belanka
04.02.08,18:41
Vie mi niekto povedať,či podľa nového bude naďalej PaedDr.náhradou 1.kvalifikačnej skúšky(po novom 1.atestácie)?Ďakujem.
luana38
11.04.08,12:38
Mna by zase zaujimalo, ked podla vyhlasky 41, /1996 par.9 nahradou 1.kv.skusky je ziskanie akademicjkeho titulu, ci je potrebne, ako nahradu za 1.kv.skusku mat tento titul z predmetu, ktory ucitel vyucuje, ked sa to v zakone nespecifikuje a ci nahradou 1.kv.skusky je aj DPS, ked sa to vo vyhlaske uznava, ked nie je z predmetu, ktory ucitel vyucuje, mam obidva a stale mi nepriznali 11.triedu, stale som v 9.
BmajkaB
30.01.09,10:18
Zbierka zákonov č. 374/2005
374
V Y H L Á Š K A
Ministerstva školstva Slovenskej republiky
z 12. augusta 2005,
ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky
č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
v znení neskorších predpisov

hneď na druhej strane sa píše o náhrade 1. kvalifikačnej skúšky a pod...
BmajkaB
30.01.09,14:52
pre luana38
nedá sa mi poslať "ss"...tak píšem takto...
skús si ešte pozrieť Zbierku zákonov č. 379/2000, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 41/1996 Z. z.
o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
v znení vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 14/1998 Z. z.
alebo
Zbierka zákonov č. 553/2003, o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
ak tam niečo bližšie nájdeš
prípadne mi pošli na seba mail
je ale pravda, že ak neučíš "svoje predmety", (teraz neviem presne či ich máš mať viac ako 1/2, alebo 2/3), tak si napriek všetkému získanému vzdelaniu zaradená do nižšej triedy...
mjarka
10.02.09,22:45
Pre belanka:
V návrhu Zákona o pedagogických zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov je v prechodných ustanovenia (§ 61):

"Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť rokov pedagogickej praxe a vykonal kvalifikačnú skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. septembra 2009 považuje za pedagogického zamestnanca s prvou atestáciou."
alaya1
11.02.09,09:58
Chcela by som sa opytat, ked mam nahradu 1.kv.skusky, no nie z oboru - aprobacie v ktorej pracujem, uznava sa mi tato nahrada?
jaros5
20.02.09,13:39
Ak maš urobenú náhradu kvalifikačnej skúšky, tak nevidím dôvod prečo by sa ti namala uznať.
Sal
27.10.09,07:55
od l. novembra
marika111
29.10.09,08:09
Ahoj,
náhrada za I. kvalifikačnú skúšku je titul Ing. + DPŠ /doplnkové pedagogické štúdium/, a 5 rokov pedagogickej praxe. Titul PaedDr. patrí taktiež do náhrady I. kvalilfikačnej skúšky . Pri Mgr. - sa musí robiť l. kvalifikačná skúška. Tieto podmienky platia tak isto aj v zmysle nových zákonov platných od 1.11.2009. Pozn.
/ DPŠ - doplnkové pedagogické štúdium samo o sebe nie je náhradou I.kval. skúšky, je to nutnosť pri učiteľoch odborných predmetov aby získali pedagogickú spôsobilosť/
Antheor
18.11.09,21:25
Zdravim,
chcel by so sa opýtať ako to je ked má človek titul PaedDr. no nema ešte 5 rokov praxe. Vsade sa hovori ze ak ma titul/skusku a roky praxe do 1.11.09 tak ma atestaciu, no ale co ak nema tie roky ale má titul? Ked teraz dosiahnem 5 rokov praxe tak mozem byt zaradeny s titulom PaedDr. do 11 platovej triedy aj napr v roku 2011 bez toho aby som potreboval robit opäť skusku a zbierať kredity?
Dakujem
Sabadka
19.11.09,08:09
Zdravim,
chcel by so sa opýtať ako to je ked má človek titul PaedDr. no nema ešte 5 rokov praxe. Vsade sa hovori ze ak ma titul/skusku a roky praxe do 1.11.09 tak ma atestaciu, no ale co ak nema tie roky ale má titul? Ked teraz dosiahnem 5 rokov praxe tak mozem byt zaradeny s titulom PaedDr. do 11 platovej triedy aj napr v roku 2011 bez toho aby som potreboval robit opäť skusku a zbierať kredity?
Dakujem

