reny09
04.02.08,13:20
Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
skaspa
04.02.08,12:51
Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
nie, ako občan nebudeš platiť daň z príjmu; príjem z predaja nehnuteľnosti je od dane oslobodený ak si ju nadobudla pred 5 rokmi a nemá na to ani vplyv, že ju mala v správe s.r.o.; musela by si ju mať zaradenú v obchodnom majetku FO občana (lebo FO občan ju predáva), alebo ak by si ju ako FO občan prenajímala, tak pri týchto príjmoch z prenájmu u FO občana by si si k príjmom uplatňovala skutočné výdavky, tak potom tiež platíš daň z príjmu u FO občana; ak nie, tak nič neplatíš;
Johanka
04.02.08,12:57
Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
V súvislosti s odpisom TZ budovy - čo je to - "dala som ju do správy :confused:?
reny09
04.02.08,16:48
Uzavrela som s SRO zmluvu o správe. SRO ju prevádzkuje. Uplatňuje si náklady a má aj príjmy z prenájmu v budove.