daliborrak
02.02.08,19:05
Dobry den, podla zakona o dani z dph

"
(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
"

potreboval by som vediet, co vsetko sa zaratava v tomto pripade do obratu.

Potrebujem vyriesit vzorovu situaciu:

- mama slovenskeho zakaznika pre ktoreho pracujem na projekte v zahranici => fakturujem mu aj cestovne nahrady. Maju sa tieto cestovne nahrady zohladnit pri vypocte povinnosti registracie ako platca dph?


Dakujem za odpoved

S pozdravom

Dalibor
Johanka
02.02.08,19:12
§4 Zákona o DPH ,z ktorého si citoval :

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

... akú službu vykonávaš ?
Cestovné náhrady by mali byť zahrnuté v cene Tvojej služby , sú Tvojim príjmom, takže vstupujú do obratu.
daliborrak
02.02.08,20:29
Sluzby ohladom informacnych technologii. Cestovne nahrady uvadzam na fakturu ako samostatnu polozku.
Príroda
06.02.08,09:49
Zdravím! Potrebujem ujasniť v tejto veci - do obratu sa teda započítavajú len príjmy ovplyvňujúce ZD v JÚ. Súhlasíte? Dúfam, že to je takto. Vďaka vopred! Pekný deň všetkým.
Aljok
06.02.08,10:21
Zdravím! Potrebujem ujasniť v tejto veci - do obratu sa teda započítavajú len príjmy ovplyvňujúce ZD v JÚ. Súhlasíte? Dúfam, že to je takto. Vďaka vopred! Pekný deň všetkým.
Prečítaj si tieto vypracované otázky k DPH:
http://www.porada.sk/t19875-co-je-to-obrat.html
http://www.porada.sk/t19929-registracia-podla-obratu-ako-pocitat-obrat.html
Príroda
06.02.08,12:50
Vďaka, Aljok. Nie som z toho moc múdra. Ide mi konkrétne o to, že príjem mi navýšili osobné vklady podnikateľa, ktoré potreboval pri kúpe DHM. Je to v príjmoch , ktoré neovplyvňujú ZD a preto si myslím , že sa to do obratu pre povinnosť registrácie nepočíta. Myslím správne? Môžem dostať priamu a jednoduchú odpoveď? Vďaka.
Aljok
06.02.08,12:51
Osobné vklady sa do obratu pre povinnosť registrácie nepočítajú.