Ak do 1.11.2009 si nesplnil všetky podmienky pre pedagogického zamestnanca s I. atestáciou ( 5 rokov praxe + kvalifikácia) tak máš smolu. Ak 5 rokov praxe dosiahneš až v roku 2011 a chceš mať I. atestáciu spravenú, tak budeš musieť zbierať kredity a vykonať I. atestáciu.
Lilu1
23.08.10,08:20
Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale.
Uvažujem správne ak ho zaradím do 10. platovej triedy, nakoľko jeho I. KS nie je vykonaná k príslušnej kategórii?
Pozn.: ak by bol zamestnaný u nás ešte pred účinnosťou zákona 317/2009 súvisle až do dnes bol by pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou však?
Ďakujem.
Lilu1
23.08.10,09:00
Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (16.09.2009).
Uvažujem správne ak ho zaradím do 10. platovej triedy, nakoľko jeho I. KS nie je vykonaná k príslušnej kategórii?
Pozn.: ak by bol zamestnaný u nás ešte pred účinnosťou zákona 317/2009 súvisle až do dnes bol by pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou však?
Ďakujem.
1gabika1
25.08.10,09:06
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať na jednu našu zamestnankyňu. Má ukončené VŠ II.stupňa v odbore strojárska aplikovaná informatika s titulom Ing., DPŠ na vyučovanie odborných predmetov na stredných školách. Tento rok dosiahne 5 rokov pedagogickej praxe. Sme základná škola a ona učí odborné predmety na druhom stupni. Chcem sa opýtať či je správne ju preradiť z 10.triedy do 11. a v evidencii je teraz ako samostatný pedagogický zamestnanec a potom by mala byť ako pedagogický s prvou atestáciou?
Lilu1
25.08.10,09:48
Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. (Má odpracovaných vyše 5 rokov). Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (ukončenú 16.09.2009).
Som na pochybách s jeho zaradením do platovej triedy. V prechodných ustanoveniach §61 ods. 7 zákona o PZ a OZ hovorí, že PZ a OZ ktorý vykonal I. KS podľa doterajších predpisov sa od 1.11.2009 považuje za PZ s 1. atestáciou.
Môžem ho zaradiť do 11. platovej triedy? Alebo to platí len na kmeňových zamestnancov, ktorí boli aj sú zamestnancami školy v čase nadobudnutia účinnosti zákona, alebo bude v 10. platovej triede?
judita1971
25.08.10,14:05
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať na jednu našu zamestnankyňu. Má ukončené VŠ II.stupňa v odbore strojárska aplikovaná informatika s titulom Ing., DPŠ na vyučovanie odborných predmetov na stredných školách. Tento rok dosiahne 5 rokov pedagogickej praxe. Sme základná škola a ona učí odborné predmety na druhom stupni. Chcem sa opýtať či je správne ju preradiť z 10.triedy do 11. a v evidencii je teraz ako samostatný pedagogický zamestnanec a potom by mala byť ako pedagogický s prvou atestáciou?

