foaswc
04.02.08,16:20
Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.
evina
04.02.08,15:21
Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.

Nielen koncoročné hlásenie, ale aj štvrťročné Prehľady...
JankaO
04.02.08,15:21
Áno
veronikasad
04.02.08,17:12
Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.
Hlásenie podáva, ale vyplňa len druhú stranu. Príjem dohodárov, ktorým bola zrazená zrážková daň, v prílohe podľa mena neuvádza.

--------
Veronika
jamis
04.02.08,17:14
Hlásenie podáva, ale vyplňa len druhú stranu. Príjem dohodárov v prílohe podľa mena neuvádza.

--------
Veronika


Uvádzajú sa v prípade, ak im bola zrážaná preddavková daň.
korduľa
07.02.08,10:27
tlacim hlasenie z POHODY a zda sa mi, ze nie je spravne, vytlacila som si zo stranky DU, ale je ine
Pru
08.02.08,13:07
Ja som si tiež išla vytlačiť v softe, ale začala som robiť mzdy od 1.7., takže soft mi do hlásenia berie len polrok, musím si zobrať výplaty za prvý polrok a čo sa udáva do riadku zučt. a vypl. príjmy, celková hrubá mzda? A potrebujem mať od zamestnanca k tomuto hláseniu podpísanú žiadosť o ročnú zúčt. dane? ďakujem pekne
abel
08.02.08,13:50
Ja som si tiež išla vytlačiť v softe, ale začala som robiť mzdy od 1.7., takže soft mi do hlásenia berie len polrok, musím si zobrať výplaty za prvý polrok a čo sa udáva do riadku zučt. a vypl. príjmy, celková hrubá mzda? A potrebujem mať od zamestnanca k tomuto hláseniu podpísanú žiadosť o ročnú zúčt. dane? ďakujem pekne
K tomuto hláseniu to nepotrebuješ, dávaš mu to podpísať pri nástupe a potom každý rok do konca januára - teda pokiaľ počas roka nenastala zmena.
Pru
08.02.08,19:19
Takže prehľad za IV.Q som odovzdala na DU, teraz mám odovzdať hlásenie, keďže mala min. mzdu a podpísané vyhlásenie, takže daň bola nulová. Tú žiadosť len podpísať. Potom sa ešte niečo odovzdáva na DU, dúfam, že nie.
jamis
08.02.08,19:23
Na DÚ, čo sa týka miezd, sa odovzdávajú štvrťročné prehľady a do 31.3. nasledujúceho roka hlásenie o vyúčtovaní dane.
Pru
11.02.08,09:38
To viem, ale či náhodou ešte niečo nie, aby som nezabudla. A ročné zúčtovanie sa zamestnancom robí, ak platili preddavkovú daň? Lebo čo robím zamestnankyni, tak tá má min.mzdu a daň je nulová.
tacasina
11.02.08,09:55
RZD sa robí ak zamestnanec do 15.2. požiada o jeho vykonanie, aj v prípade ak daň je 0,--
Pru
11.02.08,18:32
Dobre a na základe ročného zúčtovania dane vypíšem to hlásenie a odovzdám na DU? Mohli by ste mi to trocha vysvetliť, lebo teraz to robím prvýkrát. díky
Paula
12.02.08,05:51
Dobre a na základe ročného zúčtovania dane vypíšem to hlásenie a odovzdám na DU? Mohli by ste mi to trocha vysvetliť, lebo teraz to robím prvýkrát. díky



Podanie Hlásenia nie je podmienené ročným zúčtovaním preddavkov , jeho str. 2 obsahuje súhrn údajov z kvartálnych prehľadov za kal. rok .
Pru
12.02.08,08:45
Ale stále nechápem kedy mám robiť to ročné zúčtovanie, robí sa zamestnancom, ktorí majú zrážané preddavky na daň každý mesiac a na konci roka sa robí ročné zúčtovanie a buď mu vrátia alebo doplatí?
katkaj
12.02.08,08:50
Ale stále nechápem kedy mám robiť to ročné zúčtovanie, robí sa zamestnancom, ktorí majú zrážané preddavky na daň každý mesiac a na konci roka sa robí ročné zúčtovanie a buď mu vrátia alebo doplatí?

Odporúčam si najprv naštudovať Zákon o dani z príjmu a konkrétne paragraf 38, kde je všetko ohľadom ročného zúčtovania ;)
Pru
12.02.08,10:06
ďakujem, idem si to preštudovať.