Karlítko
04.02.08,10:16
Dobrý deň poraďáci, poradí mi niekto? S priateľom chceme otovriť obchod, ktorý on bude zásobovať a ja tam budem predávať, chceme sa vyhnúť tomu, aby som bola ako zamestnanec. Chcela by som tam predávať na živnosť, existuje nejaká možnosť ako sa vyhnúť problémom so závislou činnosťou, akú zmluvu by sme mali medzi sebou mali uzatvoriť? Ďakujem za radu.
hanelie
04.02.08,10:05
obidvaja FO SZČO uzatvoriť zmluvu o združení SZČO - prijmy a výdavky sa budú deliť podľa zmluvných podmienok
/zmluvu o združení nájdeš aj tu na poradu skús vyhľadávač:)
Karlítko
04.02.08,10:32
Tomu by sme sa radi chceli vyhnúť, nedalo by sa to riešiť nejakou zmluvou o dielo alebo niečím podobným?
Infarkt
04.02.08,10:35
Máte obaja samostatne svoje ŽL ???

V tom prípade netreba ti žiadne zmluvy, podľa činnosti uvádzaných na ŽL ti môže priateľ faktúrovať zásobovanie predajne ako nákladnú dopravu napr... ;)
Karlítko
04.02.08,11:00
Ibaže ten obchod je na neho a ja tam mam na zaklade niecoho predávat.
hanelie
04.02.08,11:11
nedalo by sa to riešiť nejakou zmluvou o dielo
ako sám názov vypovedá ide o zhotovenie diela, čiže predaj v obchode tomu nezodpovedá, DoVP alebo DoPČ sú časovo obmedzené dohody, PP ťa postaví do nevýhodnej pozície,
živnostenské oprávnenie:) ako rovnocenní partneri
mysimis
04.02.08,11:17
Ak chcete spoločne podnikať a máte obaja ŽL tak to môžete robiť len na základe zmluvy o združení.
Infarkt
04.02.08,11:22
Ibaže ten obchod je na neho a ja tam mam na zaklade niecoho predávat.

Tak si urob ŽL, priateľ ti dá do prenájmu obchod a zásobovanie ti bude faktúrovať, ako som spomínal vyššie ;)
Karlítko
04.02.08,12:14
Dobrý nápad, ďakujem, príde mi to jednoduchšie, ako združenie, dík, prajem pekný dník :)
waki
06.02.08,19:34
Ahojte, ako by ste vyriesili vodica (strojníka), ktorému viac vyhovuje pracovat na zivnost ako byt zamestnancom. Zatial mame zmluvu o dielo, ale kedze je to pravidelna cinnost, neviem, ci je to ok. Pracuje na nasom stroji. Dakujem za nazory.