Ak pedagogický zamestnanec vykonal I. kvalifikačnú skúšku po 1. novembri 2009 (hoci sa podľa predpisov platných od 1.11.2009 už po 1. 11.2009 nemohli vykonávať) alebo do 31.10.2009 získal náhradu I. kvalifikačnej skúšky, ale do tohto dátumu nezískal minimálne 5 rokov pedagogickej praxe nie je možné toto vzdelávanie uznať ako I. atestáciu, a to ani po získaní piatich rokov pedagogickej praxe. - citujem z usmernenia na stránke www. minedu.sk ohľadom uznávania náhrad kvalifikačných skúšok po 1.11.2009
judita1971
25.08.10,14:09
Prijímame zamestnanca do prac. pomeru od 23.08.2010 - učiteľ. (Má odpracovaných vyše 5 rokov). Má ukončené VŠ II. stupeň odbor učiteľstvo 1-4 (v roku 2000) a zároveň má aj I. kvalifikačnú skúšku na tému metodika zvyšovania výkonnosti žiakov v basketbale (ukončenú 16.09.2009).
Som na pochybách s jeho zaradením do platovej triedy. V prechodných ustanoveniach §61 ods. 7 zákona o PZ a OZ hovorí, že PZ a OZ ktorý vykonal I. KS podľa doterajších predpisov sa od 1.11.2009 považuje za PZ s 1. atestáciou.
Môžem ho zaradiť do 11. platovej triedy? Alebo to platí len na kmeňových zamestnancov, ktorí boli aj sú zamestnancami školy v čase nadobudnutia účinnosti zákona, alebo bude v 10. platovej triede?

Ja tiež teraz prijímam zamestnanca s I. kvalifikačnou skúškou, zaraďujem ho do 11 PT.
1gabika1
26.08.10,10:52
Ďakujem veľmi pekne
janula2
27.08.10,19:20
Zdá sa mi to trošku nefér, neuznať rigoróznu skúšku ako náhradu 1. kvalifikačnej skúšky pri nedosiahnutí 5 rokov čistej praxe, najmä ak daná skúška bola vykonaná ešte v r. 2007 a čistú prax nemám kvôli tomu, že som sa rozhodla stať matkou a ostať so svojimi deťmi doma a nešupnút ich do jaslí.
pe.pe
27.08.10,19:33
Zdá sa mi to trošku nefér, neuznať rigoróznu skúšku ako náhradu 1. kvalifikačnej skúšky pri nedosiahnutí 5 rokov čistej praxe, najmä ak daná skúška bola vykonaná ešte v r. 2007 a čistú prax nemám kvôli tomu, že som sa rozhodla stať matkou a ostať so svojimi deťmi doma a nešupnút ich do jaslí.

Viem, ze Ti to nepomoze, ale plne s Tebou suhlasim. Narocnost rigoroznej skusky je daleko vyssia ako narocnost kladena na terajsiu 1. atestaciu. Neostava nic ine, ako dufat, ze ked sa otvori 317-ka, tak sa tam rigo dostane. Snad.
janula2
28.08.10,07:26
Nie prave najradsej sa "hrabem" v zakonoch, no po vasej odpovedi som sa do toho pustila a nasla som toto:
Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov, ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnej skúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sa uznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

takze zeby predsa sa to uznavalo?.... vobec nejde o to, ze sa mi nechce dalej ucit aj teraz na MD chodim na Aj, mne je jednoducho luto toho casu (a samozrejme, ze to aj cosi stalo), ktory som mohla radsej venovat svojim detom a nie kniham.... a navyse, skusku som robila v case, ked sa rigorozka este uznavala ako nahrada 1.kv. skusky....(5 rokov pedagogickej praxe som uz sice mala, no nie cistej, nakolko som na MD a navyse prazdniny som pravidelne travila na Urade prace :( )
A vedel by mi niekto aj "zrozumitelne" odpovedat na moje otazky?
- musi byt vzdelavanie zacate do nejakej doby? (ja som koncila este v 09/2007)
- preco aj nie to vzdelavanie, ktore bolo ukoncene pred 11/2009 - urcite nie som jediny pripad ucitela s tymto problemom....
- a aka pedag. prax sa rata iba "cista" prax, alebo aj cas, ked som na MD? (opat znevyhodnuju zenu-matku?)
pe.pe
28.08.10,09:21
Nie prave najradsej sa "hrabem" v zakonoch, no po vasej odpovedi som sa do toho pustila a nasla som toto:
Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov, ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnej skúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sa uznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

