Lucia Kebísková
04.02.08,07:53
Dobrý deň!
Prosím Vás mohli by ste mi poradit ako mam postupovat?!
V praci pracujem od 23.11. na hpp a chcela by som dať výpoved v skusobenej dobe.Dokedy mam vlastne skusobnu dobu a k akemu datumu mozem dat vypoved?!
Dakujem
Zoltán Kovács
04.02.08,06:58
Dobrý deň!
Prosím Vás mohli by ste mi poradit ako mam postupovat?!
V praci pracujem od 23.11. na hpp a chcela by som dať výpoved v skusobenej dobe.Dokedy mam vlastne skusobnu dobu a k akemu datumu mozem dat vypoved?!
Dakujem

Skúšobná doba spravidla trvá 3 mesiace, ale môže byť aj menej (treba sa pozrieť do prac.zmluvy). Počas skúšobnej doby ide o rozviazanie prac.pomeru podľa §72.
tacasina
04.02.08,06:58
Dobrý deň!
Prosím Vás mohli by ste mi poradit ako mam postupovat?!
V praci pracujem od 23.11. na hpp a chcela by som dať výpoved v skusobenej dobe.Dokedy mam vlastne skusobnu dobu a k akemu datumu mozem dat vypoved?!
Dakujem


Výpoveď v skúšobnej dobe neexistuje.
Ide o rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Pri 3-mesačnej skúšobnej dobe, môžeš rozviazať pracovný pomer kedykoľvek do 23.2.2008.
Je dobré toto oznámiť zamestnvateľovi aspoň 3 dni vopred.
Orsz
04.02.08,07:01
Výpoveď v skúšobnej dobe neexistuje.
Ide o rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Pri 3-mesačnej skúšobnej dobe, môžeš rozviazať pracovný pomer kedykoľvek do 23.2.2008.
Je dobré toto oznámiť zamestnvateľovi aspoň 3 dni vopred.


A doplním - PÍSOMNE.
Lucia Kebísková
04.02.08,08:13
Tak mi prosim poradte ako mam postupovat ked chcem odist zo zamestnania a som ešte v skusobnej...Co mam presne robit...
KvetkaK
04.02.08,08:14
Písomne oznámiť zamestnávateľovi aspoň 3 dni vopred, že chcete rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe a ku ktorému dňu.
Andyke
04.02.08,08:17
Už v predchádz. príspevkoch Ti poradili. Napíš zamestnávateľovi list:
Vec: Rozviazanie prac.pomeru v skúš. dobe podľa § 72 Zák.práce


V liste napíšeš, že oznamuješ, že končíš prac.pomer v skúš.dobe dňa vtedy a vtedy
janaGT
04.02.08,10:17
a nemusíš uvádzať dôvod rozviazania PP