R.evita
03.02.08,19:37
Prosím Vás o radu

Ako to je s dohodou o prac. činnosti - Zacala som viest podvojne učt. novovzniknutej spoločnosti - firma má velmi malo dokladov - a spracujem tam účtovnictvo len raz za kvartál lebo je platitelom DPH - a dohodli sme sa ze platit mi bude len po ukoncení DPH - takze raz kvartalne - a chcem sa opýtat či mozem urobit Dohodú o prac. cinnosti - s poctom hod. 25 - za 1 kvartál ????
A mesačne by sa posielali výkazy do SP s nulou len v období platby by tam bolo úraz. a garančne poistenie???

Voprad dakujem za odpoved
mysimis
03.02.08,18:58
Na dohodu o pracovnej činnosti je možné odpracovať max. 10 hod. týždenne. Účtovníctvo môžeš robiť na dohodu o pracovnej činnosti.
Timka1
03.02.08,19:05
Nesúhlasím, na dohodu o pracovnej činnosti je možné odpracovať max. 10 hodín týždenne, nie mesačne.
mysimis
03.02.08,19:07
Prepáč, opravujem, samozrejme že 10 hod. týždenne.
dipe
04.02.08,05:25
ahojte, viete mi niekto poradiť čo je lepšie? Je lepšie alebo správne zamestnať na "dohodu o pracovnej činnosti" alebo "dohoda o vykonania práce "? poraďte mi niekto, prosím
Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň
katka50
04.02.08,05:31
Záleží, či ide o opakujúcu sa činnosť, alebo jednorázovú prácu.
R.evita
04.02.08,05:34
Ahojte

Ďakujem za riešenie - viem, že je to určené tak ze max. 10 hod. týždenne - ale chcem vedieť - či aj tak by mohla byť upravená dohoda o pracovnej činnosti. Veď keď sa to tak vezme - tak jeden kvartál ma takých 12 týždnov - a za kvartal odpracujem 25 hod. t.j. takých 2 hod. týždenne - (a 10 hod. to je maximum) - takze prosím poradte mi ako to mam správne urobit?
Alebo urobit dohodu na vykonanie práce - ale potom tam ide o opakovanú činnost - lebo stále len spracujem doklady.
Dakujem za rýchlu odpoveď :o)
dipe
04.02.08,05:35
Záleží, či ide o opakujúcu sa činnosť, alebo jednorázovú prácu.

Ide o opakovanú prácu.Je to kozmetička.
STRELEC
04.02.08,05:43
Ahojte

Ďakujem za riešenie - viem, že je to určené tak ze max. 10 hod. týždenne - ale chcem vedieť - či aj tak by mohla byť upravená dohoda o pracovnej činnosti. Veď keď sa to tak vezme - tak jeden kvartál ma takých 12 týždnov - a za kvartal odpracujem 25 hod. t.j. takých 2 hod. týždenne - (a 10 hod. to je maximum) - takze prosím poradte mi ako to mam správne urobit?
Alebo urobit dohodu na vykonanie práce - ale potom tam ide o opakovanú činnost - lebo stále len spracujem doklady.
Dakujem za rýchlu odpoveď :o)
Podľa mňa je to možné a použiteľné. Samozrejme, z textu DPČ alebo nejakého dokladu iného (napr. keď sa vystavuje doklad o vyhodnotení zmluvy a pod.)musí byť zrejmé, že sa neprekročí limit ZP.
Podobne to býva napr. u pracovných pomerov "optických" - zodpovedný zástupca pre živnosť a podobné.
dipe
04.02.08,06:05
Vite mi niekto poradiť, ako postupovať v mojom prípade? Na vysvetlenie prečo uvažuje o dohode ? Je to preto lebo začína a nevie či si bude môcť dovoliť platiť ďalšiu silu. Preto uvažuje takto a nevie sa rozhodnúť čo je lepšie a výhodnejšie .
Ďakujem
R.evita
04.02.08,06:09
Kozmetička - je opakovaná činnost -takze by mala byť dohoda o prac.činnosti - ale moze týždenne odpracovať maximálne 10 hod.

Takže moj prípad môže byť na DoPČ -- len do textu musím zadať že tyzdenne neprekročuje 10 hod. a ze mzda bude vyplatená vzdy po ukončený kvartálu
dipe
04.02.08,06:14
....no veď to, že ju potrebuje na tie 2 hodiny denne. Odmena za prácu nie je obmedzená? Môže jej dať koľko chce?



Ďakujem
Infarkt
04.02.08,06:33
....no veď to, že ju potrebuje na tie 2 hodiny denne. Odmena za prácu nie je obmedzená? Môže jej dať koľko chce?



Ďakujem

Odmena za prácu je obmedzená jedine dohodou oboch zmluvných strán a musí byť uvedená v predmetnej dohode ;)
katka50
04.02.08,06:34
Výška odmeny nie je obmedzená-ako sa dohodnú v dohode. Musí však dodržať 10 hodín týždenne a tiež viesť evidenciu dochádzky.