takze zeby predsa sa to uznavalo?.... vobec nejde o to, ze sa mi nechce dalej ucit aj teraz na MD chodim na Aj, mne je jednoducho luto toho casu (a samozrejme, ze to aj cosi stalo), ktory som mohla radsej venovat svojim detom a nie kniham.... a navyse, skusku som robila v case, ked sa rigorozka este uznavala ako nahrada 1.kv. skusky....(5 rokov pedagogickej praxe som uz sice mala, no nie cistej, nakolko som na MD a navyse prazdniny som pravidelne travila na Urade prace :( )
A vedel by mi niekto aj "zrozumitelne" odpovedat na moje otazky?
- musi byt vzdelavanie zacate do nejakej doby? (ja som koncila este v 09/2007)
- preco aj nie to vzdelavanie, ktore bolo ukoncene pred 11/2009 - urcite nie som jediny pripad ucitela s tymto problemom....
- a aka pedag. prax sa rata iba "cista" prax, alebo aj cas, ked som na MD? (opat znevyhodnuju zenu-matku?)

Ahoj,

asi Ta sklamem. Pojem "Dalsie vzdelavanie pedagogov" presne definovala jedna z dnes uz neplatnych vyhlasok (42/1996) a podla nej rigorozna skuska nie je dalsim vzdelavanim pedagogov. Patrili tam napr. rozsirujuce studium, specializacne studium... Momentalne jednoducho nema Tvoje zaradenie do vyssieho kar. stupna a vyssej platovky legislativnu oporu.
Kratko, k 1.11.2009 by si musela mat 5 rokov ped. praxe, aby sa Ti rigo uznalo. Pozor, 5 suvislych kalendarnych rokov, nie skolskych.

Podla zakona 553 sa do zapocitanej praxe pocita aj starostlivost o dieta (materska, rodicovska), max. tusim 3 roky na dieta. Ale u Teba bude problem zrejme s prazdninami, kedze si bola na urade prace. Tym sa Ti nepocitaju do zapoc. praxe.
janula2
28.08.10,11:34
Ahoj,

asi Ta sklamem. Pojem "Dalsie vzdelavanie pedagogov" presne definovala jedna z dnes uz neplatnych vyhlasok (42/1996) a podla nej rigorozna skuska nie je dalsim vzdelavanim pedagogov. Patrili tam napr. rozsirujuce studium, specializacne studium... Momentalne jednoducho nema Tvoje zaradenie do vyssieho kar. stupna a vyssej platovky legislativnu oporu.
Kratko, k 1.11.2009 by si musela mat 5 rokov ped. praxe, aby sa Ti rigo uznalo. Pozor, 5 suvislych kalendarnych rokov, nie skolskych.

Podla zakona 553 sa do zapocitanej praxe pocita aj starostlivost o dieta (materska, rodicovska), max. tusim 3 roky na dieta. Ale u Teba bude problem zrejme s prazdninami, kedze si bola na urade prace. Tym sa Ti nepocitaju do zapoc. praxe.

ahoj pe.pe,
chcem sa ta este spytat, ak som ku novembru/2009 mala cca 6,9 roka praxe (to pocitam aj s MD a uz som odcitala aj nedobrovolny pobyt na UP), mala resp. nemala by sa mi rigorozka pocitat? (tym 5 suvislych kalendarnych rokov si mal na mysli, nepretrzite? bez toho aby to bolo prerusene "pobytom" na UP? alebo len staci, ze sa nazbiera 5 rokov, aby to sedelo na pocet dni? Pretoze inac mi 5 rokov vychadza....)
No predpokladam, ze kym pojdem do prace, bude situacia opat ina... co je samozrejme mozne iba na SR !!!!!!!!!!
dakujem ti za odpoved
pe.pe
28.08.10,12:53
ahoj pe.pe,
chcem sa ta este spytat, ak som ku novembru/2009 mala cca 6,9 roka praxe (to pocitam aj s MD a uz som odcitala aj nedobrovolny pobyt na UP), mala resp. nemala by sa mi rigorozka pocitat? (tym 5 suvislych kalendarnych rokov si mal na mysli, nepretrzite? bez toho aby to bolo prerusene "pobytom" na UP? alebo len staci, ze sa nazbiera 5 rokov, aby to sedelo na pocet dni? Pretoze inac mi 5 rokov vychadza....)
No predpokladam, ze kym pojdem do prace, bude situacia opat ina... co je samozrejme mozne iba na SR !!!!!!!!!!
dakujem ti za odpoved

janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:

http://www.porada.sk/t122565-zapocitana-prax.html

pozri prispevok 3.
janula2
28.08.10,13:08
janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:


pozri prispevok 3.

