nikina2911
04.02.08,10:42
Dobry den,
potrebuje surne poradit,

Mojej 2 mesacnej dcerke sa na tvari vyhazduju kvapky vody,cela tvar jej zcevenie,ona si to skrabe,rano su z toho chrasty,az do krvi,neviem coho to moze byt ta cerven ustupi ale nie uplne, tie kvapky vody akoby to bola rozmokvana koza.No neviem,prosim poradte mi,som sama v zahranici a neviem si stym dat rady.Doktorka tu povedala,ze to je normalne ale ono sa to stale vracia amalicka si to skrabe,celu tvar ma cervenu a doskrabanu.Co jej na to mozem dat? Dakujem velmi pekne.
Stanislav 1975
04.02.08,09:46
Nikinka, keďže ide o tak malé bábo, tak by som sa neradil tu, ale by som utekal okamžite ku kožnej kekárke- to musí vidieť odborník a nepomože keď tu o tom budeme filozovať, my lekársky amatéri- to musí vidieť odborník, tak bež k lekárke s tým
zanetth
04.02.08,09:53
Môže to byť alergia na čo to by mal zistiť kožný lekár.
nikina2911
04.02.08,10:13
myslela somi,ze tu bude nejaky odbornik,alebo niekto kto ma podobnmu skusenost,tu su totiz lekari o nicom,som v azii.
R.K.
04.02.08,10:24
Podľa popisu, moja dcérka mala v 2 mesiacoch tie isté prejavy. Alergia na kravské, kozie a sójové mlieko. Mohla už len Nutrilon Pepti .Kúpala sa v hypermangáne 2 krát do týždňa 3 zrniečka. Treba navštíviť alergologa alebo kožnú a urobiť jej testy. Držím palce. Ale moja bola do 2 týždňov nádherná.
zanetth
04.02.08,10:27
Pred časom som mala podobný problém, začali sa mi robiť na tvári vodnaté pľuzgieriky, ktoré strašne svrbeli ( zrejme preto to škriabanie ). Tiež som si myslela, že to prejde, ale to svrbenie bolo neznesiteľné, následne sa mi robili chrasty. Navštívila som kožnú lekárku, skonštatovala, že to je ekzém spôsobený alergiou na kozmetiku, ktorú som používala. Brala som antihistaminika - dithiaden a natierala som si to kortikoidovým krémom - je to len na lekársky predpis. Za tri dni bolo po alergii. Ak používaš nejakú detskú kozmetiku, vyraď ju , kúp ju len v čistej vode. Pomohli mi aj repíkové obklady na tvár. Najdôležitejšie ale je, aby si zabránila rozškriabaniu tým sa to rozširuje a môže prísť k ku komplikáciám. Máš so sebou nejaké antihistaminiká??? Tie by trošku stlmili to svrbenie.
nikina2911
04.02.08,10:42
Ahoj,ja kojim,takze zo ziadneho nutrilonu to nemoze byt,a kojit rozhodne nechcem prestat,to je to najlepsie pre dietatko.Mlieka nepijem vela a vcera ked s ajej to opat vyhodilo som uz vobec mlieko nepila,jem len jogurty.
BXLmiami
04.02.08,10:43
Poslala som Ti sukromnu správu,najdi si ju a odpovedz,vymyslíme niečo.
nikina2911
04.02.08,10:47
Zaneth,
Nepouzivala som kozmetiku zozaciatku potom som ju umyvala v kupeli so zopar kvapkami od babylove gel,so zufalstva som jej dala na tvar vazelinovy krem ktory zabral super a planujem jej dat obycajnu modru indulonu,lebo kazdy ju chvali.Asi musim natierat aj preventivne.Ked nenatriem objavi sa toto,presne ako si to opisala,ale ona je malinka,nevedela som,ze aj v dospelosti sa take nieco vyskytuje.
nikina2911
04.02.08,11:00
Miami ak tu budete,nemozem Vam odpovedat cez sukromnu spravu,je to divny system,ale som len dnes zaregistrovana, nevedela som skor o tejto stranke,cudne pravidla,potrebujem pomoct a nemzoem pisat sukromne spravy az po 5 dnoch! Hrozne
nikina2911
04.02.08,11:03
inac dnes ma plet normalnu,dala som nato vazelinovy krem s vcelim voskom,do rana to super preslo ale z coho ma to,ze odrazu ocervenie a tie kvapky vody...neviem
BXLmiami
04.02.08,12:32
Takže-prestať umývať vo vode,pokiaľ je tvárička mokvavá len obklady a to bud svetloružový hypermangan,alebo repík,alebo čajík.Ziadna kozmetika,modrá Indulona byť môže,ale pozor,na mokvavé prejavy nesmú byť mastné krémy alebo oleje,skôr mlieka alebo gely.Treba stlmiť svrbenie,dieťatko môže Fenistil kvapky 2x2 kvapky,alebo ak nemáš,zjedz ty nejaký Claritin alebo Zyrtec/Cetirisin alebo Loratadin je učinná látka pre lekárnika/.Tiež ty si zarad Calcium do stravy,ale nie šumivé,bez farieb a bez prísad a príchutí.Co sa týka stravy,na dieťa v takýchto prípadoch vplýva to,čo je matka.Takže dieta veľmi prísna bez pikantných jedál,korenín,udenín,tropických ovocín,paradajok.Toto je asi základ,ak niečo chcete vedieť,pýtajte sa.
nikina2911
04.02.08,15:07
Dakujem Vam vsetkym,
jasulka som v Japonsku,je aloe bezpecne na plet takeho maleho abbetka,vraj najviac alergenov je v prirode...

