M3G
04.02.08,21:31
Nadpis témy je to, čo mi vyplynulo z dnešného dňa.

Zo Sociálnej poisťovne mi nedávno poslali oznámenie, že jedna z mojich firiem má 9 zamestnancov a viac, hrozí mi preto pokuta, za to, že neposielam výkazy, prihlášky a odhlášky elektronickou formou. To je všetko v poriadku, problém však bol ten, že firme, ktorej to poslali, má v súčasnosti iba 3 zamestnancov.

K listu bola príloha, ktorú ste už mnohí z Vás dostali - zároveň nás žiadajú o odsúhlasenie a opravu chýb vytlačenej zostavy zamestnancov. Po vzhliadnutí tohoto papiera som sa zhrozil.

1. List nebol odoslaný doporučene, ale iba klasickou poštou, čo sa mi zdá trochu drzosť, vzhľadom na dokument s mnohými rodným číslami, ale to len tak na margo.

2. Podstatné bolo to, že podľa toho papiera, za obdobie približne 5 rokov neexistovala z našej strany žiadna odhláška zamestnancov, prepustených z pracovného pomeru. Na dôvažok, dátumy prihlášok zamestnancov sa takmer u všetkých zamestnancov vôbec nezhodovali a vypadali, ako keby to bolo do ich systému nahodené odhadom. T.j. namiesto prihlásenia 2.2.2005 tam svietil dátum 1.1.2005 a podobne.

Podotýkam, k tomuto problému, že všetky odhlášky a prihlášky(po skúsenostiach aj výkazy) chodím pravidelne odovzdávať do pobočky Sociálnej poisťovne (táto je vzdialená od môjho sídla približne 46 kilometrov tam aj späť - ale aj tak to chodím odovzdávať). Tento systém mám už zaužívaný 3 roky, z dôvodu, aby sa niečo nestratilo, ale aj tak som to asi robil zbytočne :confused:. V Sociálnej poisťovni sa strácalo a aj stráca dodnes.

Nechápem, ako mohla takáto situácia nastať, jediná príčina, ktorá ma napadla je tá, že k počítaču sa, konkrétne k tejto firme, dostala nejaká nezodpovedná osoba a tejto sa podarilo vymazať niektoré údaje. Aby to zakamuflovala, nahodila si údaje od brucha a potom bola taká drzá, že mi ešte hrozila pokutou !!!
Monika Kováčová
04.02.08,21:20
mám presne rovnakú skúsenosť: Topoľčany... prišlo to viacerým klientom, niektoré údaje z prílohy boli správne, iné nie... tie nesprávne sa týkali práve odhlášok...
A ako blbec som vyzerala pred klientom ja...
M3G
04.02.08,21:35
Chcel som ešte dodať, že sa načakajú, pokiaľ im donesiem kópie všetkých prihlášok a odhlášok :cool:.
Tanče
04.02.08,21:38
Chcel som ešte dodať, že sa načakajú, pokiaľ im donesiem kópie všetkých prihlášok a odhlášok :cool:.

že by si im namiesto nich poslal vyúčtovanie za všetky tie kilometre ktoré si tam vlastne zbytočne absolvoval....?
Zita5
04.02.08,21:40
Že sa strácajú odhlášky , tak to môžem potvrdiť .Aj my sme mali túto skúsenosť .
Zamestnanec istej firmy ukončil pracovný pomer v roku 2004 .Bol riadne odhlásený zo SP a zároveň bolo zasielané aj oznámenie na Exekútorský úrad , že menovanému končí dňom xx pracovný pomer .
V decembri 2007 , telefonovali z daného Exekútorského úradu ohľadom zamestnanca , že ho hľadajú , nakoľko podľa SP by mal ešte v tejto firme pracovať , či je ich zamestnancom aj naďalej .
Na ich otázku im bolo odpovedané nie , tento pán tu už nepracuje od roku 2004 , dostali ste o tom aj oznámenie zo strany zamestnávateľa.
K exekútorskému úradu sa nebudem vyjadrovať .....to o niečom tiež svedčí .

Pracovníčka exekútorského úradu sa veľmi čudovala , nakoľko údajne sa informovali na sociálnej poisťovni a dostali informáciu , že menovaný je stále zamestnancom danej firmy a odhlásený nie je .

Nebyť uvedeného telefonátu, ktorý naštartoval preverovanie ,tak zamestnávateľ dodnes nevie , že podľa evidencie sociálnej poisťovne , je ešte stále ich zamestnancom . Odhlášku vôbec nemali .
Spravili si kópiu z tej , ktorá im pri danej návšteve bola predložená , ako dôkaz , že zamestnávateľ si svoju povinnosť splnil tým ,že zamestnanca riadne a načas odhlásil .