dakujem pe.pe za rychlu odpoved....
no co uz, :( , aspon na malu chvilocku som dufala... takze mi ostava len dufat, ze kometentni sa preberu.... a od dalsieho septembra zbierat kredity... len kto bude ucit?!
Sabadka
28.08.10,15:11
janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:

http://www.porada.sk/t122565-zapocitana-prax.html

pozri prispevok 3.

Ano potvrddzujem peťov výrok počíta sa len čistá pedagogická prax, MD a RD sa berie do úvahy len pre výpočet zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov
Sabadka
28.08.10,15:17
mimotemy
a možno ani nie tak celkom, ale aspoň na odľahčenie:

Včera sme dostali e-mail od zriaďovateľa, ten samozrejme z MŠ SR, že kontrolou štvrťročných výkazov o mzdách v školstve sa zistilo, že len 17 škôl na Slovensku vykazuje kreditový príplatok a aj to len v II. štvrťroku 2010 a v I. štvrťroku nikto. Aby sme obratom odpísali, že prečo kreditový príplatok nevykazujeme, pretože oni to potrebujú pre správne určenie výšky mzdových prostriedkov do konca kalendárneho roka.

Teda toto ma zaskočilo. No prečo nevykazujeme kreditový príplatok, no asi preto, že asi je ešte veľmi málo takých kto zo zákona má nárok na kreditový príplatok. Odkiaľ by asi učitelia nazbierali 30 kreditov, ak zákon začal platiť v novembri 2009? Informovanosť v rámci budovy MŠ SR je asi na bode mrazu. Môj názor!
janula2
28.08.10,18:51
Ano potvrddzujem peťov výrok počíta sa len čistá pedagogická prax, MD a RD sa berie do úvahy len pre výpočet zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov


Sabadka, dakujem velmi pekne za odpoved aj ked pre mna nie prave potesujucu.
Lilu1
29.08.10,20:20
mimotemy
a možno ani nie tak celkom, ale aspoň na odľahčenie:

Včera sme dostali e-mail od zriaďovateľa, ten samozrejme z MŠ SR, že kontrolou štvrťročných výkazov o mzdách v školstve sa zistilo, že len 17 škôl na Slovensku vykazuje kreditový príplatok a aj to len v II. štvrťroku 2010 a v I. štvrťroku nikto. Aby sme obratom odpísali, že prečo kreditový príplatok nevykazujeme, pretože oni to potrebujú pre správne určenie výšky mzdových prostriedkov do konca kalendárneho roka.

Teda toto ma zaskočilo. No prečo nevykazujeme kreditový príplatok, no asi preto, že asi je ešte veľmi málo takých kto zo zákona má nárok na kreditový príplatok. Odkiaľ by asi učitelia nazbierali 30 kreditov, ak zákon začal platiť v novembri 2009? Informovanosť v rámci budovy MŠ SR je asi na bode mrazu. Môj názor!
..teda toto je sila!!!!!!!!!!!!!
janula2
10.09.10,13:10
Dobry den,
mam jednu otazku.... prave som sa dozvedela, ze na niektorych skolach boli ucitelia zaradeni do 11.platobnej triedy na zaklade ukoncenia skoly cervenym diplomom.... Teda chcela by som sa spytat, ci mozem byt zaradena do 11. triedy, ak som studium ukoncila s cervenym diplomom.
Dakujem za odpoved
pe.pe
10.09.10,13:21
Dobry den,
mam jednu otazku.... prave som sa dozvedela, ze na niektorych skolach boli ucitelia zaradeni do 11.platobnej triedy na zaklade ukoncenia skoly cervenym diplomom.... Teda chcela by som sa spytat, ci mozem byt zaradena do 11. triedy, ak som studium ukoncila s cervenym diplomom.
Dakujem za odpoved