Miami,
Teraz ma napadlo,ze som vypila vcera aj sumive magnezium,ruzovej farby,neviem,no mala to uz aj predtym a vtedy som to nepisla,neviem fakt z coho.mzono je na viac veci alergicka.Tie leiky co pises,nioc z toho nemam pri sebe,a co kalciova mast mzoe byt? Gely nemam ziadne len tie masti.aky gel mzome dat na tvaricku?PAradajky nejem,z toho sa vyhadzala 1x ale len fliaciky,inac to vyzeralo ako toto,ja maso vobec nejem len ryby a kura.
montina
04.02.08,15:21
ja mám 20 mesačné bábetko, máme to aj po nôžkach a ručičkách. Vraj ide o atopický ekzém.
zanetth
04.02.08,15:32
Dakujem Vam vsetkym,
jasulka som v Japonsku,je aloe bezpecne na plet takeho maleho abbetka,vraj najviac alergenov je v prirode...

Miami,
Teraz ma napadlo,ze som vypila vcera aj sumive magnezium,ruzovej farby,neviem,no mala to uz aj predtym a vtedy som to nepisla,neviem fakt z coho.mzono je na viac veci alergicka.Tie leiky co pises,nioc z toho nemam pri sebe,a co kalciova mast mzoe byt? Gely nemam ziadne len tie masti.aky gel mzome dat na tvaricku?PAradajky nejem,z toho sa vyhadzala 1x ale len fliaciky,inac to vyzeralo ako toto,ja maso vobec nejem len ryby a kura.


Calciová masť by nemala nič pokaziť. Po akútnej fáze ekzému som ju dosť dlho používala namiesto denného krému. Skús si detailne písať čo zješ a vypiješ počas celého dňa, vrátane korenín, ktoré používaš. Lepšie potom dokážeš posúdiť, kedy sa tie vyrážky objavia. Malé bábätko môže mať alergickú reakciu na čokoľvek. V žiadnom prípade sa nevzdávaj kojenia, naozaj je to pre dieťa to najlepšie, niekeda sa však mamička musí vzdať svojich obľúbených jedál, ktoré by dieťatku mohli uškodiť. Tie ryby by som tiež načas vyradila. Kuracie mäsko môže byť ale pozor na koreniny, ryža, varené zemiaky, zeleninové polievky ( nie strukoviny, radšej koreňová zelenina ), kým neprídeš na to, čo to spôsobuje. Niekedy spôsobí alergiu aj vajíčko. Čo sa týka tých antihistaminík, nejaké by mali byť voľne dostupné aj tam. Mali by byť súčasťou domácej lekárničky. Prajem veľa trpezlivosti pri riešení problému.
nikina2911
04.02.08,15:36
Ano vajicko som vcera zjedla,inac ho nejem vela,no neviem,ma aj suche an ruckach,ale nie je to cervene,ruzy jem vela bezne,ryza a zemiaky sa pri kojeni mozu jest vsak? to som citala...
zanetth
04.02.08,15:41
Ano vajicko som vcera zjedla,inac ho nejem vela,no neviem,ma aj suche an ruckach,ale nie je to cervene,ruzy jem vela bezne,ryza a zemiaky sa pri kojeni mozu jest vsak? áno to som citala...

Skús si ešte prečítať na internete o atopickom ekzéme ( do vyhľadávača - atopický ekzém - vyskočí ti množstvo stránok o tomto probléme ). Liečba kožných ochorení si vždy vyžaduje veľa trpezlivosti.
BXLmiami
04.02.08,19:12
Dakujem Vam vsetkym,
jasulka som v Japonsku,je aloe bezpecne na plet takeho maleho abbetka,vraj najviac alergenov je v prirode...

