Idulas
03.02.08,04:04
Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
miroslav491
03.02.08,07:31
nazdar,, rozhodne nepolavuj,, ja som ten isty pripad, len stym, že sudujem. určite aj laik to môže zvladnuť, iba sa musi "spôfesionalizovať" teda čo to si o probleme naštudovať,
čo sa tyka takeho webhostingu je ich vela,,, je ale problem najisť ten kvalitny,, skus pozred neake temy na Birdz.sk myslim že o tomto je tam neaka ta tema.
myslim,, že pre nas (podnikaniachtivy) nie su ani tak podstatne čo sa komu podarilo, hlavne že sa to podari nam, nie?? =)
čo sa tyka toho webhostingu, nemam take znalosti,, vsetko sa snažim vyriešti s neakem programatorom na mieru,, lebo mam priliš špecificke požiadavky.

s tymi košičkami je to jasnačka, a s jednoduchym updatom, su to vzakladnych balikoch.

-odporučam ti aby si si pozrela webhosingove stranky a podla ich cien a služieb si vytvor mesačný rozpočet, to preto aby si vedela aky min. zisk musiš urži,
maverick27
04.02.08,06:55
ja som tiež v štádiu príprav e-shopu a keby som si myslel že to nepôjde tak dotoho nejdem.Záleží aky tovar budeš ponúkať a aké služby budeš mať.Mám to tiež popri zamestnaní,takže sú to fofri.A záleží aj u koho si zriadiš web a za aké poplatky.
Idulas
04.02.08,11:16
Ahojte spolupripravujuci sa :-)

Miroslav 491, diki za typ, mrknem na Birdz, mozno nejake podnety tam najdem. Aj Tebe zelam vela uspechov a stastia, aj to treba :)

Maverick27 - tak aj Tebe nech sa dari! Mas nejaky typ na webhosting pre svoj e-shop? Podla coho si vyberas? Cena je jedna vec, ale zaujimaju ma tie ostatne "laicky" napisane poziadavky, preto sa pytam na skusenosti inych, co tym uz presli, dufam, ze sa nejaki ozvu. Je mi jasne, ze budem potrebovat nakupny kosik a redakcny system, ale tych je dost vela, nejake typy na vyber niekto?

Zelam pekny den :)

Idulas
Filip Glasa
04.02.08,11:47
Určite by som nedoporučoval najlacnejšie hostingy na trhu. Výpadky a nekvalitné služby (podpora) nie sú na Slovensku nič mimoriadne. Ale podľa ceny sa tiež nedá hľadať ( čím drahšie tým lepšie nikde doslovne neplatí). Ja by osm sa u potenciálneho dodávateľa hostingu informoval na existujúcu klientelu a referencie. Prípadne to urobil naopak - zistil na akom hostingu bežia nejaké dobré rýchle a spoľahlivé weby.

Samotný e-shop buď to namieru, alebo nejaké hotové moduly. Určite by som nešiel systémom: e-shop za 990/mesačne ako komplet služba. Radšej by som hosting platil zvlášť a prispôsobil som si nejaký free eshop:
http://www.joomla.sk/novinky/komponenty/virtuemart-1.0.13.html
maverick27
05.02.08,05:26
Ahojte spolupripravujuci sa :-)

Miroslav 491, diki za typ, mrknem na Birdz, mozno nejake podnety tam najdem. Aj Tebe zelam vela uspechov a stastia, aj to treba :)

Maverick27 - tak aj Tebe nech sa dari! Mas nejaky typ na webhosting pre svoj e-shop? Podla coho si vyberas? Cena je jedna vec, ale zaujimaju ma tie ostatne "laicky" napisane poziadavky, preto sa pytam na skusenosti inych, co tym uz presli, dufam, ze sa nejaki ozvu. Je mi jasne, ze budem potrebovat nakupny kosik a redakcny system, ale tych je dost vela, nejake typy na vyber niekto?

Zelam pekny den :)

Idulas
No ja osobne vyuzivam biznisweb, som snimi spokojny, aj co sa tyka ceny sa da si myslim. Web ma stoji cca 800 sk mesacne + domena sk 800 sk rocne.
Praca s ľudmi je najhorsia, to ti povie každý kto s ľudmi pracuje. Ja s nimi pracujem už 7 rokov a Ti poviem že niekedy mi je snich vážne na ....Zákazníci si niekedy dokážu vážne vymyslieť neskutočné veci.Život Ťa naučí:cool:
Hodne záleží aký sortiment budeš ponúkať.
Aké požiadavky máš na mysli?
3omega
01.03.08,20:33
Chcela by som sa opytat ci potrebujem registracnu pokladnu ked predavam cez internet,alebo aky doklad mam vystavit zakaznikom pri predaji tovaru.Mozno je to hlupa otazka ale zacinam a potrebujem poradit.Dakujem za odpoved.
Janek22
04.03.08,19:43
Pomoct ti nemozem ale tato ista otazka zaujima aj mna. A celkovo vsetko co sa pise v tejto teme ma zaujima tak len sledujem a cakam na odpovede nejakych "dobrych dusi". :)
Filip Glasa
05.03.08,09:41
pokladňu nepotrebuješ ak nebudeš predávať aj osobne. Pri zásielke pošleš zákazníkovi faktúru.
luigi72
05.03.08,11:22
Joomla je OpenSource software, teraz bola ohlasena chyba v bezpecnosti e-shopu (dalo sa nakupovat bez zaplatenia).

Co sa tyka 800Sk za shop+hosting mesacne a 800Sk za domenu rocne, podla mna je to vela.

Som zivnostnik a zaoberam sa tvorbou webstranok, webdesignu a predavam aj e-shopy prisposobene presne poziadavkam zakaznika. Instaluje sa pod ich domenu a na ich server (webhosting). Na webhosting potrebujete server s podporou php a mysql, najlepsi je unix (linux) server.
Za webhosting sa plati rocne v priemere cca 1200-1800 sk (uz kvalitny), za domenu zaplatite 600-700Sk rocne.
Ak zakupite (nas) e-shop, je to najlepsia volba, lebo dostanete k tomu technicku podporu, upravime vzhlad podla vasich poziadaviek, ceny, obsah, kategorie, tovar, nastavenia si mozete potom cez administracne rozhranie upravovat sami a to najhlavnejsie - platite len raz (a len tak mimochodom: stoji to menej ako 10 000 Sk).
Je to vela?
Ako komu. Ak rozumiete trochu webu, tak bez problemov nainstalujete nastavite free e-shop na vlastny obraz, ak nie, tak sa poriadne zapotite, vysledok takmer ziadny a budete potrebovat aj tak pomoc odbornika.

Tymto prispevkom tu nechcem robit sebe reklamu, len upozornujem na uskalia instalacie a prevadzky e-shopu.

P.S.: Ak ma niekto zaujem, moze ma kontaktovat cez ss. Dakujem.
Janek22
05.03.08,13:39
Taka mensie reklama to ale je ;) Ale urcite ma free e-shop stiahnuty dost nedostatkov, ci viac ako dostatkov to posudit neviem. Ale vacsina ludi sa boji toho ze ked si to da spravit sukromnikom, tak pri kazdej malickosti (doplnit tovar, zmenit ceny a pod.) bude musiet kontaktovat spravcu a cakat kym to tam da a tak.
Filip Glasa
05.03.08,13:57
keď si eshop kúpiš, tak to funguje rovnako ako tie OS (free) riešenia. Tiež si cez administráciu pridávaš, meníš tovar, texty atď.
Sám si správca.
Toho dodávateľa budeš kontaktovať, len ak budeš potrebovať celkom nový modul (platby kartou a porodbne), alebo ak ten ich výtvor nebude fungovať.
Ak si niekedy písal nejaký blog, tak tie eshopy a iach správa fungujú veľmi podobne. Platené či free - ten systém je podobný. teda pre používateľa.

Tu si môžeš 10 dní skúšať ako tie eshopy asi vyzerajú s pohľadu administrácie:
http://www.firemnastranka.sk/vytvorit-stranku/krok-1/
padro
05.03.08,14:06
ja mam shop u, www.okshop.eu (dufam ze to nebude reklama) a som velmi spokojny
Janek22
05.03.08,14:42
No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne.
padro
05.03.08,14:49
No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne. ja si platim len prenajom, takze v pohode sa to da zaplatit. 300SK/mesiac nie je vela podla mna, a da sa celkom dobre zarobit :)
Filip Glasa
05.03.08,15:38
Ono zo začiatku si môžeš niekde ten eshop prenajať a neskôr keď zarobíš si ho kúpiš ak chceš.
luigi72
05.03.08,19:15
ja mam shop u, www.okshop.eu (http://www.okshop.eu) (dufam ze to nebude reklama) a som velmi spokojny

To znamena, ze za najom platis mesacne 390Sk (porovnavam e-shop zhruba rovnakej kvality t.j. OKshop Maxi ako je nami predavany e-shop), t.j. za rok 4680 Sk a za 2 roky zaplatis tolko za najom, ze za tie peniaze si uz mohol kupit vlastny e-shop, do ktoreho uz v podstate nemusis nic investovat.

