shane26
04.02.08,14:05
Ahojte. Neviete či náhodou neexistuje program, ktorým by sa dal zachytiť obraz na monitore počítača? Myslím to tak, že ak budem napríklad pozerať film a pauznem ho v určitom momente, či je možné ten daný obraz uložiť do počítača.
chlap
04.02.08,13:15
Ahojte. Neviete či náhodou neexistuje program, ktorým by sa dal zachytiť obraz na monitore počítača? Myslím to tak, že ak budem napríklad pozerať film a pauznem ho v určitom momente, či je možné ten daný obraz uložiť do počítača.

Najjednoduchšie je použiť klávesu "PrintScreen" alebo niekde "PrntScr" - touto klávesou sa zosníma celá obrazovka a jej obsah sa načíta do "schránky" Windowsov.

Potom stačí ovoriť nejaký grafický program alebo aj Word a uložiť do neho obsah schránky .....najjednoduchšie pomocou CTRL+V.
gurru
05.02.08,20:07
este dodam, ze ak sa robi ScreenShot z Winows Media Player a nahodou zosnima len ciernu obrazovku, teda nie pozastaveny obraz, treba upravit akcelaraciu v MORE OPTIONS, zalozka PERFORMANCE na hodnotu NONE
Katabaticky
05.02.08,20:58
pripadne ak chces nieco co bude opakovane snimat po urcitom casovom intervale pripadne ine nastavenia... osvedcil sa mi SnapIt celkom dobre

ak to chces na filmy tak vacsina lepsich prehravacov tuto funkciu ponuka integrovanu v samotnom programe :)
Chobot
06.02.08,08:24
ak to chces na filmy tak vacsina lepsich prehravacov tuto funkciu ponuka integrovanu v samotnom programe :)

Pre shane26 - v aplikácii hľadaj niečo ako Still Capture, alebo Image Capture alebo podobný názov.
shane26
06.02.08,08:47
Dakujem vám za rady,ale mne ako laikovi to velmi nepomohlo,aj ked som sa v tom skúšala trošku pohrabať. Napíšem vám teda konkrétny príklad ,prečo to chcem. Prednedávnom som písala príspevok o fotkách ,ktoré mám napálené ako prezentáciu na dvd a potrebovala som ich dostať do predchádzajúcej podoby,lebo originály už nemám. Tak som myslela, že by sa to dalo takouto formou. Co vy na to?
Chobot
06.02.08,11:01
Dakujem vám za rady,ale mne ako laikovi to velmi nepomohlo,aj ked som sa v tom skúšala trošku pohrabať. Napíšem vám teda konkrétny príklad ,prečo to chcem. Prednedávnom som písala príspevok o fotkách ,ktoré mám napálené ako prezentáciu na dvd a potrebovala som ich dostať do predchádzajúcej podoby,lebo originály už nemám. Tak som myslela, že by sa to dalo takouto formou. Co vy na to?

Pamätám si ten tvoj prípad. Ak by si to aj spravila takto, že by si uložila tie fotky počas prezentácie fotoalbumu, tak sa ti dosť zníži kvalita fotky, lebo ti ju uloží maximálne v takom rozlíšení, aký má monitor. Pokiaľ ten editor prekonvertoval fotky do rozlíšenia videosúboru, tak ešte menej. Bežne majú fotky rozlíšenie 1280x960 pixelov, kvalitnejšie aj 2048x1536 či vaic. V prípade konverzie do videosúboru sa to zredukuje na napr. 512x288 pixelov.

V tomto prípade sa už budeš musieť zmieriť s tým, že ti zostane prezentácia a že pôvodné fotky sú preč.
Katabaticky
06.02.08,22:22
ako prezentaci video?
a v akom programe robenu asi netusis hmmm?
Chobot
07.02.08,07:20
ako prezentaci video?
a v akom programe robenu asi netusis hmmm?

Toto bol ten jej prípad, aj ty si tam prispel:

http://www.porada.sk/t69996-dvd-fotky.html