Takže ...čo k tomu dodať .
veronikasad
04.02.08,22:21
Na tento problém ma na našej pobočke upozorňovali od leta, dala som si vytlačiť zoznamy za všetky firmy ktorým robím mzdy, v decembri som to skontrolovala druhý raz.
Upozorňovala som na to aj na PORADe tu :


Pôvodca textu príspevku: Ela222
Ja mám len malú otázočku. Možno nie je moc k téme, ale predsa vyskúšam. :-) Môžem požiadať SP o výpis z registra našich poistencov? Je to bezplatné? Ak áno, akou formou sa to robí? Nikde som to nenašla. Ďakujem.

Ak si zamestnancom firmy, nemal by s tým byť problém. Pokial to robíš za firmu ako spracovateľ miezd, niekedy pýtajú poverenie.
Ja som si takto dala vytlačiť zoznamy vo všetkých firmách, ktorým robím mzdy, vyčistili sa "fiktívni poistenci", ktorí prešli do zoznamov SP ako dohodári uvedení niekedy na výkazoch /pred 1.4.2005 sa nemuseli prihlasovať/.
Ak to neurobíš a budeš mať nejakých neodhlásených poistencov, musíš urobiť spätne od 1.9. opravné výkazy a uviesť ich tam.
Upozornili ma, že od 1.1.2008 musí sedieť počet zamestnancov na výkaze s počtom prihlásených poistencov. Inak výkaz neprejde spracovaním.

------
Veronika
liba2
04.02.08,23:18
Na pobočke kam chodím ja, je to presne také isté. Ja si však nemyslím, že sa odhlášky stratili. Myslím si, že oni ich jednoducho nestihli zapísať do programu. A to čo zapísané bolo, obsahovalo množstvo chýb.
M3G
04.02.08,23:24
Na tento problém ma na našej pobočke upozorňovali od leta, dala som si vytlačiť zoznamy za všetky firmy ktorým robím mzdy, v decembri som to skontrolovala druhý raz.
Upozorňovala som na to aj na PORADe tu :


Pôvodca textu príspevku: Ela222
Ja mám len malú otázočku. Možno nie je moc k téme, ale predsa vyskúšam. :-) Môžem požiadať SP o výpis z registra našich poistencov? Je to bezplatné? Ak áno, akou formou sa to robí? Nikde som to nenašla. Ďakujem.

Ak si zamestnancom firmy, nemal by s tým byť problém. Pokial to robíš za firmu ako spracovateľ miezd, niekedy pýtajú poverenie.
Ja som si takto dala vytlačiť zoznamy vo všetkých firmách, ktorým robím mzdy, vyčistili sa "fiktívni poistenci", ktorí prešli do zoznamov SP ako dohodári uvedení niekedy na výkazoch /pred 1.4.2005 sa nemuseli prihlasovať/.
Ak to neurobíš a budeš mať nejakých neodhlásených poistencov, musíš urobiť spätne od 1.9. opravné výkazy a uviesť ich tam.
Upozornili ma, že od 1.1.2008 musí sedieť počet zamestnancov na výkaze s počtom prihlásených poistencov. Inak výkaz neprejde spracovaním.

------
Veronika

Dosiaľ bolo všetko v poriadku vo všetkých firmách, občas sa objavila malá nezrovnalosť pri vzájomnom odsúhlasovaní, opravilo sa, nebol problém. Ale toto je extrém...tu nesedí takmer nič. A keďže veľmi nerád veci robím 2x, povedal som im, nech si odhlášky vyhľadajú oni(na to mi bolo povedané, že oni to už majú v archíve - na to som im povedal zase ja, že rok 2002-2004 aj my už máme v archíve a čo?), alebo keď to nenájdu, donesiem im účtovníctvo za 6 rokov a nech si to vyhľadajú sami, alebo nech počkajú 2 mesiace, pokiaľ budem mať na takéto hlúposti čas.