Administracia shopu je pri tom asi taka ista.

OKshopLite je zase hostovana na ich serveri pod ich domenou. :(


No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne.

Mas pravdu, je to velmi vela.



Tu si môžeš 10 dní skúšať ako tie eshopy asi vyzerajú s pohľadu administrácie:
http://www.firemnastranka.sk/vytvorit-stranku/krok-1/

Tu je zase e-shop za 950Sk mesacne! Obycajna firemna prezentacna stranka za 295 mesacne! Nehovoriac o tom, co vsetko maju zvlast uctovane ako doplnky...
Raz uz darmo, velka firmy velke ceny. A kvalita pritom nemusi ist subezne s cenou...
luigi72
05.03.08,19:49
Ale vacsina ludi sa boji toho ze ked si to da spravit sukromnikom, tak pri kazdej malickosti (doplnit tovar, zmenit ceny a pod.) bude musiet kontaktovat spravcu a cakat kym to tam da a tak.

Neopodstatnene obavy: cez admin. rozhranie si sam davas tovar, vytvaras nove kategorie, doplnas zasoby, menis ceny, pridavas fotky, vyhlasujes tovar za akciovy, zlacneny, jednym slovom: vsetko vies sam menit bez zasahu spravcu (programatora).
Filip Glasa
06.03.08,08:52
Ten link na na prenájom eshopu som tam dal len preto, lebo je tam možnosť pozrieť si a vyskúšať administráciu. Nijako som to nechcel propagovať.
luigi72
06.03.08,08:58
Ved ani nikto nepisal, ze to propagujes. :cool:

A ja som len preto vyzdvihoval ceny, aby ludia videli, ze z dlhodobeho hladiska (v niektorych pripadoch aj z kratkodobeho hladiska) je vacsinou prenajom e-shopu velmi drahy.
Filip Glasa
06.03.08,09:09
No len keď nevieš ako ti to pôjde a či to bude stáť za to, tak si radšej zo začiatku eshop prenajmeš.
Možno lepšia forma je prispôsobiť si nejaký Open Source na začiatok, ale to nie je pre každého dostatočne jednoduché.
Idulas
09.03.08,09:48
Dakujem Vam za odpovede a typy. Mrknem na tie stranky, co sa tu pospominali a potom budem zase asi "otravovat" skusenejsich... :-) Pekny den.

Idulas
adrive
11.03.08,15:20
Ako jendoznačne najlepší a najpoužívanejší open source eCommerce systém je osCommerce alebo ZenCart (javí sa mi ako fork osCommerce).

Ak sa niekto ako laik púšťa do takejto veci (sprevádzkovanie si riešenia sám), musí sa pripraviť na množstvo štúdia, ktoré musí podstúpiť pri prispôsobovaní. Ono to nie je len hurá stiahnem a niečo pošťukám. Ak bude treba zmeniť chovanie eshopu mierne, treba vedieť PHP, ak bude treba troška zmeniť design, treba vedieť HTML/CSS ak bude treba nejaké "interaktívne featurky" treba vedieť JavaScript. Nejaví sa mi to ako hurá systém dnes podnikám.

Zvlášť potrebné pri internetovom obchode je SEO - Search Engine Optimalization. Nestačí obchod len mať, treba, aby si ten obchod zákazník aj našiel. Vo veľmi súťaživých odvetviach to nie je ľahké a trvá to roky...

Pokiaľ to budete brať ako hobby a budete sa o tom najprv dlho vzdelávať, možno vás to začne baviť a po niekoľkých rokoch začnete žať úrodu, pokiaľ však nie ste trpezlivý, určite siahnite po nejakom komerčnom riešení, alebo za pár drobných isto zoženiete študenta, ktorý vám prispôsobí open source riešenia podľa vaších predstáv...
majklsvk
11.03.08,19:37
Mam tiez v plane zalozit e-shop. Dopisujem si emaily s viacerymi firmami poskytujucimi e-obchody. Nie su mi ale jasne rozdiely medzi internetovymi obchodmi za 10.000Sk a za 80.000Sk V com su lepsie tie drahsie?
Filip Glasa
12.03.08,08:17
najlepšie bude si ten eshop vyskúšať spravovať. To by tie firmy nejako mali vedieť zabezpečiť. v Tej 80 000 verzii sa ksús opýtať na čo najjednoduchšiu varinatu toho šopu, aby si to mohol porovnať s tým za 10 000. Možno máš v tom drahom kopec modulov čo nevyužiješ.
luigi72
12.03.08,08:25
najlepšie bude si ten eshop vyskúšať spravovať. To by tie firmy nejako mali vedieť zabezpečiť. v Tej 80 000 verzii sa ksús opýtať na čo najjednoduchšiu varinatu toho šopu, aby si to mohol porovnať s tým za 10 000. Možno máš v tom drahom kopec modulov čo nevyužiješ.

...pripadne to robi uz taka velka firma, ze vo vlastnej rezii uz nie je schopny stanovit nizsiu cenu za e-shop.
Filip Glasa
12.03.08,13:17
práve som zistil, že http://www.firemnastranka.sk/ a http://www.biznisweb.sk je úplne to isté. Oba sú postavené na tom istom redakčnom systéme: Flox.

Free eshopy:
Skúšam si OScommerce a pred tým som skúsil aj Virtuemart na Joomle. Tento OScommerce mi na tom istom hostingu ide rýchlejšie a lepšie sa mi s ním robí. Inštalácia je o máličko jednoduchšia ako na Virtuemart.

Ale najlepšie sa mi robilo s tým komerčným Floxom ( biznisweb a firemnastranka). Možno preto, lebo to robia slováci a nie je to len (nedokonale) preložené.
Zas v tom OScommerce je už zabudovaná multijazyčnosť. V komerčných systémoch by to bolo asi dosť drahé. Ak by chcel niekto expadnovať :-)
majklsvk
14.08.08,08:57
Ahojte poradaci - poradte prosim. V kamennom obchode si kupite tovar a vystavia vam blocik z pokladnice, na zaver dna sa robia uzavierky denne, na konci mesiaca mesacne. V e-shope vystavim zakaznikovi za tovar fakturu ale kedze nemam registracnu pokladnicu denne a mesacne uzavierky netlacite?
Zoltán Kovács
14.08.08,08:59
Ahojte poradaci - poradte prosim. V kamennom obchode si kupite tovar a vystavia vam blocik z pokladnice, na zaver dna sa robia uzavierky denne, na konci mesiaca mesacne. V e-shope vystavim zakaznikovi za tovar fakturu ale kedze nemam registracnu pokladnicu denne a mesacne uzavierky netlacite?

Keď nemáš reg.pokladňu, tak nemáš z čoho tlačiť dennú a ani mesačnú uzávierku.
majklsvk
14.08.08,09:23
dobre, ako to potom funguje v eshope? Nechavam si len kopie faktur ktore potom zanesiem s uctovnicke?
Zoltán Kovács
14.08.08,09:35
dobre, ako to potom funguje v eshope? Nechavam si len kopie faktur ktore potom zanesiem s uctovnicke?

Faktúry a doklady o úhrade tých faktúr.

P.S. Tvoja účtovníčka by mala vedieť, čo všetko jej musíš odovzdať.
majklsvk
14.08.08,09:42
doklad o uhrade faktury? to su vypisy z uctov?
Aky program pouzivat na faktury?
Zoltán Kovács
14.08.08,09:55
doklad o uhrade faktury? to su vypisy z uctov?
Aky program pouzivat na faktury?

Keď platia na účet tak áno.

Na výber softu:

http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
Aneta78
15.08.08,09:08
Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat:)
slabikar
15.08.08,13:19
Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat:)

posli mi sukromnu spravu, kde mas ty eshop. dik ;)
maaya
16.08.08,08:48
Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat:)

Posli ja mne. :) Diky.

PS: aj cenu. ;)
Aneta78
16.08.08,18:44
nemozem poslat SS, piste mi na aneti@pobox.sk
renča1
24.09.08,14:08
Ahojte, aj ja si idem zriadiť e-shop. Dala som si do fi Weby-group.sk zistiť cenovú ponuku a poslali mi nasledovné:
No, priznám sa som z toho jeleň. Môžem Vás poprosiť o názory, pripomienky, mne sa to zdá byť cenovo prehnané.

1) Uniobchod zahrňa katalog:

Zobrazovanie produktov - obsah: názov produktu, objednávkové číslo produktu,obrázok produktu, krátky popis, dlhý popis,cena s DPH, cena bez DPH,ikona košíka,ikona fotogalérie, ikona príloh, novinky,výpredaj, akcia,registrácia do obchodu

Vyhľadávanie - základné v module obchodu za cenu 11 781,- s dph.

