Zuzana Boháčová
03.02.08,12:32
Ahojte gazdinky,
chcem sa Vás spýtať-
mám novú fritézu,takú maličkú,ale aspoň nejakú...
umyla som ju zvnútra jarovou vodou,aj vrchnák (nedala som to umývadla,len tak hubkou)
a to je všetko?netreba to pred prvým použitím nejako nanečisto predhriať?
(ako napríklad nová pec by sa mala vraj pred prvým použitím "vypáliť",aby to jedlo nesmrdkalo;)
ďakujem za odpoveď
Rozalka
03.02.08,17:28
Ahojte gazdinky,
chcem sa Vás spýtať-
mám novú fritézu,takú maličkú,ale aspoň nejakú...
umyla som ju zvnútra jarovou vodou,aj vrchnák (nedala som to umývadla,len tak hubkou)
a to je všetko?netreba to pred prvým použitím nejako nanečisto predhriať?
(ako napríklad nová pec by sa mala vraj pred prvým použitím "vypáliť",aby to jedlo nesmrdkalo;)
ďakujem za odpoveď
Zuzka, ja sa držím hesla: Keď všetko zlyhá, treba prečítať návod.
Prečítala si?
Zuzana Boháčová
04.02.08,06:07
návod sme stratili:cool:
ale už sme včera fritovali a prežili sme to:---
len som sa dozvedela,že vraj sa tam má používať fritovací papier:confused:
aby sa tak rýchlo nezamazal olej...
my sme ho doma nepoužívali a keď som otvorila fritézu,bol tam aj nejaký papier,len v rámci upratovania som ho hneď vyhodila:cool: som myslela čo to tam bude zavadzať:)
dad111
04.02.08,07:17
VYSVEDCENIE. Rozalka 1*, Zuzka petadvadsat nazadok. To sa nerobi, zahodit navod a vsetko co nevies na co je to. Toho navodu je skoda, ale ten filtrovaci papier je celkom zbytocny. Niektore fritezy maju mikrofilter kovovy. Ten sa lahsie cisti a je aj ucinny. S tym papierovym je zla manipulacia. Jednoducho, ked je olej znecisteny, vymen ho aj ked este neuplynula doba jeho najneskorsej spotreby. Ta na obale napisana plati aj tak len pri povodnom neotvorenom baleni. Neda sa nic robit za pohodlie a konfort sa plati aj u fritezy. Nic nie je zadarmo.
damati
12.02.08,19:35
Ja mám v návode k fritéze napísané, že sa nesmie zapínať naprázdno bez oleja.
daria29
12.02.08,19:42
pane boze, kolko mas rokov, taku blbost sa pytas?normalne to umyjes, utres ,ako vsetko ostatne!