Luba
15.03.05,09:57
Pracujete prosím niekto so zmluvou o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR? Ako by ste vyložili článok 7, "Zisky podniku"? Podľa zmluvy: zisky podniku jedného zmluvného štátu podliehajú zdaneniu len v tomto štáte, ak nevykonáva činnosť cez stálu prevádzkareň. Čo sa dá rozumieť pod pojmom "zisky"? Keď česká firma uskutoční školenie v SR, je to síce služba na území SR, kde sa podľa zákona o dani z príjmov vyberá zrážková daň, ale nie je to príjem českej firmy, ktorý je výslovne rozvedený v jednotlivých článkoch tej zmluvy o zamedzení. Takže my sme si to zaradili pod článok 7 "zisky" a zrážkovú daň sme neodviedli. Ale je to tak správne? Sme na pochybách. Viete prosím niekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem vopred.
Martin_S
11.04.05,09:12
Konali ste spravne.Prijmy zo poskytnutych sluzieb sa zaraduju do ziskov podnikov.
Mna by ale zaujimalo, ci ma niekto skusenosti s uplatnovanim zmluv o zamedzeni dvojiteho zdanenia, kde nie je definovana "sluzbova" stala prevadzkaren (napr. s Velkou Britaniou). To znamena, ze v tomto pripade zahranicnej firme nevznika stala prevadzkaren ani pri prekroceni casoveho testu 183 dni. Viem, ze v CR, ktora ma podobne koncipovanu zmluvu aj zak. o DP, danovy subjekt vyhral spor s danovym uradom, neviete ci prebehol nejaky spor aj v SR?
ucetni_fantozzi
11.11.05,07:05
ahoj poradaci, aby som nezakladal novu temu, pridam sa s otazkou do tejto...

tiez nie som si isty s vykladom zmluvy s CR. ak nam firma z CR poskytuje sluzby na uzemi SR (t.j. chodia to sporadicky poskytovat na SK) a toto poskytovanie (trvanie zmluvy) presahuje 6 mesiacov, vznika im tu stala prevadzkaren? ake povinnosti nam z toho vyplyvaju? dan 10% alebo 19% ?