2)Grafické nastavenie softvéru uniobchodu, kalalógu za 8 270,- s dph

3)U1 UNIsite -LITE, Design+ Editor -PW. školenie-unisite, práca s modulmi, weditor, admin panel za 1785 ,- s dph

4) U2 Unisite obchod -design PW. školenie - Pridávnie a práca s modulmi obchodu - Wkat,nák.košík,Prilohy, Fotogaléria, za cenu 1 785,- s dph

Celková cena by ma za to všetko vyšla : 23 621,- SK

Cenová ponuka za domenu a hosting:

1) Prevádzkový poplatok/rok za doménu .sk 714 s dph ročne
2) Klasik ročne
Obsahuje: 2 000 MB priestoru, 30 e-mail kont, 3 FTP, 2 000 MB prenos dát,podpora PHP 4 aj 5, podpora MySQL, pre 3 domény, denne generované podrobné grafické štatistiky návštevnosti stránok, virtuálna kancelária, prístup k pošte cez web rozhranie odkiaľkoľvek na svete bez potreby špeciálneho softvéru - webmail, antispamová, antivírová kontrola prichádzajúcej pošty, neobmedzený počet emailových adries, možnosť notifikácie a presmerovania emailov na mobilný telefón, zálohovanie databáz každých 24 hodín,
zálohovanie ftp priestoru každých 24 hodín. za 2553,- s dph.


Celková cena 3267,-

A ked spočítam 3267 ´plus 23621 = 26888,- čo je podľa môjho názoru mocccccc.

Prosím Vás poraďte mi.
Filip Glasa
24.09.08,17:29
ceny eshopov: rovnako ako keď idete kúpiť bicykel, ktorý si môžete kúpiť od 2000 korún do 200 000.
Zadajte si dopyt za cenu, ktorú zvládnete zaplatiť napr. tu:
http://webtrh.cz/f11
Ja som si nechal robiť eshop za 10 000 aj za 40 000. Podľa toho čo od eshopu čakám a koľko si na ten projekt môžem dovoliť.
pampy
09.11.08,11:13
Ahojte poradaci, chcem poprosit o radu ohladom fungovania e-shopu a uctovnych veci okolo... Zriadili sme si e-shop (predaj oblecenia), zatial len zaciname a z toho, co citame mame hlavu v smutku :( Sme uplnu zaciatocnici v tychto veciach a radi by sme poprosili o radu, co a ako robit, co musime mat. Zatial sme predali len par kuskov oblecenia, nakupili zopar veci, no faktury sa pomaly hromadia a nevieme co a ako... Zaujimalo by nas:
1. kazdy z vas mate nejaky uctovny soft? Bez toho sa neda fungovat ani v tych zaciatkoch?
2. cital som o skladoch, no akosi nam to nie je jasne. Treba viest evidenciu skladu aj pri e-shopoch? Tie veci, ktore su v ponuke na webe mame doma...
3. Ak teda nieco nakupime, treba v softe vypisovat prijemky do skladu a v pripade predaja vydajky? Alebo niecomu zle rozumieme? Co v pripade, ak clovek soft nema...
4. Co treba odkladat - ak objednavame tovar z velkoskladu, treba si ukladat aj "objednavku" (papoerovu) alebo to vobec nie je potrebne. Co v pripade ze clovek nakupuje tovar osobne- je vobec "objednavka" t.j. papier potrebny (mat ho niekde odlozeny)?
5. Ospravedlnujem sa za absolutne laicke otazky, ale sme v tomto uplne novi a radi si nechame poradit. Vacsina diskusii tu na porade je uz na tak vysokej urovni, ze ako zaciatocnikom nam to nie je celkom jasne, co clovek na zaciatok musi mat a co nie.
Dakujeme...
Muška
09.11.08,11:46
1. kazdy z vas mate nejaky uctovny soft? Bez toho sa neda fungovat ani v tych zaciatkoch? môžeš si robiť aj ručne účtovníctvo a sklad, len už je dosť firiem , ktoré pre "malých" podnikateľov ponúkajú soft aj zadarmo
2. cital som o skladoch, no akosi nam to nie je jasne. Treba viest evidenciu skladu aj pri e-shopoch? Tie veci, ktore su v ponuke na webe mame doma...ak nakupuješ tovar za účelom predaja musíš robiť sklad /je jedno kde máš tovar uskladnený. Ako potom budeš vedieť či Ti náhodou niečo nechýba - na konci roka musíš urobiť inventúru a zapísať zostatok do "výkazu" k DP
3. Ak teda nieco nakupime, treba v softe vypisovat prijemky do skladu a v pripade predaja vydajky? áno Alebo niecomu zle rozumieme? Co v pripade, ak clovek soft nema... v Elite, Šeft-e zakúpiš skladové karty , príjemky, výdajky - a môžeš robiť ručne, alebo si vytvoríš v PC sama
4. Co treba odkladat - ak objednavame tovar z velkoskladu, treba si ukladat aj "objednavku" (papoerovu) alebo to vobec nie je potrebne. ak ste niečo niekomu zaslali, tak si to tiež uchovajte. Co v pripade ze clovek nakupuje tovar osobne- je vobec "objednavka" t.j. papier potrebny (mat ho niekde odlozeny)? nie je
5. Ospravedlnujem to sa ozaj nemusíš :) sa za absolutne laicke otazky, ale sme v tomto uplne novi a radi si nechame poradit. Vacsina diskusii tu na porade je uz na tak vysokej urovni, ze ako zaciatocnikom nam to nie je celkom jasne, co clovek na zaciatok musi mat a co nie.
Dakujeme...
..v texte
kucoo
14.11.08,23:08
Zdravím Vás,
podobne ako mnoho ostatných som sa aj ja začal zaujímať o predaj prostredníctvom internetu. Som síce mladý človek, no už mám aké-také skúsenosti s účtovníctvom a vedením spoločnosti ktoré som nazbieral v mojom súčastnom zamestnaní ktoré ma akosi prestalo naplnať.
Čím ďalej tým viac získavam prehľad v e-shope. Už viem že by som si ho dal spraviť dvom kamarátom-študentom. Bolo by to určite lacnejšie a na začiatok by to stačilo. Ešte nemám presne vyšpecifikované čo by som chcel predávať. Samozrejme, na začiatok treba začať skromnejšie a preto nemám veľké oči.
Čo ma však zaujíma a čo som sa nedočítal (asi slabo čítam) či musím byť na vedenie e-shopu zapísaný v OR SR alebo stačí ŽR SR? A potom, čo s týka softu: odporúčate nejaký? Myslím že by mohol stačiť nejaký jednoduchší na vypisovanie-príjmanie faktúr, príjemok, výdajok, evidenciu skladu, príp. spisovú službu a adresár kontaktov... Účtovníctvo by som samozrejme nosil externej účtovníčke. A ešte jedna otázočka: ku živnosti by bolo asi fajn mať aj výpis z bú, však? Uf... sklada sa to z tolkých navonok banalít :(
McCoi
15.11.08,06:32
Ved ani nikto nepisal, ze to propagujes. :cool:

A ja som len preto vyzdvihoval ceny, aby ludia videli, ze z dlhodobeho hladiska (v niektorych pripadoch aj z kratkodobeho hladiska) je vacsinou prenajom e-shopu velmi drahy.
... "velmi drahy" je relativny pojem. Ked mas v cene prenajmu i poradenstvo, co a ako robit, aby bol tvoj obchod uspesny, tak 400 Sk mesacne je vela? Dnes je taka konkurencia, ze len si nainstalovat napr. ZenCart a naplnit ho polozkami nestaci. Ale je pravda, ze poradenstvo vacsinou nebyva sucastou prenajmu (v teme spominany ok.... je tusim jediny).
Filip Glasa
15.11.08,07:55
tak 400 Sk mesacne je vela?
je to 4800 ročne a 9600 za dva roky. Za to nikto poriadny eshop neurobí. Leda tak upravené OpenSource riešenia. Ak teda aspoň sú upravené, lebo často "programátori" ponúkajú akurát tak inštaláciu nejakého Oscommercu a zencartu za pár tisíc. Pritom tá inštalácia na 20 min. má cenu tak 500-1000 korún.
Takže 400/mesačne nemusí byť veľa pokiaľ je to riešenie lepšie ako strašná kopa eshopov zdarma na celom nete.
Dáša_
15.11.08,19:46
je to 4800 ročne a 9600 za dva roky. Za to nikto poriadny eshop neurobí. Leda tak upravené OpenSource riešenia. Ak teda aspoň sú upravené, lebo často "programátori" ponúkajú akurát tak inštaláciu nejakého Oscommercu a zencartu za pár tisíc. Pritom tá inštalácia na 20 min. má cenu tak 500-1000 korún.
Takže 400/mesačne nemusí byť veľa pokiaľ je to riešenie lepšie ako strašná kopa eshopov zdarma na celom nete.

