sizk
04.02.08,21:06
Zdravím vospolok všetkých, ktorí sa začítajú na túto tému.

Ide o jednoduchú, ale zatiaľ najúčinnejšiu formu prevádzkovania svojej činnosti. Veď v krátkosti (FO - fyzická osoba podnikajúca na vlastné meno..):

Ako FO - fyzická osoba mám problém ak rok pred tým mám daňové priznanie vyššie ako je určitá hranica a potom následne platím všetky odvody podľa predošlého roku, bez ohľadu na to ako sa mi v súčasnosti darí.

Ako FO - zodpovedám stále celím svojim (i osobným!) majetkom, čiže ked si nejaký advokát chce zgustnúť a súdiť sa, mám problém môžem prísť o celý majetok.

Ako FO - viac problémov.....

PO (Právnická osoba - najlepšie s.r.o.)

Ako PO - ako zamestnanec mám odvody do poisťovní podľa odrbeného času. Napr.: Ak si zazmluvním 60% prac. čas mám odvody zo 60% min. mzdy.

Ako PO - môžem sa spojiť s viacerými kolegami a všetko riešiť jednotne - a zodpovedať len do výšky vkladu.

Ako PO - pri prípadnom súdnom konaní ručím len do výšky vkladu (postačuje pri založení 200.000 SK)

Ako PO - sú problémy ale ich riešenie nestojí toľko koľko pre FO

Nevýhoda PO - nutnosť vedenia podvojného účtovníctva.

A čo teraz?

Ponôkam svoju pomoc pri zriadení PO (skúsenosti, a pod...), vyhotovím všetko potrebné na založenie sro, kalváriu na súde (obchodný register) príp. i vedenie účtovníctva, alebo aj hlásenia do poisťovní. Nemá to byť inzerát, ale pomocná ruka pri činnosti. príp. i plné zastupovanie v tejto problematike. Má niekto záujem?
chlap
04.02.08,20:17
.......
Ponôkam svoju pomoc pri zriadení PO (skúsenosti, a pod...), vyhotovím všetko potrebné na založenie sro, kalváriu na súde (obchodný register) príp. i vedenie účtovníctva, alebo aj hlásenia do poisťovní. Nemá to byť inzerát, ale pomocná ruka pri činnosti. príp. i plné zastupovanie v tejto problematike. Má niekto záujem?

Nemá to byť inzerát ..... ale je to inzerát ..... a prečo je to v téme zdravotníci ?
Gard
11.03.08,14:45
Tiez mam zdravotnicku taku s.r.o. ako ty pises.

Cele to vybavit nie je az taky problem a kalvaria. Pises to len na zastrasenie ostatnych. Ja som to absolvoval sam aj na zivnostenskom urade koli zivn. listu na s.r.o. a potom aj na obch. registri. Ak sa niekto poriadnejsie zacita na PORADE do prispevkov, ma velmi dobru sancu uvedene vyriesit aj sam.
Stiahnut si podvojne uctovnictvo z www.stormware.sk a v demo verzii v Pohode nauctuje cely prvy rok.

Vela zdaru.
Bastian
11.03.08,16:55
mimotemy ...členom si od 06-03-05 a až tento rok si sa odvážil niečo napísať?