sojciakova
04.02.08,13:29
Chcem sa poradiť. Delimitáciou majetku nám prešiel do DHM aj majetok v hodnote 1 až 100,- Sk nadobudnutý v rokoch 1964-2002. Tento by sme chceli vyradiť, ale je ho strašne veľa. Čo musíme urobiť, aby sme ho vyradili správne? Treba žiadať o súhlas obec? Sme totiž ich rozpočtová organizácia.
anto
07.02.08,07:19
Urobte zoznam, členovia komisie nech sa podpíšu a nechajte si to schváliť parlamentom v dedine, budú mať k tomu čo hovoriť, ale nakoniec to schvália, ak sa nedá ten majetok inak použiť, resp,. predať tak ho zlikvidujte
sojciakova
07.02.08,12:26
Ďakujem. Takto som to aj plánovala urobiť.
Ten majetok je nepoužiteľný, takže asi ho musíme len zlikvidovať.:mee:
Alebo by mal niekto záujem o 100ks hliníkových lyžíc z roku 1970 po 6,- Sk za ks , alebo podložky pod skrine 70 ks za 50,- Sk, obrázky z 1965 po 5,- Sk, závesy krásne- najnovšia móda z roku 1979 po 68,- Sk za bm.
Kúpte, neobanujete.:D:D:D
blazonko
11.02.08,12:56
Aj ja dávam vyradzovanie na odsúhlasenie mestskému zastupiteľstvu. Zatiaľ sa mi nestalo, že by to neschválili. Len keby vedúci kabinetov chceli tie haraburdy povyhadzovať. :-)
sojciakova
12.02.08,05:44
U nás vedúci kabinetov nie sú problém, ale predsedníčka inventarizačnej komisie.Najnovšie mi povedala, vraj vyraďovať môžeme len pri inventarizácii. Odkiaľ to zobrala? Ja viem tak, že vyraďovať sa má počas celého roka, pri inventarizácii čo najmenej - budí to dojem, že vyraďujeme, čo sme pri inventarizácii nenašli. Už som z učiteľov úplne zblbnutá. Poradí mi niekto?
blazonko
12.02.08,06:01
Ja dávam návrhy na vyradenie v januári po inventarizácii. Aspoň v tom potom nemám taký bordel, lebo popri všetkej tej robote budem majetok z účtovníctva vyradzovať zrejme až v lete.
sojciakova
12.02.08,12:14
Asi to zavediem aj ja. Ďakujem za radu.
Natka
13.02.08,11:16
Prosím vás, je nejaká odborná terminológia pri vyraďovaní majetku? Ako dôvod vyradenia napr. literatúry - kníh za 4 000,- Sk by ste čo dali? Ako "Neaktuálne" alebo napr. pečiatka, ktorá je už tiež stará a už tam nie sú správne údaje,lebo sa menili údaje.
Danila
13.02.08,11:20
Prosím vás, je nejaká odborná terminológia pri vyraďovaní majetku? Ako dôvod vyradenia napr. literatúry - kníh za 4 000,- Sk by ste čo dali? Ako "Neaktuálne" alebo napr. pečiatka, ktorá je už tiež stará a už tam nie sú správne údaje,lebo sa menili údaje.
Inventarizačná / alebo iná/ komisia doporučuje predmetný majetok podľa súpisu fyzicky zlikvidovať - dajme tomu - spálením, rozbitím a pod. Neviem, či odborne, ale tak to píšem ja.
sojciakova
13.02.08,11:29
Pri knihách ja dávam dôvod vyradenia- neaktuálne, zastarané, zničené, roztrhané, opotrebované- čo ma napadne. Neviem, či je nejaká terminológia. Spôsob likvidácie dávam zber papiera.Ahoj.
halimino
13.04.08,10:56
Prajem pekný deň, prosím vás o vyjadrenie:
V sept. min. roka bola schválená nová smernica o majetku, o jeho účtovaní a odpisovaní. O. i. bolo v nej došlo k zmene členenia majetku. Zrušilo sa vedenie DHM, ODHM. Takže v súčasnosti bude vedený len HDM a majetok v OTE. Bolo nám odporúčané starý majetok preradiť v zmysle smernice. (v majetku sú t. č. zaradené aj predmety napr. s hodnotou 5,--). Aký je váš názor na tento postup? Ako by ste zaúčtovali preradenie majetku? Vopred ďakujem za reakcie.