SVAATEK
03.02.08,21:34
Pekný deň prajem všetkým optimistom ktorí majú dobré podnikateľské nápady. Chceme začať s kolegom poskytovať internet na dedinkách a menších mestách, kde je problematické pripojenie na internet. Potreboval by som vedieť vaše skúsenosti a nápady a či je možné čerpať na tento druh podnikania prostriedky z eu fondu.Ďalej chceme zistiť, kde a ako sa dá získať licencia pre poskytovanie internetu. Ďakujem za každý konštruktívny nápad :rolleyes:
STRELEC
03.02.08,20:46
sprostredkovanie prístupu do sieti internet a služieb, ktoré je možné prostredníctvom siete internet poskytovať

To je citát z konkrétneho živn. listu PO. Detto samozrejme - pre FO.
SVAATEK
03.02.08,20:53
co tím chtěl básník říci?
STRELEC
03.02.08,20:56
Asi začneš tým, že si vybavíš živnosť (pre FO, resp. PO).
chlap
03.02.08,22:00
Pekný deň prajem všetkým optimistom ktorí majú dobré podnikateľské nápady. Chceme začať s kolegom poskytovať internet na dedinkách a menších mestách, kde je problematické pripojenie na internet. Potreboval by som vedieť vaše skúsenosti a nápady a či je možné čerpať na tento druh podnikania prostriedky z eu fondu.Ďalej chceme zistiť, kde a ako sa dá získať licencia pre poskytovanie internetu. Ďakujem za každý konštruktívny nápad :rolleyes:

Odporúčam začať preštudovaním všobecných obchodných podmienok potencionálnej konkurencie (http://www.gtsnextra.sk/upload/contracts_conditions/VP-InetProd.pdf).

Tam sa dočítaš, že konkurencia podniká na základe licencie a povolení vydaných Telekomunikačným úradom SR ..... takže by som pokračoval štúdiom stránok Telekomunikačného úradu.

A potom by som pokračoval návštevou živnostenského registra, aby som zistil, aké živnosti na to potrebujem.

Ale na začiatok by som uvažoval nad tým, aký je potencionálny trh, aké náklady sú s tým spojené s prevádzkou a aké výnosy je možné očakávať.
miroslav491
09.02.08,08:52
miroslav491
09.02.08,08:53