lienka26
04.02.08,09:55
Mili poraďáci poraďte mi prosím...

Zamestnanec mi doniesol pre potreby uplatnenia NČ na manželku jej potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti. Pracovala pol roka. Ako vypočítam jej príjem za toto obdobie? Viem, že za rok 2007 sa od hrubého príjmu manželky odrátavajú odvody. To znamená, ze ked vychádzam z potvrdenia o príjmoch FO manželky beriem r. 01 (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo ZČ) - r. 03( poistné a príspevky)?

Prosím poraďte, mi som v tom nová :confused:
lienka26
04.02.08,11:25
Prosím poraďte mi, velmi mi tým pomôžete...
KvetkaK
04.02.08,11:27
Mili poraďáci poraďte mi prosím...

Zamestnanec mi doniesol pre potreby uplatnenia NČ na manželku jej potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti. Pracovala pol roka. Ako vypočítam jej príjem za toto obdobie? Viem, že za rok 2007 sa od hrubého príjmu manželky odrátavajú odvody. To znamená, ze ked vychádzam z potvrdenia o príjmoch FO manželky beriem r. 01 (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo ZČ) - r. 03( poistné a príspevky)?

Prosím poraďte, mi som v tom nová :confused:
Áno od hrubého príjmu odpočítaš odvody a potom urobíš rozdiel 95.616 minus ten príjem čo zostane.
jamis
04.02.08,11:28
Je to čiastkový základ dane:
To znamená hrubá mzda - odvody.
lienka26
04.02.08,12:08
Ďakujem
Jana Motyčková
04.02.08,15:47
Na potvrdení o príjme zo závislej činnosti nie sú všetky príjmy manželky, napr. náhrada príjmu pri PN, nemocenské, podpora v nezamestnanosti atď. Príjem manželky manžel priznáva a vyhlasuje v žiadosti o vykonanie RZ dane. Nemusí ho dokladať potvrdeniami - tie si môže uschovať u seba.