K.A.T.K.A
04.02.08,10:24
živnostník zamestnával jedného zamestnanca na polovičný úväzok do 14.2.2008 .... Vtedy mu vyplatil aj odstupné (odchodné),
ako to zaúčtovať? Môže sa to dať ako čerpanie zo SF ?
Boli tam nejaké koruny z povinného vytvárania SF, avšak neboli vôbec čerpané, pretože zamestnanec pracoval maximálne 4 hodiny denne, takže mu nedával stravné lístky.....
Andyke
04.02.08,09:29
Odstupné nie je čerpanie sociál.fondu. Je to priamy náklad zamestnávateľa (takže zaúčtovať do kolónky mzdy)
K.A.T.K.A
04.02.08,09:33
dobre, ja som sa asi zle vyjadrila... samozrejme že to dám spolu so mzdou....
ale zaujímalo by ma, či v evidencii SF to môžem dať ako "čerpanie SF"
alebo čo s tým SF urobiť, keďže už teraz nikoho nezamestnáva a asi ani nebude..... myslela som, žeby sa to dalo takto zlikvidovať. Alebo nie?
Andyke
04.02.08,09:37
Pokiaľ nedával zamestnancovi v minulosti nejaké peňažné plnenie zo soc.fondu tak zostane tomu SZČO zostatok na SF.
K.A.T.K.A
04.02.08,09:41
nevadí to, že to tam ostane len tak "visieť" ???
nebolo to treba zlikvidovať?
Dana K.
05.02.08,19:26
nevadí to, že to tam ostane len tak "visieť" ???
nebolo to treba zlikvidovať?

Ak už nikoho nezamestnáva a ani neplánuje, tak by ten SF aj mohol zrušiť. Ak ho dával do VOZD, tak jeho zrušenie dá do zdaniteľných príjmov.
K.A.T.K.A
14.02.08,08:38
Ak už nikoho nezamestnáva a ani neplánuje, tak by ten SF aj mohol zrušiť. Ak ho dával do VOZD, tak jeho zrušenie dá do zdaniteľných príjmov.

Teraz som si nie istá, ale myslím že to dával ako VNZD - Tvorba SF
a potom príjem do pokladnice SF

ako ho mám teda zrušiť?
zatiaľ neplánuje nikoho zamestnávať...
K.A.T.K.A
14.02.08,13:05
Teraz som si nie istá, ale myslím že to dával ako VNZD - Tvorba SF nie bolo to ako VOZD, teraz som si to pozrela
a potom príjem do pokladnice SF

ako ho mám teda zrušiť?
zatiaľ neplánuje nikoho zamestnávať...

takže to zlikvidujem . ďakujem
K.A.T.K.A
14.02.08,18:53
ešte jedna pripomienka.... teraz som zistila, že v decembrovej výplate dal SZČO tomuto zamestnancovi prémie. Dá sa to dať v januári 2007 ako čerpanie SF? Však decembrová výplata bola vyplatená až v 01/2007
ak áno, tak čo všetko treba spraviť? ako sa to zaúčtuje v PD ?