutia polície .
Keď prišlo plnenie vo výške 108 000,- Sk tak to som si dala do príjmov ovplyvňujúcich základ dane . Je to obdobie mojej recesie a nespokojnosti s určitými zákonmi v našom štáte . Aký to bude mať dopad pri daňovej kontrole , neviem to odhádnuť , ale určite nezostanem vyplašená . Nie je možné aby zlodeji v našom štáte mali zelenú , a Ty občan rob pre zlodejov .
gulas
15.03.05,11:19
Zita5, dakujem podla tohotoi by som mal normalne auto dat do majetku, uctovat nan vsetku spotrebu PHM, servis a take veci co s tym suvisia
do nakladou dam odpisy za alikvotnu cast dovtedy do kym som ho vlastnil teda neukradli mi ho mat ho stale v majetku a ked dojde vyrozumenie od poistovne tak ho na zaklade toho listu vyradim a tym aj uzavriem leasing aj ked este v roku 2005 nemam vyrozumenie od poistovne a viem ze uz netreba cakat 12 mesiacom na ukoncenie a vyuctovanie skody??? dobre som tomu porozumel???
Danka Kosibová
17.03.05,08:47
ja mam takyto problem...s kradezou auta...teda so zauctovanim v JU, prosim o radu.2. 10.2003 - kupa osobneho automobilu / na leasing/

2.10.2003 zaplat. akontácia 137500 Sk

31.12. 2003 rozpustenie pomernej casti akontacie.... 11458,50 Sk

29.10.2004 odcudzili auto

1. 12. 2004 ho policia vyradila z evidencie áut

ako zauctovat zvyšok akontacie?

dostal pokutu za predcasne ukoncenie leasingu,,,, - ide to do nákladov alebo nie?
Danka Kosibová
17.03.05,11:02
prosím vás, to mi skutocne nevie nikto pomoct....dakujem
gulas
18.03.05,06:15
Danka podla mna mas ten isty problem ako ja
tu akontaciu by si mala dat podla mna do nakladov a porovnat to potom ked nastane porusenie leasingovej zmluvy cez odpisy, len tu nastava otazka kedy to uplatnit ci uz v roku 2004 alebo vtedy ked dostanes od poistovne ukoncenie poistnej udalosti ale rataj s tym ze tam budes stratova arozdiel budes musiet mat zauctovanu ako pripocitatelnu polozku k zakladu dani ak by som zstil este nieco nove dam ti vediet
Janna
11.05.05,07:58
Z piatka na sobotu ukradli auto aj nám. Bolo už po leasingu, kt. skončil máj 2004. V piatok sme ešte kúpili PHM, čosi sa z toho minulo.
Mám nárok na odpočet DPH z toho bločku PHM?
Na DU napíšem list, aby nám vratili pomernú časť cestnej dane, poisťovna zákonnú poistku. A čo v účtovníctve. Mám ho vlastne len na karte IM. Priložím k tomu len papier od polície, že je ukradnuté? Dúfam, že si nebudeme musieť ponižovať základ dane...