emily81
03.02.08,23:42
Ahojky múdre hlavičky :),

preorientovala som sa ... :o teda čo sa týka predmetu podnikania. O dva mesiace budem otvárať butik s outletovým tovarom (odev, obuv, doplnky...) a začínam (konečne !!!) rozmýšľať nad VYBAVENÍM PREDAJNE. Prišla som totiž na to, že okrem registr. pokladne (+software do nej) a peň. zásuvky budem potrebovať aj vešiaky, figurínu, police (alebo regále), zrkadlo do kabínky... a potom mi došlo, že treba aj značkovacie kliešte, do nich tie lepiace blbosti... A keď som rátala koľko toho je so všeeeetkými aj kancelárskymi potrebami! ... no prestala som rátať asi na stovke!

Samozrejme, že mám teraz trochu guláš v tej svoje múdrej hlávke... Chcela by som vedieť AKÉ MÁTE SKÚSENOSTI S OTVORENÍM OBCHODNEJ PREVÁDZKY, NA ČO STE VY PRI ZAČÍNANÍ ZABUDLI. A teda na čo by som JA NEMALA ZABUDNÚŤ.

Ja viem, niektoré veci sú naozaj drobnosti. Ale dotvárajú celý obraz o podnikateľovi.

ZA VŠETKY RADY / AJ NERADY VEEEEEEEEEEĽMI PEKNE ĎAKUJEM !!!!
Filip Glasa
04.02.08,06:53
nejaké tipy:
1. Platobný terminál - za ten sa ale neplatí (len za platby)
2. Reklamné pútače - neón, áčko pred predajňu, nálepky na výklad a podobne.
3. drobná reklama v regionálnych novinách
4. vybav si trebars časom aj akceptovanie darčekových poukážok (vydávajú ich firmy čo robia aj "gastráče")
5. porozmýšľaj o malom trezore. O režime prevádzky sa porozprávaj s poisťovákom pred uzatvorením poistky.
6. urob trebars otvorenie 2-3 dni kde si pozveš hostí a pohostíš ich vínom. Cudzích tiež :-)

A nemusíš kupovať všetko naraz. Niečo stačí postupne až po otvorení.
emily81
04.02.08,11:43
len taká malá otázočka :)
čo je platobný terminál?
a prevádzku musím poistiť pred jej spustením, alebo stačí až potom ?
mysimis
04.02.08,11:45
Platobný terminál je prístroj prostredníctvom ktorého je možné platiť v predajni platobnou kartou.
Poistenie doporučujem uzavrieť čím skôr.
emily81
04.02.08,11:48
Ď A K U J E M :))
trošku odveci otázka, ale nechcem otvárať novú tému a trošku mi to súri. Zajtra idem na živ. úrad otvoriť živnosť a neviem či mám ísť do banky otvoriť si podnikateľský účet ešte dnes alebo až po otvorení živnosti....thank you... :)))
Filip Glasa
04.02.08,11:56
Nezabudni na lekárničku a hasiaci prístroj ešte pred otvorením prevádzky. A nahlásiť sa na hygiene (následne príde kontrola) aj urobiť kontrolu s požiarnikom.
emily81
04.02.08,12:05
v tých priestoroch kde budej ja bola donedávna prevádzka - pracovné odevy- a oni mali všetko schválené, aj hygienu, aj požiarnikov. To musím aj ja odznovu ?
hanelie
04.02.08,12:08
Nové IČO = nové potvrdenia


Zajtra idem na živ. úrad otvoriť živnosť a neviem či mám ísť do banky otvoriť si podnikateľský účet ešte dnes alebo až po otvorení živnosti
ŽO nie je podmienené podn. účtom
Filip Glasa
04.02.08,12:10
ale ty si nová prevádzka, tak to musíš mať tiež. Ale nejde o nič zložité. Myslím, že sme posielali nejaké nahlásenie sa na hygienu. Potom nám zavolali a prišli si to omrknúť. urobili správu, ktorú som podpísal a hotovo.
emily81
04.02.08,12:15
d ě k u j i :)