Este by som chcela podotknut, že nestačí urobiť eshop. Este potrebuješ napríklad aj napríklad miesto, kde to je celé "uložené"
Takze tých 400 Sk naozaj nie je vela.
AJ ked si spomínam, že prvé mesiace som v duchu pocitala, ci som ten dany mesiac uz na prenajom obchodu zarobila:)))

U OpenSource som narazila na jeden problem. Mojej kamaratke to celé prispôsobil manžel na jej pomery. Akurát, ked vysla novsia verzia, uz ju neboli schopni implementovat. Respektive, bolo by to prilis vela prace - takze aj tu su malé uskalia.
A tiez presli vyvojom, ved nam na to staci server doma. Potom bolo treba do neho investovat a investovat. Az presli k oficialnemu poskytovatelovi:)

A len tak mimochodom, ked sa tu hovorí o skusenosti, tak dnes mam dovod na malu oslavu.
Na zaciatku roka som si dala ciel na tento rok. A prave dnes sa mi ho podarilo splnit. Tak sa tu cely den vytešujem :D Mmch, v číslach je to 3,33 x znasobený obrat roku 2007.
A do konca este co to pribudne.
Rok 2006, ked som začínala, to radsej nebudem ani počítať :D (81x)
rohff11
15.11.08,20:41
ak by niekto chcel free web nech ma kontaktuje :)
zn. lacno
Filip Glasa
16.11.08,08:11
U OpenSource som narazila na jeden problem. Mojej kamaratke to celé prispôsobil manžel na jej pomery. Akurát, ked vysla novsia verzia, uz ju neboli schopni implementovat. Respektive, bolo by to prilis vela prace - takze aj tu su malé uskalia.
A tiez presli vyvojom, ved nam na to staci server doma. Potom bolo treba do neho investovat a investovat. Az presli k oficialnemu poskytovatelovi
akému oficiálnemu poskytovateľovi? Proste prešli na iný a to platený produkt. Ak aj tento platený produkt vyhodí do sveta novú verziu, tak si ju musíš zaplatiť. Takže neviem v čom je taký veľký rozdiel. Hlavne keď aj tak všetky lacné platené eshopy sú iba upravené free riešenia.

Čo sa týka "miesta kde to musíš mať uložené", čiže hostingu, tak to je +- 1000/ročne. Sú aj lacnejšie aj drahšie.
Dáša_
16.11.08,08:38
akému oficiálnemu poskytovateľovi? Proste prešli na iný a to platený produkt. Ak aj tento platený produkt vyhodí do sveta novú verziu, tak si ju musíš zaplatiť. Takže neviem v čom je taký veľký rozdiel. Hlavne keď aj tak všetky lacné platené eshopy sú iba upravené free riešenia.

Čo sa týka "miesta kde to musíš mať uložené", čiže hostingu, tak to je +- 1000/ročne. Sú aj lacnejšie aj drahšie.


1. Neprešli na iný platený produkt. Ostali pri tom svojom starom, free. U platených produktov máš možnosť prejsť na novú verziu za úhradu. Ale nemusíš prerábať svoje dorobky. Radsej ostali bez novych možností. Pretože za ich dorobkami bolo kvantum programátorskej práce, ktorú by museli prerobiť. A keby si spočitali pracu, ktorú do toho investovali, tak by sa to dohromady vyšplhalo na astronomickú sumu.

Tým som len chcela povedať, že riešenie lacné na prvý pohľad (za pár korún kamoši zo školy) nemusí byť vždy najlacnejšie.

Ale najlepsie je vyskúšať si na vlastnej koži.
Filip Glasa
16.11.08,15:49
čiže ste prešli z upraveného opensource riešenia na to pôvodné neupravené?
kecka
21.11.08,20:29
Ahojte, prosím Vás ak ruším kamenný obchod (pôjdem ho odhlásiť z DÚ, ŽÚ, MsÚ) a nechávam si len e-shop, ktorý budem zatiaľ prevádzkovať doma musím ho prihlásiť ako prevádzku? Ak áno tak kde všade? A aké podmienky musí spĺňať? Budem potrebovať napr. otváracie hodiny? A môže mi prísť domov kontrola zo SOI-ky? Ďakujem za odpovede.
Dáša_
21.11.08,20:33
Ahojte, prosím Vás ak ruším kamenný obchod (pôjdem ho odhlásiť z DÚ, ŽÚ, MsÚ) a nechávam si len e-shop, ktorý budem zatiaľ prevádzkovať doma musím ho prihlásiť ako prevádzku? Ak áno tak kde všade? A aké podmienky musí spĺňať? Budem potrebovať napr. otváracie hodiny? A môže mi prísť domov kontrola zo SOI-ky? Ďakujem za odpovede.

nie je mi celkom jasné, čo budeš odhlasovať na DU? Registračné pokladne? Nikdy sa ti nestane, že predaš tovar aj mimo pošty? Nikto si to nepreberie u teba?
A čo budeš rušiť na živnostenskom?
kecka
21.11.08,20:39
Na živnostenskom aj daňovom mám zaregistrovanú prevádzku ktorú ruším, registračnú pokladnicu si zatiaľ nechávam.
Dáša_
21.11.08,20:41
Na živnostenskom aj daňovom mám zaregistrovanú prevádzku ktorú ruším, registračnú pokladnicu si zatiaľ nechávam.

Aha :)
lin196
01.12.08,15:36
mala by som zaujem o vase sluzby.....dakujem
luigi72
01.12.08,17:39
mala by som zaujem o vase sluzby.....dakujem

Konkrétne o čie služby? :)

Porada je ti k dispozícii v plnom rozsahu.
slabikar
01.12.08,19:02
ake % vratenych zasielok mate? a co s tovarom, ktory sa Vam vrati. to sa moze predavat dalej nie? no samozrejme, ak ho zakaznik posle poskodeny, tak to je jeho smola, peniaze sa mu nevratia, len tovar. a ak platil tovar dobierkou a v cene mal aj postovne, vracia sa mu aj postovne, alebo len cena za tovar?
Filip Glasa
02.12.08,13:34
môžeš ho predať ako mierne poškodený, otvorené balenia, atď. so zľavou.
slabikar
02.12.08,13:36
ale ved zakaznik nesmie vratit poskodeny, inac sa mu ten tovar vrati naspat nie?
Filip Glasa
02.12.08,13:39
tak potom neviem prečo sa pýtaš či ho môžeš predať. nepoškodený môžeš predať aj keby 3 dni vozil po celom Slovenku. A poškodený s tým, že to uvedieš. Niekedy sa ti nemusí oplatiť zabíjať čas a platiť poštovné pri dohadovaní o tom, či je tovar poškodený, alebo nie.
habib
04.12.08,12:30
Zdarec,mam otázku či je možné dostat na otvorenie e-shopu príspevok z UP na začatie podnikania?či náhodou nemá niekto skúsenost.
Plus som fakt prekvapeny ako sa táto téma rozbehla a je bomba že ludia reagujú.Dík
Stavros7235
15.01.09,15:24
AHojt poradaci. Tak dnes som sa dal do toho a otvoril som svoj ESHOP. Nebolo to ani ťažké ani ľahké....tak z každého trochu....či sa to podarilo posúdte sami.... centrumparfumov.sk
wolfbiker
16.01.09,08:14
nazdar...tak daj na seba kontakt...alebo mail...potrebujem si spravit stranku....dufam ze o sebe das vediet
dinovinyl
21.01.09,19:45
Zdarec,mam otázku či je možné dostat na otvorenie e-shopu príspevok z UP na začatie podnikania?či náhodou nemá niekto skúsenost.
Plus som fakt prekvapeny ako sa táto téma rozbehla a je bomba že ludia reagujú.Dík
no to by aj mna zaujimalo kedze nad tym rozmyslam ak by ste vedeli nieco tak by ste mohli dat vediet
BTW. tie free verzie na e-shopy su lepsie ako tie platene v sukromnych firmach aj tak niektore sukromne firmy maju jadro postavene na nejakom free Open Source systeme cize je to v podstate to iste. Inac Open Source je system na ktoreho vyvoji sa podiela komunita ludi programatorov cize je do toho zapojenych viac ludi a kde je viac ludi je aj viac rozumu takze ja by som volil free verziu. Napriklad osCommerce, na internete najdete plno themplates pre tuto free verziu a mate shop niekedy lepsi ako by vam vytvorila nejaka firma ktora vam najprv slubi ze to bude stat 7000 SK ale to je nieco ako ta letenka za korunu takze konecna verzia bude tak okolo 30papierov. Ja pre svoje stranky pouzivam free verzie typu Open Source ktore maju velke moznosti pluginov a modifikacii a daju sa lahko prisposobit a upravit
Ale zaujimalo by ma ci je mozne dostat na otvorenie e-shopu príspevok z UP moze sa do kalkulacie na dotaciu dat aj cena za vytvorenie e-shopu popripade server s operacnym systemom alebo najom skladovych priestorov?
jozefm30
22.01.09,12:13
to dinovinyl, habib: znamy to ma ako podnikatelsky zamer. uz to myslim aj posielal na UP. budem informovat ked budem vediet viac.
MirkaK
23.01.09,12:29
ahojte poraďáci,

ja tiež plánujem rozbehnúť eshop, zakúpila som si "manuál" na vytvorenie webovej stránky - chcem to skúsiť sama. Vyšlo ma to na 6 tis. Sk a je v tom aj predplatený ročný webhosting a reklama na Etargete. Zatiaľ mám z toho hlavu ako bubon, no dúfam, že to pôjde. A aj tu na Porade čerpám info - vďaka.
psychofemale
27.01.09,10:57
AHojt poradaci. Tak dnes som sa dal do toho a otvoril som svoj ESHOP. Nebolo to ani ťažké ani ľahké....tak z každého trochu....či sa to podarilo posúdte sami.... centrumparfumov.sk

bez urazky, ale stranka nie je ani validna ani designovo pekna... treba si uvedomit, ze e-shop potrebuje byt zviditelneny, kedze nema kamenny shop... treba mat dobre seo, pagerank atd... ked si zadam "predaj parfemov" napr. tak tu stranku google ani poriadne nenajde... preto tvrdim, obetovat tych par tisic do poriadneho webu...
habib
27.01.09,13:53
to dinovinyl, habib: znamy to ma ako podnikatelsky zamer. uz to myslim aj posielal na UP. budem informovat ked budem vediet viac.

