Pasztorka
04.02.08,14:41
Prosím vás o radu.
Celý rok 2007 som poberala rodičovský príspevok.
Manžel je zamestnaný. Mzdárka v práci mu robí daň. priznanie, žiadala od neho potvrdenie z úradu práce o výške mne vyplateného rod. príspevku za rok 2007. Od nezdaniteľnej čiastky na manželku mu chce odpočítať mne vyplatené rodičovské príspevky.
Je to správne?????????
V inej firme totiž mzdárka od nezd. základu rod. príspevok neodpočítava... tak neviem, čomu mám veriť.

Ďakujem.
katkaj
04.02.08,13:43
Prosím vás o radu.
Celý rok 2007 som poberala rodičovský príspevok.
Manžel je zamestnaný. Mzdárka v práci mu robí daň. priznanie, žiadala od neho potvrdenie z úradu práce o výške mne vyplateného rod. príspevku za rok 2007. Od nezdaniteľnej čiastky na manželku mu chce odpočítať mne vyplatené rodičovské príspevky.
Je to správne?????????
V inej firme totiž mzdárka od nezd. základu rod. príspevok neodpočítava... tak neviem, čomu mám veriť.

Ďakujem.

Rodičovský príspevok sa na tieto účely nepovažuje za príjem manželky. Pokiaľ si nemala iné príjmy tak si manžel môže na manželku uplatniť plnú sumu
Pepa
04.02.08,13:45
Prosím vás o radu.
Celý rok 2007 som poberala rodičovský príspevok.
Manžel je zamestnaný. Mzdárka v práci mu robí daň. priznanie, žiadala od neho potvrdenie z úradu práce o výške mne vyplateného rod. príspevku za rok 2007. Od nezdaniteľnej čiastky na manželku mu chce odpočítať mne vyplatené rodičovské príspevky.
Je to správne?????????
V inej firme totiž mzdárka od nezd. základu rod. príspevok neodpočítava... tak neviem, čomu mám veriť.

Ďakujem.
Tak mzdárkou by som ju určite nenazvala :eek::confused:
Nie, žiadne potvrdenie - stačí vyhlásenie o vlastnom príjme manželky.
Rodičovský príspevok nie je vlastným príjmom manželky.
Pasztorka
20.02.08,07:30
Zabudla som Vam podakovat.
Poslala som manzela este raz za nou, ze s tym nesuhlasi a ona nakoniec priznala chybu, ze si to pomylila s materskou :mad: . Teda... no skoro nas obrala o par tisic korun. Este raz vdaka. ;)