baldovicova
04.02.08,20:11
Uz treti den trpim ovcimi kiahnami, mam 26 rokov. Potom ako ich mal synovec, tak som ich dostala aj ja, na tvari mam same vyrazky, ktore vyzeraju akoby chceli explodovat. Spravili sa mi vsade, dokonca aj na intimnych miestach. Neviem co mam robit, strasne to svrbi a pali. Doktorka mi predpisala Augmentin 1G, ktory uzivam kazdych 12hodin, zatial nic nezabera. Vyhadzujem sa stale viac, najvacsiu postihnutu oblast mam tvar, dekolt, prsia a zacina to postupovat smerom nadol. Co by ste mi odporucali? Mam fenistil gel, ktory sa mi nezda, ze by zaberal, takisto mam potretu tvar tekutym pudrom, ci uz s mentolom alebo bez. Neviem ako to tuto noc prezijem, ale nejako ano. Mate nejaku radu, co mam robit?
vyskusam ten kupel v ruzovej vode, a idem si dat fenistil kvapky.
7.2 som mala mat skusku, ale pochybujem, ze sa budem moct zucastnit. Dalsia je 14.2 (v tom case som uz ale mala byt na lyziarskom vycviku).
Budem vdacna za kazdu radu, aj mailom na baldovicovagmail.com
celestina
04.02.08,19:29
Mojej dcére nezabrali púdre ani Fenistil. Jej zabrali kúpele v hypermangáne. Čo najteplejšia voda aby vyšli na povrch všetky kiahne a kúpala sa v hypermangáne/ružovej vode /na začiatku hádam aj 2-krát za hodinu po 10-15 minút. Na tretí deň sa už kľudne vyspala. Na tvár som jej prikladala vreckovky namočené do hypermanganu.
betka
04.02.08,20:39
Dobre by Vám padli fenistil kvapky. (pred 2 mes. ich prekonali synovia, brat-starší...).
Skúste zavolať svojej doktorke, nech Vám ich predpíše, nebude Vás nič svrbieť, budete dobre spať, budete oťapená.
O kiahńach sa veľa hovorí, ak ich dostane muž vo vyššom veku, je to veľmi nebezpečné, tak nezúfajte ste žena.
Niekt. doktori hovoria, že nie je dobré kúpať sa. Preštudovala som dostupnú literatúru, a v nej sa hovorí, že je príjemný vlažný kúpeľ, s dostatočným množstvom sódy bykarbony. Vyskúšajte, nezabudnite však na tie kvapky (budete osplalá).

o púdroch som tiež počula svoje od doktorky. Kedysi sa predpisovali de´tom, zistilo sa však, že pod púdtom všetko mokvá....Osobne by som ho nepoužila.
tiny77
05.02.08,04:47
suhlasim, tie vrsty pudru (staci po 3-4.dnoch) sa susia, olamuju, svrbia este viac ako kiahne. Tiez som pocula od dr. ze kupanie je zakazane. Ale nemohla som sa na to divat ako deti trpia. Ja som ich vykupala (narychlo, kvoli hygiene, aj kvoli tomu, aby zaschnuty puder zmizol) v silnom zihlavovom odvare. uplne boli potom pokojnejsi. Az potom som sa dopocula o hypermangane od kamosky. Ale to uz bolo po kiahnach. Takze davam mu bod.
lenocka92
05.02.08,11:48
Skuste potierat tea tree olejom - ale kvalitnym.Vyrazky by sa mali rychlejsie hojit.
baldovicova
05.02.08,14:44
Dnes som sa vykupala v tom "ruzovom kupeli". zatial nevidim ziaden rozdiel, tuto noc som nemohla zazmurit oko, vsetko ma svrbelo. Po kupeli ma priatel natrel tekutym pudrom s mentolom. Tvorba vyraziek sa zatial nezastavila. Pripravila som si vyvar z repika, vyskusam obklady. Uz mam vyrazky aj na nohach, pod kolenami, ale aj na intimnych miestach, co je dost neprijemne. dakujem za radi
celestina
05.02.08,14:52
Dnes som sa vykupala v tom "ruzovom kupeli". zatial nevidim ziaden rozdiel, tuto noc som nemohla zazmurit oko, vsetko ma svrbelo. Po kupeli ma priatel natrel tekutym pudrom s mentolom. Tvorba vyraziek sa zatial nezastavila. Pripravila som si vyvar z repika, vyskusam obklady. Uz mam vyrazky aj na nohach, pod kolenami, ale aj na intimnych miestach, co je dost neprijemne. dakujem za radi
Ako dlho si sa v tom kúpala? Ona tá vodička spôsobí to, že ti tie kiahne budú schnúť a pekne sa hojiť. Ten púder ti to presušuje po tom kúpeli ešte viac a to môže len dráždiť. Ja by som už púder nedávala.Treba si uvedomiť, že teraz už máš kiahne vo všetkých štádiach a preto musíš vydržať. Ešte raz opakujem: dcéru som do toho dávala aj 2x za hodinu na 10-15 minút. Vlastne vždy keď to už veľmi svrbelo.
Dr.Mattes
22.07.08,12:42
Je to velme zle ak chlapec este nedostal ovcie kiahne a ma 14 rokov? Dakujem