PeterDr
04.02.08,07:24
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, je vhodné zatepliť strop izby polystyrénom?
PeterDr
04.02.08,06:26
Mal som na mysli 50mm platne na ktoré by som potom nalepil ozdobné panely.
Vďaka
Peter Briatka
04.02.08,06:38
Vieš - otázka je formulovaná asi takto: Myslíte, že je dobré si dať amputovať nohu?... Žiaden lekár ti na toto nič nepovie, pokiaľ nevie niečo bližšie... tak isto aj tu....
Chýbajú informácie o skladbe strechy, o teplotno-vlhkostných podmienkach...
Každopádne by som však doporučil zatepliť celú strechu a to zvonka... ;-) Ale, ako hovorím, pokiaľ nemáme viac informácii - zodpovedne radiť sa nedá.
PeterDr
05.02.08,06:30
To je jasné. Ja som to myslel skôr ako neformálne. Je to starší, asi 35ročný dom. Stavba stropu je omietka,dosky,drevené hranoly,dosky a nejaký heraklit,alebo čo je to. strecha plech, bez tepelnej izolácie. Myslím, že práve tento strop je zdrojom tep.unikov. Preto som myslel nalepiť naň polystyrén a na vrch nejaké ozdobné kazety, tiež polystyrén. Malo isť vlastne o zabránenie úniku tepla.
Peter Briatka
05.02.08,10:06
Pri takejto skladbe by som to tak kludne spravil.
dalida
05.02.08,12:24
Pokiaľ viem, odporúča sa zateplenie zvonka, v prípade zateplenia z vnútornej strany môže medzi polystyrénom a stenou dochádzať ku kondenzácii vodných pár čo má za následok vlhnutie a plesne. Vzhľadom na možné problémy myslím, že by bolo vhodné poradiť sa s odborníkom v odbore stavebníctva
danushka
05.02.08,12:35
A čo tak skúsiť zatepliť podkrovie drvenou celulózou...Je to nová metóda zatepľovania, veľmi efektívna. Z dola sa vofukuje za pomoci kompresora drvená celulóza a tá sa dostane aj do neprístupných miest podkrovia. Vrstvu celulózy si môžeš zvoliť podľa vlastných potrieb.
My sme takto zateplili náš domček a veruže ďaľšie vyúčtovanie plynu nás veľmi potešilo...A to nehovorím o tom, že to teplo naozaj neuniká...
Peter Briatka
05.02.08,14:06
Pokiaľ viem, odporúča sa zateplenie zvonka, v prípade zateplenia z vnútornej strany môže medzi polystyrénom a stenou dochádzať ku kondenzácii vodných pár čo má za následok vlhnutie a plesne. Vzhľadom na možné problémy myslím, že by bolo vhodné poradiť sa s odborníkom v odbore stavebníctva
NEMUSÍŠ ZA KAŹDÚ CENU NIEČO NAPÍSAŤ - A SKÔR AKO ZAČNEŠ "FUNDOVANE" RADIŤ PREČÍTAJ SI AJ PRÍSPEVKY NAPR: #3
dalida
06.02.08,09:04
NEMUSÍŠ ZA KAŹDÚ CENU NIEČO NAPÍSAŤ - A SKÔR AKO ZAČNEŠ "FUNDOVANE" RADIŤ PREČÍTAJ SI AJ PRÍSPEVKY NAPR: #3

Vidím, že na "fundované" rady si tu ty:D