otázka
04.02.08,20:30
Po študovaní v Drakovi mám z toho guláš. V mesiacoch 01,03,04,05 práce na Dohodu - príjem 18 000,- Sk, DB vyplatený zamestnávateľom nebol, aj napriek tomu že v mes. 03,04,05 mes.príjem presiahol 1/2 min.mzdy. Takže smola? Pretože podľa § 5 nárok na DB, ak presiahne 6 nás.MM.
Začal podnikať 24.10.2007, príjem podľa §6 - 75 901,- Sk, presiahol 6 násobok MM, tak si môže uplatniť DB od 06/2007? Medzi dohodou a SZČO bol evidovaný na ÚPSVaR bez príjmu. Doteraz som mala za to, že DB si môže uplatniť až od 10-eho mesiaca.
Zoltán Kovács
04.02.08,20:32
Po študovaní v Drakovi mám z toho guláš. V mesiacoch 01,03,04,05 práce na Dohodu - príjem 18 000,- Sk, DB vyplatený zamestnávateľom nebol, aj napriek tomu že v mes. 03,04,05 mes.príjem presiahol 1/2 min.mzdy. Takže smola? Pretože podľa § 5 nárok na DB, ak presiahne 6 nás.MM.
Začal podnikať 24.10.2007, príjem podľa §6 - 75 901,- Sk, presiahol 6 násobok MM, tak si môže uplatniť DB od 06/2007? Medzi dohodou a SZČO bol evidovaný na ÚPSVaR bez príjmu. Doteraz som mala za to, že DB si môže uplatniť až od 10-eho mesiaca.

Má nárok na celoročný daňový bonus.
otázka
04.02.08,20:41
Takže vzhľadom na to, že splnil podmienku a presiahol mu príjem podľa §6 6 násobok MM (aj keď začal podnikať od 10/2007) mu patrí DB vo výške 6570,- Sk? Preto tak lopatisticky, lebo som v šoku...
Zoltán Kovács
04.02.08,20:44
Takže vzhľadom na to, že splnil podmienku a presiahol mu príjem podľa §6 6 násobok MM (aj keď začal podnikať od 10/2007) mu patrí DB vo výške 6570,- Sk? Preto tak lopatisticky, lebo som v šoku...

Áno.
Andyke
04.02.08,20:46
Podľa § 33 ods.1 Zákona o dani z príjmov má nárok na celoročný bonus
JuKaS
04.02.08,20:46
Ak jeho príjem je aspoň vo výške 46350.- za rok má nárok na DB. U SZĆO je ešte podmienka vykázať kladný základ dane.
otázka
04.02.08,20:48
U SZĆO je ešte podmienka vykázať kladný základ dane.
No to je jasné. Ďakujem Vám všetkým...
kvitko
05.02.08,08:32
Ja by som sa chcela spýtať, či má nárok na daňový bonus zamestnanec, ktorý má syna - 21 rokov, a je evidovaný na úrade práce. On mi tvrdí že áno, lebo do 25 je rodič povinný postarať sa o dieťa. Ale nie som si istá, či sa tým myslí aj uplatňovanie daňového bonusu. Poradíte mi? Ďakujem
Zlata
05.02.08,08:40
Ja by som sa chcela spýtať, či má nárok na daňový bonus zamestnanec, ktorý má syna - 21 rokov, a je evidovaný na úrade práce. On mi tvrdí že áno, lebo do 25 je rodič povinný postarať sa o dieťa. Ale nie som si istá, či sa tým myslí aj uplatňovanie daňového bonusu. Poradíte mi? Ďakujem
Nemá nárok, nárok má iba ak sa dieťa trvale pripravuje na budúce povolanie štúdiuom, najdlhšie do 25 rokov dieťaťa
dadaaaa
05.02.08,14:48
Ja by som sa chcela opytat ci ma otec dietata narok na danovy bonus ak nemaju rovnake trvale bydlisko.dieta ma trvale bydlisko ako ja a spolu vsetci traja byvame uplne niekde inde???
Tweety
05.02.08,14:52
Ja by som sa chcela opytat ci ma otec dietata narok na danovy bonus ak nemaju rovnake trvale bydlisko.dieta ma trvale bydlisko ako ja a spolu vsetci traja byvame uplne niekde inde???
Má, trvalé bydlisko nie je podmienkou.
Katarína Cigánová
05.02.08,14:54
Ja by som sa chcela opytat ci ma otec dietata narok na danovy bonus ak nemaju rovnake trvale bydlisko.dieta ma trvale bydlisko ako ja a spolu vsetci traja byvame uplne niekde inde???

Asi pred 2 rokmi som riešila podobný problém ,a na DU mi odpovedali / nemám písomný záznam/ že nie je podstatný trvalý pobyt , ale preukázateľnosť spoločnej domácnosti . Myslím , že v tomto zmena nebola . Dokonca aj ked je napr. dieta na internáte , ale žijú v spoločnej domácnosti - tak nárok tam je po splnení ostatných záležitostí. Napokon ani ZoDP nehovorí a trvalom pobyte , ale spoločnej domácnosti .