Ahoj, ukoncenie studia s vyznamenanim bolo nahradou 1.KS podla vyhlasky 41/1996. Dotknuti ucitelia postupili do 11. PT po 5 rokoch ped.praxe. Otazka, zasadna...kedy si ukoncila VS studium? Aby ti cerveny diplom mohol byt uznany, musela by si koncit najneskor 5 rokov pred 1.11.2009, nakolko od 1.11.2009 kvalifikacne skusky ani ich nahrady neexistuju. A predpokladam, ze si mladsieho vydania ;)
janula2
10.09.10,15:20
Ahoj pe.pe
Dakujem Ti za bleskovu odpoved....
Ako si predpokladal, som naozaj mladsieho vydania (aspon si to o sebe myslim :P)
VS magisterske som ukoncila v r.2002 a PaedDr.2007. Avsak kedze som uz na 2. MD stale mi chyba nejaky ten den do cistej 5-rocnej praxe.... budem aj tak zaradena do 11.?
Diky za odpoved
pe.pe
10.09.10,15:50
Ahoj pe.pe
Dakujem Ti za bleskovu odpoved....
Ako si predpokladal, som naozaj mladsieho vydania (aspon si to o sebe myslim :P)
VS magisterske som ukoncila v r.2002 a PaedDr.2007. Avsak kedze som uz na 2. MD stale mi chyba nejaky ten den do cistej 5-rocnej praxe.... budem aj tak zaradena do 11.?
Diky za odpoved

Sklamem Ta, v zneni sucasnej legislativy by si na zaradenie do 11. musela mat k 1.11.2009 5 rokov ped. praxe. Tym by Ti bola uznana nahrada 1. kvalifikacnej skusky a po 1.11.2009 by si mala automaticky priznanu 1. atestaciu.
Mam akurat informacie, ze sa pripravuje otvrenie zakona 317 o ped. a odb. zamestnancoch, ktory o tomto hovori. Ale netusim kedy to bude, zatial sa opatrne robia zmeny v skolskom zakone. Ostava len dufat, ze to bude coskoro a ze aj rigo bude uznane ako 1. atestacia.
janula2
10.09.10,16:53
Sklamem Ta, v zneni sucasnej legislativy by si na zaradenie do 11. musela mat k 1.11.2009 5 rokov ped. praxe. Tym by Ti bola uznana nahrada 1. kvalifikacnej skusky a po 1.11.2009 by si mala automaticky priznanu 1. atestaciu.
Mam akurat informacie, ze sa pripravuje otvrenie zakona 317 o ped. a odb. zamestnancoch, ktory o tomto hovori. Ale netusim kedy to bude, zatial sa opatrne robia zmeny v skolskom zakone. Ostava len dufat, ze to bude coskoro a ze aj rigo bude uznane ako 1. atestacia.


ahoj pe.pe
diky za info.... to, ze mi nie je uznana rigo viem ;( (z coho som poriadne rozcarovana, pretoze rigo som si robila este za "starych" podmienok, kedy som o novinkach nemala ani potuchy) ale mna teraz zaujima, ci mozem byt zaradena do 11. na zaklade toho, ze som koncila s cervenym diplomom v 2002, no 5 rokov cistej praxe nemam, nakolko som uz na 2. MD.
Dakujem velmi pekne za odpoved
xixix
10.09.10,17:01
nie, nemôžeš, lebo v čase účinnosti zákona, si nesplnil obidve podmieky/k 1,10. 2009 si nemal 5 rokov praxe. / po dosiahnutí tejto dĺžky/ 5 rokov/ po 1.10. už nemôžeš byť považovaný za učiteľa s 1. atestačnou skúškou. Veľmi dobre , aj s komentárom, je to uvedené v príručke, ktorú dostávali všetci učitelia na konci šk. roka od MŠ
alamo27
02.11.10,07:09
Dobry den, chcela by som niekoho opytat, ci mám náhradu 1. kval. alebo nie? mám aprobáciu SJ-NJ z Nitry (1996 Mgr.) a AJ-Dejepis (2004 Bc). Podla mna to posledné znamená rozsirujuce studium, podla Vás???? Dakujem
zdenka131
02.11.10,08:46
Ahoj, vo svojej otázke si neuviedla, na akej škole a aké predmety učíš.

