LucasKE
03.02.08,21:04
Ahojte,
čítal som tu mnohé zaujímavé príspevky, veľa nápadov a argumentov, ktoré ma inšpirovali k založeniu tohoto "vlákna".

Mám fajn zamestnanie, ale mám pocit, že keby som toľko energie dával do nejakej vlastnej firmy, tak by to bolo lepšie a možno aj ziskovejšie.
Problém je asi v tom, že nemám odvahu ukončiť svoj prac.pomer a začať niečo od nuly. Je to pomerne veľký risk.
Takže ma napadla taká vec - že skúsiť rozbehnúť nejakú firmu popri zamestnaní. Sám by som to určite časovo nestíhal, preto hľadám niekoho podobného, možno v podobnej situácii, s podobným zmýšľaním s kým by som vedel túto "víziu" zrealizovať.

Oblasť podnikania je vec dohody, analýzy trhu... Ja osobne mám zázemie a dosť široké znalosti v oblasti výpočtovej a čiastočne kancelárskej techniky, tvorba internetových aplikácii (vrátane e-shopov) a veci okolo toho.
Moj prvotný nápad - návrh je skúsiť niečo okolo reklamy, prípadne obchodu (nákup a potom predaj tovaru.)

Takže keby ste niekoho takého poznali, tak mi napíšte.
Najlepšie z Košíc.
Ďakujem.
Pette77
11.02.08,15:40
Mozes sa mi ozvat, moznosti mame.
Peter.
ender100
11.02.08,16:21
Ahojte. Hoci sa nechystam s nikym spolu podnikat, ale chcem sa opytat ze kolko stoji taka narocnejsia webova stranka? A kolko stoji taku prevadzkovat? Napriklad nejaky e-obchod.
Pette77
20.02.08,09:40
Dam mensi prehlad -
profi firemna homepage, zakladny internetovy marketing, napisanie textov - cca 20-50 tisic v zavedenych webdizajnovych firmach.
kompletna internetova strategia - teda homepage, microsites, marketing - cca 70 tisic a viac plus pravidelne vydavky na reklamu, s tym, ze v cene samozrejme nie je obchodna strategia (co predavat a pod) (zase u kvalitnejsieho studia, nie u studenta - pozor, nespochybnujem ich moznu kvalitu, ale nevyhody su zrejme).
eshoptoto je kapitola sama o sebe. zakladny eshop je dnes myslim vhodnejsi formou prenajmu (cca 1500 sk mesacne komplet), kvalitna grafika okolo 10 tisic - teda rozbehnut sa to da cca za 15 tisic komplet.
riesenie ma mieru je pre start zbytocne, stoji 70-100 tisic a viac.
prevadzka je potom otazka marketingu - vsetky mozne formy reklamy, budovanie znacky, podpora zakaznikov a horna hranica je cca neodmedzena:)

dufam, ze som trosku poradil, pytajte sa dalej, rad odpoviem.
marioselecky
15.01.11,00:35
Ahojte. Hoci sa nechystam s nikym spolu podnikat, ale chcem sa opytat ze kolko stoji taka narocnejsia webova stranka? A kolko stoji taku prevadzkovat? Napriklad nejaky e-obchod.
Ahoj, ja mam e-shop od web2sky a som spokojny. Su to chalani z BB. Ak chces dobry e-shop, musis pocitat s investiciou niekedy aj par tisic eur. Mna to vyslo cca 1500 eur.