........no tak to bude asi naj,mat to priamo z prvej ruky....THX
p.s len čo som tak zistoval tak v ČR na to v poho príspevok dávajú,neni problém.
dinovinyl
28.01.09,15:54
bez urazky, ale stranka nie je ani validna ani designovo pekna... treba si uvedomit, ze e-shop potrebuje byt zviditelneny, kedze nema kamenny shop... treba mat dobre seo, pagerank atd... ked si zadam "predaj parfemov" napr. tak tu stranku google ani poriadne nenajde... preto tvrdim, obetovat tych par tisic do poriadneho webu...
ta stranka je dost v pohode si myslim mam vsak pocit ze TY sledujes svoje zaujmi toto forum by malo byt o radach a nie aby si ziskal zakaznikov co sa tyka toho SEO kolegyne to robila sukromna firma zo zaciatku to aj fungovalo ale po case vo vyhladavani klesla az na 3stranu pri zadani klucoveho slova a za ten eshop zaplatila v zakladnej verzii niekolko tisisic + za grafiku mala tiez nejake priplatky a za rozne moduly medzi nimi aj SEO spolu okolo 40papierov v zakladnej verzi vsak bola cena 6tisic co je len marketingovy tah. Ja by som volil Quick.Cart je to ovela lepsie ako ZenCart. Quick.Cart ziskal velky ohlas aj od odbornikov ma aj ucinne SEO ktore je v zakladnej verzii ktora je zadarmo aj ked ta uvodna grafika ja slaba da sa upravit velmi lahko existuje aj ceska podpora a forum kde sa daju stiahnut rozne pluginy instalacia trva 1minutu staci len skopirovat na server. tento eshop nevyuziva databazu len PHP je preto velmi rychli a jednoduchy na obsluhu a da sa cez CSS velmi lahko upravit vyskusat si ho mozete tu
demo.shop-quick-cart.cz/
Pří*stup do administrace: demo.shop-quick-cart.cz/admin/
Uživatel: demo, heslo: demo.
moja uprva cez css ktora trvala cca len 20minut:
i40.tinypic.com/2u621kz.jpg
nie je to este dokoncene ale ak by chcel niekto poradit nie je problem ale urcite by som volil free open riesenie typu Quick.Cart je to zadarmo a je to rychle nezatazuje to ani moc server co ma vyhodu do buducnosti a vyhnete sa tak vacsim platbam za webhosting.
psychofemale
29.01.09,11:33
ta stranka je dost v pohode si myslim mam vsak pocit ze TY sledujes svoje zaujmi toto forum by malo byt o radach a nie aby si ziskal zakaznikov co sa tyka toho SEO kolegyne to robila sukromna firma zo zaciatku to aj fungovalo ale po case vo vyhladavani klesla az na 3stranu pri zadani klucoveho slova a za ten eshop zaplatila v zakladnej verzii niekolko tisisic + za grafiku mala tiez nejake priplatky a za rozne moduly medzi nimi aj SEO spolu okolo 40papierov v zakladnej verzi vsak bola cena 6tisic co je len marketingovy tah. Ja by som volil Quick.Cart je to ovela lepsie ako ZenCart. Quick.Cart ziskal velky ohlas aj od odbornikov ma aj ucinne SEO ktore je v zakladnej verzii ktora je zadarmo aj ked ta uvodna grafika ja slaba da sa upravit velmi lahko existuje aj ceska podpora a forum kde sa daju stiahnut rozne pluginy instalacia trva 1minutu staci len skopirovat na server. tento eshop nevyuziva databazu len PHP je preto velmi rychli a jednoduchy na obsluhu a da sa cez CSS velmi lahko upravit vyskusat si ho mozete tu
demo.shop-quick-cart.cz/
Pří*stup do administrace: demo.shop-quick-cart.cz/admin/
Uživatel: demo, heslo: demo.
moja uprva cez css ktora trvala cca len 20minut:
i40.tinypic.com/2u621kz.jpg
nie je to este dokoncene ale ak by chcel niekto poradit nie je problem ale urcite by som volil free open riesenie typu Quick.Cart je to zadarmo a je to rychle nezatazuje to ani moc server co ma vyhodu do buducnosti a vyhnete sa tak vacsim platbam za webhosting.

ake vlastne zaujmy? nikde tu nemam inzerat ani nic podobne, ze to ponukam.. a nie je v pohode... v pohode je ak neobsahuje 193 Errors, 6 warning(s)...

tiez ked si idem dat malovat byt, dam si to odbornikom, lebo som to nikdy nerobila a to ze mam doma stetec zo mna maliara nerobi...

a aby si videl aj rozdiel v tych papieroch, tak design za niekolko papierov:
http://www.perfectorder.jp/
http://www.yellowoodstore.com/store
http://www.shopcomposition.com/

a design asi tak za 50€ i40.tinypic.com/2u621kz.jpg

neviem ako ty, ale radsej nakupujem v e-shope, ktory na mna neblika, ladi ociam a pocas nakupu ma nerozptyluju zle zvolene farby, nemusis si to dat odbornikom, ale aspon si pozri komercnu grafiku, prelistuj knihy, naber inspiraciu (NIE CTRL+C + CTRL+V!) a ked uz chces po mne radu, nie je problem... napisem ti knihy, casaky, literaturu a uc sa...
Aankaa
30.01.09,06:38
Zdravím všetkých, chcem sa opýtať, je povinnosť na stránke e-shopu zverejniť svoje kontaktné údaje? Samozrejme po objednávke tovaru vystavím faktúru so všetkými náležitosťami, ale vzťahuje sa na kolónku KONTAKT nejaký paragraf?
Chcem tam totiž uviesť iba meno, mail.adresu a telefón.Priezvisko a sídlo nechcem. A ešte jedna otázočka: ak pošlem tovar - ručná výroba, musím dodržať označenie výrobku štítkom s údajmi o výrobcovi alebo distribútorovi?
Ďakujem.:)
Dáša_
30.01.09,16:31
Zdravím všetkých, chcem sa opýtať, je povinnosť na stránke e-shopu zverejniť svoje kontaktné údaje? Samozrejme po objednávke tovaru vystavím faktúru so všetkými náležitosťami, ale vzťahuje sa na kolónku KONTAKT nejaký paragraf?
Chcem tam totiž uviesť iba meno, mail.adresu a telefón.Priezvisko a sídlo nechcem. A ešte jedna otázočka: ak pošlem tovar - ručná výroba, musím dodržať označenie výrobku štítkom s údajmi o výrobcovi alebo distribútorovi?
Ďakujem.:)

Minimálne si myslím, že na stranke musíš mať uverejnené obchodné podmienky a tam isto musia takéto udaje byť. Inak, ak si nájdeš zákon o elektronickom obchode, je to tuším v par.4. http://www.hospodarstvo.sk/index/go.php?id=2256

A obchodné podmienky potrebuješ mať na stránke aj z takého dovodu, aby si kupujúcim oznamila, že do 7 dní môžu tovar do obchodu vrátiť aj bezdôvodne. Ak to na stranke nemáš zverejnené, tuším plátí až 3mesačná lehota.
dinovinyl
04.02.09,19:54
ake vlastne zaujmy? nikde tu nemam inzerat ani nic podobne, ze to ponukam.. a nie je v pohode... v pohode je ak neobsahuje 193 Errors, 6 warning(s)...

tiez ked si idem dat malovat byt, dam si to odbornikom, lebo som to nikdy nerobila a to ze mam doma stetec zo mna maliara nerobi...