Miami,
Teraz ma napadlo,ze som vypila vcera aj sumive magnezium,ruzovej farby,neviem,no mala to uz aj predtym a vtedy som to nepisla,neviem fakt z coho.mzono je na viac veci alergicka.Tie leiky co pises,nioc z toho nemam pri sebe,a co kalciova mast mzoe byt? Gely nemam ziadne len tie masti.aky gel mzome dat na tvaricku?PAradajky nejem,z toho sa vyhadzala 1x ale len fliaciky,inac to vyzeralo ako toto,ja maso vobec nejem len ryby a kura.Vždy sa prejavi to,čo si jedla posledných 14 dní,takže ak niečo zješ dnes,bude to na Tvojom dieťati o 2 dni,najlepšie písať si denník.2 mesačné dieťa nie je možné testovat a už vôbec nie krmiť Aloe vera,spray z vonku štípe na mokvavé ranky.Bez lekárne sa nezaobídeš.Fenistil kvapky alebo Zyrtec maju na celom svete,napísala som Ti učinnú látku,napoj sa na lekáren a tam treba potom kupiť aj hypoalergické maste,jedno ako sa tam volaju,len nech neobsahuju konzervačné látky,parfémy a lanolí.Morské ryby sú veľmi silný alergén aj morské potvory,tiež orechy,dzusy,citrusy.Ukazuje sa to na diaľku ako začiatok Atopickej dermatitídy,ale na dg.je ešte skoro.Hlavne kľud a vyber sa do lekárne.Modrá Indulona je v tomto prípade lepšia ako Calcium.A nesmieš na nu dávať oleje ani mydlá a peny do kúpeľa.
nikina2911
05.02.08,02:21
miami dakujem,

to je tazke co mam potom jest? ja jem morske ryby ale nemyslim si,zeby to bolo z toho,taky mam pocit.A preco sa nesmie mastit telicko olejom?na tvar nedavam,len na zbytok tela.Samozrejme za studena lisovane.tie su pre babo vhodne.A Aka je ucinna latka toho fenistilu,v pripade,ze sa to tu bude volat inac.Nie je ten fenistil navykovy alebo silny pre take male babenko? to sa konzumuje vnutorne? velka vdaka.
renatan
05.02.08,04:35
NIkina, mám tri dcéry s atopickým ekzémom. Tiež sa mi to javí ako počiatočné štádium u tvojej dcérky. Moja najmladšia to mala tiež prekticky od narodenia s takými istými príznakmi. Ti morské ryby sú fakt alergén. Moje dievky boli s týmto ekzémom dvakrát v kúpeľoch a tam sme dostali zoznam, čo môžu a nemôžu jesť. Morské ryby boli medzi prvými. Sladkovodné zrejme nevadia. Ináč zoznam bol siahodlhý, nesmeli takmer nič. Napr. zápražku do polievky som robila bez oleja, len múku opražiť nasucho, pudingy farebné, vlastne čokoľvek farbené nesmeli, paradajky, jahody, ríbezle, citrusy, všetko, čo bolo ostrejšej chuti. Ani oriešky. Je toho veľa, ale skús vyradiť hlavne tie ryby. Držím palce. Ja som natierala ekzém robenou masťou z lekárne, čo mala jednu zo zložiek Pithyol, a keď som nemala tú masť, kúpila som si len ten Pithyol. Dosť pomáhal, ale asi nebude veľmi vhodný na mokvavú pleť. Skús len tak na kúštičku pokožky - pre istotu. Táto mastička sa vždy používala deťom na zadoček, ak ho mali podráždený z plienok a super zaberala.
zanetth
05.02.08,06:11
miami dakujem,

to je tazke co mam potom jest? ja jem morske ryby ale nemyslim si,zeby to bolo z toho,taky mam pocit.A preco sa nesmie mastit telicko olejom?na tvar nedavam,len na zbytok tela.Samozrejme za studena lisovane.tie su pre babo vhodne.A Aka je ucinna latka toho fenistilu,v pripade,ze sa to tu bude volat inac.Nie je ten fenistil navykovy alebo silny pre take male babenko? to sa konzumuje vnutorne? velka vdaka.

