mackova
03.02.08,22:15
chcela by som sa poradit, kedy presne mam dat nehnutelnost-halu do evidencie majetku? ked mam kolaudacne rozhodnutie z obce? keby sa dalo poprosim vas podrobnejsie odpoved.
D.
Monika Kováčová
03.02.08,21:17
viem len stručne: dňom zaradenia do používania, napr. tým dňom môže byť aj deň vydania kolaudačného rozhodnutia
Johanka
03.02.08,21:20
chcela by som sa poradit, kedy presne mam dat nehnutelnost-halu do evidencie majetku? ked mam kolaudacne rozhodnutie z obce? keby sa dalo poprosim vas podrobnejsie odpoved.
D.
http://www.porada.sk/t69095-zaradenie-budovy.html
Monika Kováčová
03.02.08,21:24
pozri aj Postupy účtovania: § 33
Účtovanie obstarania dlhodobého majetku

(1) Dlhodobým nehmotným majetkom a dlhodobým hmotným majetkom sú na účely účtovania majetok a technické zhodnotenie podľa § 32 ods.2 písm. c) uvedené do užívania. Uvedením do užívania sa rozumie zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov23). Zníženie hodnoty stavby v období prechodného užívania stavby23a) a v období dočasného užívania stavby23b) sa účtuje podľa § 18. Po uvedení stavby do užívania23c) sa toto zníženie hodnoty upraví v odpisovom pláne a zúčtuje sa opravná položka v prospech účtu 081 – Oprávky k stavbám.

a ešte: zlezaradil
lenchie
05.10.09,07:58
Pridavam aj ja jednu otazku.. mame nadstavbu satni, kolaudacne rozhodnutie z 31.8.2009, pravoplatnost nadobudlo 21.9.2009.. ktorym dnom zaradim / technicky zhodnotmi?