Freddy
15.03.05,07:40
Zdravím,

SZČO chce kúpiť do podnikania bicykel ako dopravný prostriedok, len neviem, či to môžem uznať ako daňový náklad... :confused: Podľa mňa na jednej strane sa to dá uznať, veď chce ušetriť na pohonných hmotách, a predsa to je rýchlejšie ako chodiť pešo, takže použije to na zvyšovanie príjmu... Ale na druhej strane som sa s tým ešte nestretol v praxi... Nemá niekto náhodou nejakú skúsenosť s tým, alebo nejaké informácie, či sa to dá uznať ako daňový náklad???
A ak sa to dá dať do nákladov, čo s DPH? Dá sa uplatniť? :D

Ďakujem Vám pekne, prajem príjemný deň!

Feri.
Zita5
15.03.05,07:28
Fantázii sa medze nekladú . Ak si to zdôvodní pred kontrolou , tak nech si ho kúpi .
jess
15.03.05,07:31
Podotýkam, že v primeranej cene, lebo nejaký za 20 -30.000,- by asi ťažko okecal pred daňovákmi.
Pavla P
15.03.05,07:45
No ja som dala do nákladov malú motorku - skúter a prešlo to.

Tak podľa mňa bicykel je v pohode. Veď má pravdu. Po meste je to rýchle a lacné.
jess
15.03.05,08:01
Skúter je podľa mňa niečo iné ako bicykel, tam nemôže daňovák povedať, že ho máš doma a vozia sa na ňom tvoje deti. Tiež, kým sme nemali auto, tak som dávala do nákladov bicykel, ale bol to bicykel priemranej ceny a primeranej výbavy, pretože nejaký horský, odpružený by ti asi nezhltli daňováci, že na ňom chodíš po úradoch. Ja bicykle predávam, takže taký trekkingový s výbavou - blatníky a svetlá do 10.000,- by bol v pohode, aj cena je primeraná aj to má komplet výbavu na jazdu na cestnej komunikácii, aj už je v takej kvalite, že ti aj vydrží. Toľko môj názor.
Pavla P
15.03.05,08:05
Skúter je podľa mňa niečo iné ako bicykel, tam nemôže daňovák povedať, že ho máš doma a vozia sa na ňom tvoje deti. Tiež, kým sme nemali auto, tak som dávala do nákladov bicykel, ale bol to bicykel priemranej ceny a primeranej výbavy, pretože nejaký horský, odpružený by ti asi nezhltli daňováci, že na ňom chodíš po úradoch. Ja bicykle predávam, takže taký trekkingový s výbavou - blatníky a svetlá do 10.000,- by bol v pohode, aj cena je primeraná aj to má komplet výbavu na jazdu na cestnej komunikácii, aj už je v takej kvalite, že ti aj vydrží. Toľko môj názor.
Ja viem, že daňováci sú "tvrdí chlapíci", ale to by v podstate mohli potom povedať skoro o všetkom... o PC, že sa mi na ňom deti hrajú, o mobile, že tam hrajú hry ... chápeš nie?

Ale súhlasím s tebou, že za rozumnú cenu, by to uznať mali.
jess
15.03.05,08:08
Väčšinou to chcú pri kontrolách aj fyzicky vidieť ! Baby tomu až tak nerozumejú, ale chlapi veru hej. Je tu aj pár príspevkov, kde kolegovia tvrdia, že daňováci merali koberec .....
Luna
15.03.05,08:16
Môžeš,pokiaľ máš blok od neho alebo kúpno predaj.zmluvu a dokážeš,že ho používaš na cestu za zákazníkom. Ale tiež by som dala len alikvótnu časť.

Vlani som ne nete čítala,že jeden,ináč daňový poradca si dal do nákladov prerobený príves na kanceláriu.Odvôvodnil to tým,že za klientami chodil po lazoch,robí im daň.priznania a ostatnú agendu a občas sa stane,že robí do noci a že v tom prívese aj prespí a ráno ide na iné lazy. Toto bola normálna oficálna otázka na DÚ.

A uznali mu to.
jess
15.03.05,08:22
myslím, že všetko je to len na daňovníkovi ako si to obháji :)