a aby si videl aj rozdiel v tych papieroch, tak design za niekolko papierov:


a design asi tak za 50€ i40.tinypic.com/2u621kz.jpg

neviem ako ty, ale radsej nakupujem v e-shope, ktory na mna neblika, ladi ociam a pocas nakupu ma nerozptyluju zle zvolene farby, nemusis si to dat odbornikom, ale aspon si pozri komercnu grafiku, prelistuj knihy, naber inspiraciu (NIE CTRL+C + CTRL+V!) a ked uz chces po mne radu, nie je problem... napisem ti knihy, casaky, literaturu a uc sa...
takze tu stranku o ktorej si sa vyjadrila ze je na nic centrumparfumov.sk tak to robila sukromna firma je to napisane v hlavicke footer a o tom som pisal ze tieto firmy len tahaju peniaze urcite to mali urobene za par minut a ako si napisala malo to vela chyb preto by som ziadnu takuto firmu nevolil chapes
tie linky co si napisala tak to je tiez o nicom ta prva je hrozna je tam vela flashu a stale tam na nieco cakas ako ked stojis v rade a tiez nie je validna obsahuje 102 chyb btw kazda stranka obsahuje nejaku chybu proste aj tie najznamejsie a najlepsie samozrejeme nad 100 chyb to je vela...
ta druha je az moc jednoducha niekto stiahol nejake pozadie a pouzil opacity v css take si vytvori kazdy sam a ta 3 je najhorsia neprehladna pomala a grafika tiez nic moc
a ten obrazok co si ohodnotila na 50€ tak to som urobil za par minut a bol to moj prvy vytvor takze to by bol dobry zarobok :)
ale to bola len ukazka ze free eshop si moze kazdy upravit aj sam a nie je nic lepsie ako ked si clovek spravy nieco podla seba lebo kazda firma to odflakne dokazom je aj centrumparfumov.sk a na Slovensku som ani pekny eshop nevidel.
E-Shop by mal byt rychly a prehladny urcite by som flashove animacie nevolil a ani moc zlozitu grafiku v jednoduchosti je krasa pretoze kazdemu sa paci nieco ine a ked vytvoris nieco extremne tak sa to nemusi pacit kazdemu ale ako si napisala zle zvolene farby zaujimave je ze taketo zle zvolene farby su na kazdom zateplenom panelaku a to tiez robili profesionali alebo to robili amateri preco to tak je? Na to si uz odpoved da kazdy sam.....
jozefstefan
07.02.09,19:36
takze tu stranku o ktorej si sa vyjadrila ze je na nic centrumparfumov.sk tak to robila sukromna firma je to napisane v hlavicke footer a o tom som pisal ze tieto firmy len tahaju peniaze urcite to mali urobene za par minut ...

Podotýkam, že tú stránku nerobila firma na objednávku, ale je to v podstate už hotový redakčný systém obchodu, za ktorú majiteľ stránky zaplatil. Grafika je pravdepodobne vybratá z vopred definovaných šablónov. Hosting musí byť na ich serveroch firmy a za používanie shopu sa platí mesačný poplatok 8,26 EUR (250 Sk).
Zase sme pri tom, ako to tu už bolo písané, že sa to dlhodobo neoplatí, lebo za rok zaplatí 12*8,26 EUR (2986 Sk), za 2 roky už 24*8,26 EUR (5972 Sk) atd. Je to ako nákup na splátky: veľa ľudí to využíva, ale v konečnom dôsledku sa to veľmi preplatí.
Dáša_
07.02.09,19:52
Tak teraz neviem, či tomu rozumiem alebo nie, ale to že zaplatíš niekomu za zhotovenie stránky jeden krát podľa mňa neznamená, že už máš všetko platenie vybavené nastálo. Stále musiš niekde platiť podľa mňa aj webhosting aj domenú. Tie sa platia podľa mojich vedomostí zvyčajne na rok.

To len aby sme v diskusií nezavádzali tých, čo začínajú úplne od začiatku.

A pri takýchto riešeniach je ešte dosť významné, aby programátor po roku, dvoch nezmenil svoje pracovné zameranie. Lebo aj take sa stáva. Zvlášť pri mladých nadšencoch.

A ešte by som chcela podotknúť, že na webobchdoch je dôležitý ten systém, ktorý ti umožni s obchodom ľahko a jednoducho pracovať. Lebo poznam aj také riešenia,kde každé doplňanie tovaru, precenene ... musí ísť cez autora.
siva
09.02.09,16:43
pokladňu nepotrebuješ ak nebudeš predávať aj osobne. Pri zásielke pošleš zákazníkovi faktúru.
a keď by som predávala občas osobne tak nemôžem dávať paragony?
rozimova
10.02.09,14:57
Ja som si dala urobiť ponuku na urobenie www stránky - teda e-shopu jednej nemenovanej firme. Vzhľadom, že sa tvorbe absolútne nerozumiem, chcem to mať čo najjednoduchšie ovládateľné. No a ponúkli mi to urobiť za sumu 32 000 Sk - jednorazový poplatok a potom vraj ročne ešte nejakých 2.200 Sk. Ubezpečujú ma síce, že môj obchod nájde veľa zákazníkov, zdá sa mi to predsa len drahé. Čo vy na to? Neviem čo mám robiť.
silviamb
10.02.09,17:23
Ja som si dala urobiť ponuku na urobenie www stránky - teda e-shopu jednej nemenovanej firme. Vzhľadom, že sa tvorbe absolútne nerozumiem, chcem to mať čo najjednoduchšie ovládateľné. No a ponúkli mi to urobiť za sumu 32 000 Sk - jednorazový poplatok a potom vraj ročne ešte nejakých 2.200 Sk. Ubezpečujú ma síce, že môj obchod nájde veľa zákazníkov, zdá sa mi to predsa len drahé. Čo vy na to? Neviem čo mám robiť.

Zavisi od toho, co v tej sume je vsetko zaplatene. Ja ako technicky antitalent som si tiez davala robit e-shop - teda stranku firme, okrem toho je tam aj poradenstvo, umiestnenie v katalogoch, ... a platila som cca o 10.000,- menej. S tym, ze si beznu "obsluhu", to znamena pridanie tovaru, zrusenie, robim sama, na nich sa obraciam len v pripade, ze potrebujem nejake zasahy do modulu. Napriklad doteraz som mala postovne zadarmo a teraz som pri zasielani na dobierku zadala aj postovne - to mi uz musel urobit spravca. Jaj, a este budem raz rocne platit cca 2.000,- Sk - to za domenu a "spravcovske a poradenske" sluzby. Komunikacia s firmou je na dobrej urovni, som s nimi spokojna - aj by som ich odporucala, len neviem, ci tu mozem zadat adresu svojej - alebo ich stranky, aby ma niekto nenapadol za reklamu
silviamb
10.02.09,17:29
Tak teraz neviem, či tomu rozumiem alebo nie, ale to že zaplatíš niekomu za zhotovenie stránky jeden krát podľa mňa neznamená, že už máš všetko platenie vybavené nastálo. Stále musiš niekde platiť podľa mňa aj webhosting aj domenú. Tie sa platia podľa mojich vedomostí zvyčajne na rok.

To len aby sme v diskusií nezavádzali tých, čo začínajú úplne od začiatku.

A pri takýchto riešeniach je ešte dosť významné, aby programátor po roku, dvoch nezmenil svoje pracovné zameranie. Lebo aj take sa stáva. Zvlášť pri mladých nadšencoch.

A ešte by som chcela podotknúť, že na webobchdoch je dôležitý ten systém, ktorý ti umožni s obchodom ľahko a jednoducho pracovať. Lebo poznam aj také riešenia,kde každé doplňanie tovaru, precenene ... musí ísť cez autora.

Ja si myslim, ze v tomto smere neexistuje jedno najlepsie riesenie - pre kazdeho je to riesenie ine podla jeho schopnosti - ja by som si e-shop sama nikdy nespojazdnila, tak to radsej zverim do ruk ludom, ktori to robia - aj za cenu, ze niekto iny povie, ze je to z jeho pohladu na jednoduchej baze. Kazdy nech robi to, comu sa rozumie - a je to ako v "Byl jednou jeden kral" - ten dela ten a ten zas tohle, a vsichni dohromady udelame moc :D
Cimca
13.02.09,08:00
ahoj vsetkym poradakom,nakolko potrebujem poradit i ked podobne otazky tu uz boli, (zial nik na ne nereagoval).
Budem vam velmi vdacna ked sa niekto najde a poradi mi.
Rusim prevadzku a chcem si spravit eshop ake povolenia od uradov na to potrebujem a kde vsade eshop mam prihlasit.este raz dakujem.
Dáša_
13.02.09,08:08
ahoj vsetkym poradakom,nakolko potrebujem poradit i ked podobne otazky tu uz boli, (zial nik na ne nereagoval).
Budem vam velmi vdacna ked sa niekto najde a poradi mi.
Rusim prevadzku a chcem si spravit eshop ake povolenia od uradov na to potrebujem a kde vsade eshop mam prihlasit.este raz dakujem.