Bakalárske štúdium dejepisu nie je rozširujúce štúdium. Nie si kvalifikovaná na vyučovanie dejepisu .

Aby Ti bola uznaná náhrada 1. KS / po novom 1. atestácia /, musela by si absolvovať rozširujúce štúdium dejepisu, bakalárske štúdium nestačí.

Uplatnenie absolventov bakalárskeho štúdia dejepis:
Absolvent bakalárskeho štúdia je predovšetkým pripravený tak, aby mohol úspešne pokračovať v štúdiu magisterského študijného programu: „Učiteľstvo predmetu dejepis v kombinácii“ a získať tak úplné magisterské vzdelanie, ktoré mu umožní plnohodnotne vykonávať povolanie učiteľa.

Absolvent bude schopný pracovať ako asistent učiteľa, školský administratívny a pomocný metodický pracovník. Absolvent má možnosť uplatniť sa v školských zariadeniach, mládežníckych ustanovizniach, prípadne v múzeách, archívoch, mimovládnych organizáciách či ďalších kultúrno-spoločenských zariadeniach.
alamo27
02.11.10,09:03
Ahoj, dakujem, ucim anglictinu a nemcinu, zvysne dva predmety nie, este raz dakujem za odpoved
alamo27
02.11.10,09:04
:))) na strednej
lienka27
19.12.10,21:29
Ahoj, potrebovala by som poradiť. V roku 1995 som ukončila VS v odbore učiteľstvo matematika-fyzika a v roku 2002 som ukončila Ekonomickú univerzitu v odbore obchod a marketing. Mám nárok byť zaradená v 11. platovej triede? Nikde som sa nedočítala, ako je to v prípade, že som absolvovala 2 vysoké školy:( Dakujem.
Janka 52
20.12.10,06:56
Ahoj, potrebovala by som poradiť. V roku 1995 som ukončila VS v odbore učiteľstvo matematika-fyzika a v roku 2002 som ukončila Ekonomickú univerzitu v odbore obchod a marketing. Mám nárok byť zaradená v 11. platovej triede? Nikde som sa nedočítala, ako je to v prípade, že som absolvovala 2 vysoké školy:( Dakujem.
Opisujem komentár k § 61 zák. č. 317/2009 Z.z. - str. 92 - Praktická príručka učiteľa:

Náhrady I. kval. skúšky musíme posudzovať podľa § 9 ods. 1 vyhlášky MŠ SR. č. 41/1996 Z.z. Podľa tohto ustanovenia absolvovanie druhej vysokej školy takouto náhradou nie je.

Takto znie komentár, hoci za starej éry sa - podľa niektorých informácií, napr. aj z krajského škol. úradu takéto štúdium, bralo ako náhrada kval. skúšky.
lienka27
20.12.10,09:44
Janka, dakujem za rýchlu odpoved...ja som tiež jedna z tých, ktorí to mali uznané a teraz mi to chcú zrušiť:(
1gabika1
07.02.12,10:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám zamestnankyňu, ktorá v r.2010 získala titul PaedDr. k 31.12.2011 má odbornú prax 5 rokov a 99 dní. Má nárok na náhradu 1. atestácie??
Sabadka
07.02.12,11:19
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám zamestnankyňu, ktorá v r.2010 získala titul PaedDr. k 31.12.2011 má odbornú prax 5 rokov a 99 dní. Má nárok na náhradu 1. atestácie??