Účinná látka fenistilu je dimetindén. Existujú kapsuly, gel a kvapky. Kvapky sú vhodné aj pre malé deti, podávajú sa vnútorne pri rôznych alergiách. S tým jedlom je to naozaj ťažké, ale skús jesť napr. týždeň len tie potraviny, o ktorých som písala v predchádzajúcich príspevkoch - ryža, varené zemiaky, kuracie mäso, koreňová zelenina, cestoviny. Na tvojom mieste by som si varila polievky, ktoré by som zahustila postrúhaným zemiakom. Viem, že to bude pre teba možno jednotvárna strava, ale uvidíš ako bude reagovať dcérkina pokožka. A ďalšie potraviny zaraďuj postupne a píš si denník - tzn. tvoja denná strava + reakcie dcérkinej pokožky - zlepšenie, zhoršenie, bez zmeny. Ešte k tomu krémovaniu - musíš vyskúšať, na ktorú masť pokožka reaguje najlepšie.
BXLmiami
05.02.08,06:52
Detská pokožka pokiaľ nie je suchá sa nemá olejovať,maximálne zhyby krémovať,krém je lepší.U 2 mesačného dieťatka je diferenciálne diagnosticky možná aj seborhoická dermatitída,kde práve oleje sú spúšťačom problémov.Všetky mamičky ju poznajú pod názvom blatko na hlávke.Ak takéto dieťatko začneme olejovať,tak ten olej môže byť aj od Diora,aj tak spraví problémy.Ale oleje zdravé môžeš ty na tie cestoviny.:)Budeš si musieť ryby odriecť.Takže ešte raz menujem:Ryby,orechy,všetko čo je kyslé,všetko čo je pikantné,paradajkové,udené,kakaové.A vieš,dá sa tak žiť celý život,len treba vziať kuchársku knihu a naučiť sa tým štýlom variť.Nie je vylúčené,že sa ti to do života s alergickým dieťaťom zíde.:)A ozaj,tá korenová zelenina ano,ale nie petržlen a zeler.A pokoj,ukľudniť by sa to malo za také 3 dni.
nikina2911
05.02.08,09:58
renathan,skusimm ten pytiol,inac ma cistu plet uz dva dni, asi to predsa bola reakcia na nieco co som zjedla,co sa tyka tych ryb,ta to bude tazke,to rovno nemusim jest nic,ryby jeme denne keze sme v japonsku aj susi,no napadlo ma,v ten den som zjedla pikantne nori,ale nevedela som,ze je pikantne,tak asi z toho,pardajky,citrusy vobec nejem.
nikina2911
05.02.08,10:00
zaneth,najlepsie reaguje na mary kay,ten hust vazelinovy krem s obsahom vcelej kasicky,priam zazracne.
Bionda
05.02.08,10:42
Ja vrele odporúčam Sudocrem, je naozaj veľmi hojivý.Je to antiseptický ochranný krém, používa sa aj pri malých popáleninách a pod. Naozaj mám s ním len dobré skúsenosti.
Na margo krémovania , tiež súhlasím, že olej nie je až tak dobrý. Ja používam len Excipial U Lipolotio, lebo najmenšia má 2-3x v roku problematickú kožu v oblasti bruška a celkom pekne jej to vďaka tomu mliečku eliminujeme.
Na margo rýb, mám skúsenosti, že bežné morské ryby alergiu nerobia, ale mušle - na tie má aj moja staršia dcéra a veľmi ich miluje.
nikina2911
05.02.08,11:27
Bionda,prosim ta kde kupim ten excepial a kolko to stoji?vdaka.
milagros208
05.02.08,11:37
Ja mám veľmi dobré skúsenosti na rôzne kožné prejavy repíkový alebo harmančekový čaj.
Keď som sa vrátila s pôrodnice mal môj syn úplne podráždený zadoček, až mal na ňom otvorenú ranku. Odporúčali mi napr. rybaciu masť, ale hrozne plakal. Potom som len prikladala harmančekové obklady. Nedráždilo ho to a pekne sa mu to zahojilo.
Ja som tiež raz mala kožnú alergiu na tvári a kožná lekárka mi odporučila vysušiť to harmančekom a potom to natrieť kalciovou masťou. A potom nejaké antihistaminiká proti pocitu svrbenia. Veľmi dobre mi to zabralo a doteraz túto kombináciu používam pri rôznych kožných problémoch.
A určite odporúčam dávať si pozor na jedlo. Skús potraviny, ktoré nie sú alergénmi...a neskôr uvidíš čo tvojej dcérke nerobí dobre
BXLmiami
05.02.08,14:34
Bionda,prosim ta kde kupim ten excepial a kolko to stoji?vdaka.
Excipial mlieko obsahuje Ureu a nie je vhodný na mokvavú tváričku 2 mesačného dieťaťa.Ked bude trochu staršia a nie na mokvavé.
zanetth
05.02.08,15:46
zaneth,najlepsie reaguje na mary kay,ten hust vazelinovy krem s obsahom vcelej kasicky,priam zazracne.

Mary Key kozmetiku poznám, mám s ňou dobré skúsenosti, či je dobrá aj pre dieťa neviem, med je tiež alergén, včelia kašička neviem, ale ak jej to pomáha ....
Bionda
05.02.08,16:16
Excipial mlieko mi predpisuje lekárka- dá sa aj voľne kúpiť cca 150, ale naozaj je na suchú detskú pleť.
Ak skôr mokvá, skúsila by som ten Sudocrem.