neviem, ako sa ruší prevádzka, ale eshop nepotrebuješ hlásiť, ani povolenie k tomu nepotrebuješ. Stačí, že máš živnosť na nákup a predaj.
007miroslav007
15.02.09,09:39
Ahoj všetci,
mám na Vás jednu otázku. Onedlho idem otvoriť e-shop a momentálne rozmýšlam nad jednou vecou. Ako je to s objednávkami?Skúsim nejaký príklad....Pán X si odomna objedná tovar.Ja ho na sklade nemám, pretože sklad nebudem mať. Ale môj dodávateľ samozrejme tovar má. Pán X urobí objednávku, mne objednávka príde a ja ju odošlem ďalej dodávatelovi....dúfam že zatial pochopitelné:). No...a dodávatel má cenu napríklad 500 eur ale moja cena je 520 eur(len pre príklad samozrejme). Musím tovar objednať najskôd k sebe do firmy, alebo stačí ho poslať zákazníkovi(keď sa v objednávke dá vypísať dodacia a fakturačná adresa)..Proste nejako tomu nerozumiem.....Dúfam že ste to pochopili čo od Vás chcem:) a niekto mi poradí. Môžte aj SS..
Ďakujem za odpovede.
Dáša_
15.02.09,09:55
Ahoj všetci,
mám na Vás jednu otázku. Onedlho idem otvoriť e-shop a momentálne rozmýšlam nad jednou vecou. Ako je to s objednávkami?Skúsim nejaký príklad....Pán X si odomna objedná tovar.Ja ho na sklade nemám, pretože sklad nebudem mať. Ale môj dodávateľ samozrejme tovar má. Pán X urobí objednávku, mne objednávka príde a ja ju odošlem ďalej dodávatelovi....dúfam že zatial pochopitelné:). No...a dodávatel má cenu napríklad 500 eur ale moja cena je 520 eur(len pre príklad samozrejme). Musím tovar objednať najskôd k sebe do firmy, alebo stačí ho poslať zákazníkovi(keď sa v objednávke dá vypísať dodacia a fakturačná adresa)..Proste nejako tomu nerozumiem.....Dúfam že ste to pochopili čo od Vás chcem:) a niekto mi poradí. Môžte aj SS..
Ďakujem za odpovede.

záleží, ako sa so svojim dodávateľom dohodneš. Ak je ochotný tovar zabaliť a poslať priamo tvojmu odberateľovi, bez toho, aby tam pribalil faktúru pre teba, dá sa to. Viem, že niektorí dodavatelia to tak robia.
Len ešte dorieš, ako ty dáš svojmu zákazníkovu tvoj doklad.
007miroslav007
15.02.09,10:14
záleží, ako sa so svojim dodávateľom dohodneš. Ak je ochotný tovar zabaliť a poslať priamo tvojmu odberateľovi, bez toho, aby tam pribalil faktúru pre teba, dá sa to. Viem, že niektorí dodavatelia to tak robia.
Len ešte dorieš, ako ty dáš svojmu zákazníkovu tvoj doklad.
Taký rýchlu odpoveď som nečakal:).Dáša ďakujem ti. Takže pre mňa na začiatok bude lepšie ak objednám tovar sebe a pošlem ho ďalej.
A ešte jedna otázka. Faktúra. Čo má obsahovať faktúra, aké tlačivo potrebujem, kde ho nájdem, treba mi aj razítko????Som z toho trošku mimo. A isto ma napadne ešte milión otázok:mee:...
Dáša_
15.02.09,10:20
Taký rýchlu odpoveď som nečakal:).Dáša ďakujem ti. Takže pre mňa na začiatok bude lepšie ak objednám tovar sebe a pošlem ho ďalej.
A ešte jedna otázka. Faktúra. Čo má obsahovať faktúra, aké tlačivo potrebujem, kde ho nájdem, treba mi aj razítko????Som z toho trošku mimo. A isto ma napadne ešte milión otázok:mee:...

No ved musíš mať niečo, na zaklade čoho ti ten dotyčný zaplatí a ty to zaučtuješ do príjmov. Pečiatka tuším nie je potrebná.
Filip Glasa
15.02.09,15:01
Pečiatku nepotrebuješ - iba podpis. Faktúry si rob v nejakom účtovnom programe: Pohoda, Money S3, Kros. Uľahčí ti to prácu a ľahko si odtiaľ vytlačíš aj adresné štítky, poukážky atď na balíky.

Väčšina dodávateľov ti zasielanie priamo k zákazníkovi robiť nebude. Ale v elektronike, PC, mobiloch a podobne je tento spôsob dosť bežný.
007miroslav007
16.02.09,10:55
Pečiatku nepotrebuješ - iba podpis. Faktúry si rob v nejakom účtovnom programe: Pohoda, Money S3, Kros. Uľahčí ti to prácu a ľahko si odtiaľ vytlačíš aj adresné štítky, poukážky atď na balíky.

Väčšina dodávateľov ti zasielanie priamo k zákazníkovi robiť nebude. Ale v elektronike, PC, mobiloch a podobne je tento spôsob dosť bežný.
Super, ďakujem za odpoveď ;)
Cimca
17.02.09,08:33
ďakujem
ami2
17.02.09,21:35
Dobrý deň.Aj ja v krátkom čase plánujem spustiť svoj internetový obchod Jedná sa o dietetické potraviny.Momentálne som na rodičovskej dovolenke.Veľa informácií už mám.No stále ich nieje dosť.Preto mám hneď niekoľko otázok.
1.ako je to s odvodmi,keď som na rodičovskej
2.ak idem po tovar do zahraničia v rámci EU vlastným autom ako potom prejsť colnicou/nie som platcom DPH aspoň pre začiatok/
3.ak mi dodávateľ dovezie tovar zo zahraničia v rámci EU ako je to s colnicou?
Prípadne je ešte niečo na čo si treba dať pozor?
Každú vašu radu si veľmi cením.
JaDo
17.02.09,21:59
"ami2 - 3.ak mi dodávateľ dovezie tovar zo zahraničia v rámci EU ako je to s colnicou?"

V rámci EU je colná únia, nie sú colnice, ani se nikde inde tovar nepreclieva.
Dôležité pri obchodovaní so zahranič. partnermi je iba vedieť či je plátcom DPH (v svojej krajine) alebo nie je.
Ten, kto je plátcom DPH, nakupuje z EU bez DPH (musí predložiť dodávateľovi výpisy).
Ak predávaš do EU a tvoj odberateľ je plátcom DPH (musí ti predložiť výpisy), tomu vystavíš FA bez DPH. A opačne.
Tebou vystavená FA musí spľňat naležitosti, ktoré určuje myslím zákon o účtovníctve.
Je dôležité v akej sústave budeš svoje obchodovanie účtovať. Väčšina v JÚ (jednoduchom účtovníctve) a tam je všetko popísané.
ami2
17.02.09,22:05
Ak môj dodávateľ je platcom dph a ja nie som?
Dubak2000
17.02.09,23:08
Ja si myslim, ze v tomto smere neexistuje jedno najlepsie riesenie - pre kazdeho je to riesenie ine podla jeho schopnosti - ja by som si e-shop sama nikdy nespojazdnila, tak to radsej zverim do ruk ludom, ktori to robia - aj za cenu, ze niekto iny povie, ze je to z jeho pohladu na jednoduchej baze. Kazdy nech robi to, comu sa rozumie - a je to ako v "Byl jednou jeden kral" - ten dela ten a ten zas tohle, a vsichni dohromady udelame moc :D

Hlavne si myslim ze sa treba zamerat na kvalitu, aby obchod dobre vyzeral (to nemyslim ze tam bude vsetko blikat a pod), bol kvalitne urobeny (t.j. zobrazoval sa rychlo, nevypisoval ziadne chyby atd). A dodavatel by mal byt dostatocne spoahlivy a garantovat ze bdue existovat aj za niekolko rokov. Web ide rychlo dopredu a predavaju najme moderne obchody a moderny je tak mozno rok potom treba inovacie, upravy. Takze napad ako raz zaplatim a mam na par rokov klud podla mna nefunguje.
Tana74
18.02.09,07:58
a keď by som predávala občas osobne tak nemôžem dávať paragony?

Toto zaujíma aj mňa... my síce máme pokladňu, keďže máme prevádzku (služby), ale tovar predávame iba cez e-shop. Klienti ale môžu prísť a osobne si tovar vyzdvihnúť. Vtedy im dám buď faktúru, ak mám nachystanú a príjmový pokl. doklad, alebo im faktúru pošlem dodatočne. Je to takto zle?

Ešte ma zaujíma jedna vec, faktúra zaslaná mailom, s podpisom je ok? Nemyslím kvôli nám, my ju berieme a budeme brať (u nás slúži zároveň ako záručný list), ale v zmysle "nejakých zákonov".....
Filip Glasa
18.02.09,13:18
Ak môj dodávateľ je platcom dph (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html) a ja nie som?
tak to v EÚ nakúpiš s DPH, ale ty už ďalej DPH nepridávaš, keďže nie si platcom. Zároveň si ani tú zaplatenú v zahraničí neuplatníš.
jozefm30
29.03.09,08:44
Ohladne dodacie s UP ako podnikatelsky plan "Internetovy obchod", co som pisal ze budem informovat. Bol som zo znamym po dlhom case a ze dostal tu dodaciu bez problemov, cca 2400EUR. Len tie papierovacky okolo toho. Blizsie info nemam :-(
luckafa
27.05.09,08:27
dobry den chcela by som sa spytat, ked ako FO mam sidlo bydlisko a byt je mojej mami potrebujem mat nejaku zmluvu alebo nieco? pani na zivnostenskom mi poradila ze pre ich ucely nie, ale neviem ci to nepotrebujem inde,
dakujem
veronika.k.
19.01.11,19:09
Chcela by som sa opýtať či má pri zakladaní e-shopu niekto skúsenosti so stránkou creativeshop.sk zaoberajúcou sa tvorbou e-shopu. Chcela by som si otvoriť vlastný e-s. a tak zbieram potrebné info, takže za odpoveď vopred ďakujem :)
padro
19.01.11,19:24
Chcela by som sa opýtať či má pri zakladaní e-shopu niekto skúsenosti so stránkou creativeshop.sk zaoberajúcou sa tvorbou e-shopu. Chcela by som si otvoriť vlastný e-s. a tak zbieram potrebné info, takže za odpoveď vopred ďakujem :)