Na náhradu v žiadnom prípade, pretože uznávanie náhrad bolo zrušené zákonom 317/2009. Ale zákon 390/2011 § 61 a ods. 4 môže požiadať o vykonanie 1. atestácie do 31.12.2012.
1gabika1
07.02.12,11:53
Môže požiadať o vykonanie I.atestácie bez toho aby mala kredity, však?? Ďakujem pekne, toto som si potrebovala utvrdiť.
Pervicax
19.02.12,18:11
Dobrý deň,

učím tretí rok, vlani som úspešne absolvovala rozširujúce pedagogické štúdium, za ktoré som získala 60 kreditov. Môžem sa prihlásiť na vykonanie I. kvalifikačnej skúšky/atestácie, alebo potrebujem 5-ročnú pedagog.prax? ďakujem za odpoveď.
zdenka131
19.02.12,19:51
Už nie je potrebná určitá doba praxe. Na I. alebo II. atestáciu sa môže prihlásiť ten, kto získa z kontinuálneho vzdelávania 60 kreditov, alebo získa 30 kreditov a absolvuje prípravné atestačné vzdelávanie.
1zuzula1
01.03.12,10:03
Dobrý deň, chcem sa spýtať, učitelka dokončila ďalšie vzdelávanie, za to má 116 kreditov,môže požiadať o uznanie prvej kvalifikačnej za časť kreditov? Kam sa dáva žiadosť? Musí potom ešte prácu niekde obhajovať?ďakujem
siuK
16.03.12,13:32
Dobrý deň, prečítala som si všetky príspevky, ale ani v jednom som, bohužiaľ, nenašla to, čo hľadám. Chcem sa spýtať, či mi niekto vie poradiť. 25. 8. 2010 som ukončila ŠIŠ koordinátorov s tým, že by mi to malo nahradiť 1. kvalifikačnú skúšku. K tomuto dátumu som mala odbornú prax 4 roky a 10 mesiacov. /nastúpila som na MD/ Bude mi uznaná táto náhrada, keď sa vrátim do práce a odrobím tie 2 mesiace, čo mi chýbajú? Ďakujem veľmi pekne.
Vebi34
17.03.12,07:49
Ahoj,
tu máš nové kritériá na vykonanie atestácie. Dobre je, keď sa prihlásiš aj na atestačné vzdelávanie, je to len 4x a presne Ti povedia, ako máš písať prácu.
http://www.mpc-edu.sk/library/files/oznamenie_k_atestaciam_31_1_2012.pdf
marhar
09.03.13,19:44
zdravím,
moja otázka znie, ak som začala štúdium špeciálnej pedagogiky DO 31.10.2009, teda ešte podľa starého školského zákona, hoci som ho ukončila v realite nového šk. zákona, mám nárok na náhradu 1. atestačnej? 5 rokov praxe som mala.....ďakujeeem za odpoveď!
nana1111
05.01.15,21:21
Moje otazky:
zaradenie do 11. plat. trieby mohlo byt realne po ukonceni studia s vyznamenanim s 8m.ucitelskou praxou k maju 2005 . Od septembra 2005 som zamestnana v skolstve ako uc. 1.st. ZS. Neviem, ci by to spolu zahrnalo prax k 2009 , ked sa diala novela zakona.
avalik
05.01.15,21:28
Moje otazky:
zaradenie do 11. plat. trieby mohlo byt realne po ukonceni studia s vyznamenanim s 8m.ucitelskou praxou k maju 2005 . Od septembra 2005 som zamestnana v skolstve ako uc. 1.st. ZS. Neviem, ci by to spolu zahrnalo prax k 2009 , ked sa diala novela zakona.

1. Otazky? Ucitel nevie, ze za otazkou sa pise otaznik?
2. Etiketa porady (link dole na stranke): Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
3. Ak budes zadavat otazky, skus zrozumitelnejsie.
alaya1
06.01.15,07:41
Moje otazky:
zaradenie do 11. plat. trieby mohlo byt realne po ukonceni studia s vyznamenanim s 8m.ucitelskou praxou k maju 2005 . Od septembra 2005 som zamestnana v skolstve ako uc. 1.st. ZS. Neviem, ci by to spolu zahrnalo prax k 2009 , ked sa diala novela zakona.

Ak chces dostat relevantnu odpoved, obrat sa na MS SR, na stranke maju link na otazky, odpovedaju kazdemu.
miluskamoja
06.01.15,09:46
Kolegyňa ma doktorát a získala zaň tuším 60 kreditov, takže 1. atest. si musíš robiť po novom aj tak.