z ich webu toto mi udrelo do oci: "náš klient zarába v e-shope
priemerne 28 229 EUR mesačne" ... to je co za nezmysel :D
veronika.k.
19.01.11,19:26
No tak to sa mi zdá tiež prehnané :D
pacifik667
21.01.11,20:31
Kto vie poradiť ako zrealizovať platbu za tovar do zámoria formou T/T platby??
Aké su limity na tovar /dodaný z Číny mimo EU/ aby som neplatil CLO a DAŇ??
MikeM
28.04.11,10:01
Spustiť svoj eshop sa dá vďak niektorým firmám(dropshipping) a cms riešeniam za jeden deň, takže nieje to také náročné ako by sa mohlo zdať. Ale keď sa ide do detailov, tak sa to nazbiera. Je to podnikanie ako každé iné a treba na ňom pracovať. Spustenie eshopu je jednoduché, ale úspešne predávať je už trochu zložitejšie a vyžaduje dosť veľa času, alebo peňazí. Treba to skúsiť. Tu je pár tipov pre rozbehnutie eshopu: http://www.podnikanie.net/e-shop/ako-rozbehnut-internetovy-obchod/
wrah706
20.10.11,01:12
Zdravím...som uplny zaciatočník a chcel by som mat e-shop ale absolútne sa do toho nerozumiem :confused:...nie je nieco take ako školenie pre zaciatočníkov??? alebo nebol by niekto ochotný kto by ma do toho dostal???? :)...prečítal som si celú tuto temu a som z toho uplne mimo :mee: . Potreboval by som niekoho kto by mi to vysvetlil uplne do podrobna.
BiznisWeb.sk
21.10.11,09:26
wrah706 - ak potrebujes poradit ohladom tvorby internetoveho obchodu, kontaktuj nas na biznisweb.sk/kontakt alebo si vyskusaj vytvorit e-shop na 15 dni zdarma
Ak potrebujes poradit s podnikanim na internete,m navstiv nas blog - podnikanie-blog.sk
Dantess
21.10.11,10:49
a ak potrebujete kávu, tak nás navštívte na xxx.sk a ak masáž, tak na xyz.sk ak chceš kúpiť šperky, tak si pozri moju dalsiu firmu 1234.sk. Kurva čo to tu je ? Dávno sa vyhadzovali členovia porady preto, lebo si dovolili mať iný názor ako admini (laco-montér) a teraz si tu robí každý reklamu a nič sa na to nehovorí. Richard, tvoja porada sa onedlho tak prepadne, že už bude neskoro s tým niečo robiť. Ja osobne nemám problém ak má niekto nick taký, ako aj firmu, ale nech radí nezištne a neskor sa mu to vráti vo forme zákazníkov, ktorým úprimne pomohol. Veď porada by mala byť o úprimnej pomoci a nie, že pomožem ti, ale vyber si moje služby...
Mjjj
10.09.13,10:08
Ahojte,rada by som obnovila túto staršiu ale prínosnú debatu.Obchodníci,podeľte sa so skúsenosťami so založením e-shopu,aké riešenie je podľa Vás najlepšie,akým chybám sa treba vyhnúť atď.Ďakujem.
Dáša_
10.09.13,17:32
No, dá sa to v pohode zvládnuť. Hlavne pokiaľ necheš urobiť internetový obchod ako východisko z núdze, keď už nič iné nevychádza. Ja fungujem na prenajatom riešení, práve som sa mrkla do administrácie, že prvú objednávku som dostala 1.10.2006, takže už je to celkom zabehnuté. Denne strávim prácou okolo obchodu také 2-3 hodiny, niekedy aj viac, niekedy vynechám :)

Stále tvrdím, že predávať by si mala to, čo ťa baví a čomu rozumieš. To ja osobne považujem za základ úspechu. A to ostatné, to je už o pravidelnej práci, sledovaní toho, čo je okolo, nepodľahnutí všetkým rečiam "reklamných" odborníkov.
Mjjj
10.09.13,19:16
Ďakujem za prvý príspevok,budem rada ,ak budú pribúdať.Mám v tom riadny chaos a kopu otázok.Keby mi to všetko dopodrobna vedel niekto vysvetliť...Neviem,kde sa mám obrátiť.Aj ja si asi prenajmem,len neviem ,kde.Spočiatku to chcem na skúšku zadarmo,ale budem mať veľa produktov.Neviem,či sa to dá pripojiť k nejakému účtov.soft.(Aký mám vybrať,či ho vobec potrebujem,keď neplánujem mať tovar na sklade,len budem to čo u mňa objednajú objednávať v zahraničí a dochádzať poň a posielať u nás)Ako si prepojím moj eshop so skladmi dodávateľa...Ďakujem vopred za rady od dobrých ľudí...
Dáša_
10.09.13,19:26
Ďakujem za prvý príspevok,budem rada ,ak budú pribúdať.Mám v tom riadny chaos a kopu otázok.Keby mi to všetko dopodrobna vedel niekto vysvetliť...Neviem,kde sa mám obrátiť.Aj ja si asi prenajmem,len neviem ,kde.Spočiatku to chcem na skúšku zadarmo,ale budem mať veľa produktov.Neviem,či sa to dá pripojiť k nejakému účtov.soft.(Aký mám vybrať,či ho vobec potrebujem,keď neplánujem mať tovar na sklade,len budem to čo u mňa objednajú objednávať v zahraničí a dochádzať poň a posielať u nás)Ako si prepojím moj eshop so skladmi dodávateľa...Ďakujem vopred za rady od dobrých ľudí...

to že nemáš tovar fyzicky na sklade neznamená, že ho papierovo nemusíš mať. A čo sa týka účtovného sw, zaleží, ako to bude u teba z účtovnítvom. Ak predpokladáš, že bude veľa faktúr, tak je super, ak ti systém umožňuje priamo vystavovať faktúry a tie potom exportovať do formátu podporovaného účtovnícvom.
Aj keď aj pri tom generovaní sú záludnosti - veľa záleží na tom, aký druh tovaru budeš ponúkať.
Mjjj
16.09.13,19:32
Nenájde sa ešte niekto ,kto sa podelí s tým,ako si poradil s e-shopom a účtovníctvom?Ďakujem
Richard
17.09.13,09:54
Skús zadať konkrétne otázky v rámci porady o eshopoch http://www.porada.sk/eshop

Môžeš to priradiť aj do ďalšej špecializovanej Porady (rubriky) http://www.porada.sk/podnikanie-cez-internet
wrah706
08.12.13,23:00
Zdravím mám takú konšpiračnú otázku. :)
Mohol by som vo svojom eshope predávať tovar ktorý by som objednával z číny ???
Ako by to bolo potom s faktúrami ??? postačil by výpis z uctu o zaplatení tovaru ktorý som kupil do svojho eshopu alebo by som to musel poriešiť s dodavatelom aby mi posielal z tovarom aj pribalenú faktúru ???
Dubak2000
09.12.13,06:41
predavat mozes, ved snad vsetci dovazaju z ciny a predavaju:) Tam len treba pocitat ze ty si povotom dovozca, ty musis riesit reklamacie (a cinan nie vzdy uzna) a mas na to 30 dni, cinan neobmedzene.... Okrem toho ak to ty dovazas zodpovedas za nezavadnost a pod. uctovne myslim ze cinania vystavuju nejake doklady a ak to zaplatis z uctu, resp kreditkou ci paypal tak to mozes zdokladovat. A treba pocitat aj s clom a DPH....
wrah706
09.12.13,09:34
neskusal som ale som počul že pokial by som si objendal tovar cez napr. FEDEX,DLH alebo UPS tak sa vyhnem plateniu cla a DPH pretože to nejde cez poštu a ani colnicu ale cez tú konkretnu prepravnú sluzbu . je to pravda ???
mtsa87
09.12.13,11:37
Clo platis ajtak..
wrah706
09.12.13,16:02
Clo platis ajtak..

takže DPH nie ?
racham
14.01.14,19:00
Prosím Vás ja som to tu už všetko naštudovala ak tiež rozbieham e-shop a idem si robiť aj sama účtovníctvo preto by som poprosila o radu kto to takto tiež rieši ked predam tovar smrteľníkovy teda osobe nepodnikateľovi vystavym mu faktúru a som neplatca dph tak do faktúry dam rozúčtovanú dph alebo ju tam vôbec neuvádzam???
LeonCupraR
15.01.14,08:15
Keďže si neplatca DPH, tak tú DPH ani nemôžeš nikde "rozúčtovávať" a ani uvádzať. DPH proste nikde neriešiš, akoby neexistovalo. Je jedno komu predáš tovar, či súkromnej osobe alebo firme.