Známi známych pretlačia do SP všelijakých nekompetentných a lenivých kvázi zamestnancov-idiotov, ktorí nemajú nič iné na starosti, iba pekne v teplúčku naklepať do počítača nejaké množstvo výkazov, títo však nevzládnu ani to. Hodinu a pol obedujú a o 14.10 už sedia doma pred televízorom. Načo to je dobré??
VladoaKatka
05.02.08,04:14
Tiež som mala nejaké drobné nezrovnalosti, čo sa týka dátumov prihlasovania napr. 1.5 zmenili na 5.1. a pod.. To čo sa týka zamestnancov sú pri urovnaní nezrovnalostí vcelku ochotní spolupracovať, ALE ak sa jedná o živnostníka úsmev zamrzne a len arogancia. Mňa neevidovali od 1.9.1990:D:D:D.
Odpoveď bola. No a čo, asi ste vypadla zo systému, však ešte nevybavujete dôchodok.
Náprav už to vybavujem 2 roky a až teraz asi začína svitať na kompletný výkaz, kedy už ich prestávajú posielať.
V druhom prípade - 10 rokov SZČO - platby sú v poriadku - tiež im "akosi" vypadol zo systému, resp. 3 pracovníčky ho našli podľa RČ ale jedna tvrdila "máte zlé rodné číslo, asi budete musieť si to preveriť na matrike". Školy, ZVS, živnosť a čo ja viem ešte aké dôležité doklady má a všade je to správne, len tá jedna pani, kde sú prepojené PC má zlé RČ, asi ...no čo...
a pobočka ho vôbec nenahlásila na ústredie, lebo im tam chýbal neujasnený rok, počas ktorého bol na ZVS - 7/1998-6/1999. Nevyzvali, že prečo tam nemá platby, 10 rokov čakajú, až keď to začne sám naháňať kvôli výpisu z ústredia.
Lubica H
05.02.08,06:17
mimotemy asi to bude trochu mimo témy, ale ja mám na sociálku tiež ťažké srdce. som na materskej (teraz už na rodičovskej) od 7/2006. kvôli ročnému zúčtovaniu za rok 2006 som potrebovala zo sociálky potvrdiť, že som na materskej a výšku materskej, ktorá mi bola za rok 2006 vyplatená. postavím sa k okienku, podám občiansky, vysvetlím pani čo chcem. vytlačila mi zostavu a ja pozerám - už rok bývam na inej adrese, v inom meste, ale oni tam majú moju pôvodnú. pýtam sa, prečo - a pani na to: "zamestnávateľ si nesplnil svoju povinnosť" , ale poslala ma k ďalšiemu okienku, kde mali na starosti registre. tak stojím v ďalšej fronte. už som pri okienku, vysvetľujem pani, čo chcem, ona "kukne" do počítača: "máte to v poriadku, zamestnávateľ zmenu ohlásil", pre istotu mi to aj vytlačí a znovu ma pošle k pôvodnému okienku. pri prvom okienku pani jedným očkom pozrie do papiera: "ale mne to počítač ukazuje takto". vravím jej, nech do toho vstúpi a zmení to (zhodou okolností som tam bola aj mesiac predtým kvôli úveru a pani pri okienku mi to dokázala zmeniť) - "to sa nedá. to je nastavené v systéme v bratislave. ak chcete, môžete sa sťažovať." pýtam si adresu, kde mám poslať sťažnosť - pani: "ja tu mám napísané dve adresy, ale neviem, na ktorú sa to má poslať" a pre istotu mi nedá ani jednu. tak som si sama zistila adresu SP v Bratislave a napísala sťažnosť, kde som spomenula, aby preškolili svoje zamestnankyne v práci s PC. Priložila som im aj kópie potvrdení, kde v jednom dokázala pani zmeniť moju adresu a v druhom druhá pani nie. SP sa mi ospravedlnila, ale pre istotu sa k tomu bodu o preškolení nevyjadrila. a záver - minulý rok mi volali z pobočky SP, že mi cca o 5.000 SK vyplatili vyššiu materskú - či im to vrátim... neviem ako vám, ale mne to v tej chvíli prišlo ako odplata.
Johanka
05.02.08,06:36
Ja mám čerstvú skúsenosť s SP Trnava. Mama jedného zamestnanca kontrolovala synčekov stav koruniek v II.pilieri . Nakoľko sa jej zdalo, že stav nezodpovedá tomu, čo očakávala, navštívila SP a s veľkým krikom zamestnávateľovi oznámila, že synček nie je prihlásený v SP. Zamestnávateľ s ešte väčším krikom prišiel za mnou. Ukázala som mu potrvdenú prihlášku zo SP - pri telefonáte na SP nastal krik najväčší, ale už bol smerovaný na Trnavu :).
Výhovorka paničky bola, že práve vyhodili jednu nezodpovednú pracovníčku :rolleyes:. Z hrôzou sme zistili, že im chýbajú dvaja súčasní pracovníci a vystávajú traja bývalí .... nechápem, na čo posielame do SP prílohy výkazov. To sa vôbec nepáruje ???
ekopo
05.02.08,06:46
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.
evae
05.02.08,06:49
aj u nas (prievidza) som mala tento problem, dala som si vytlacit zoznam a zistila som tiez z mam kopec popreihlasovanych, kopec ine datumy ako keby tam nejaky skriatok sarapatil ale nateraz mam hadam klud. mozno by ten zoznam mohli elektronicky spristupnit, by som si to castejsie kontrolovala
Tanče
05.02.08,06:50
T....Odpoveď bola. No a čo, asi ste vypadla zo systému, však ešte nevybujete dôchodok.... :D:D
.

mimotemy Katka tak takým spôsobom práce sociálky si ozaj dôchodok nie že nevybuješ, ale ani neobuješ. :D:D
Tanče
05.02.08,07:02
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.

Môj známy je taký šprťo zákonov a čo sa týka stránkových dní týchto ustanovizní, vyšprtal, ze ich nestrankové dni nemajú oporu v zákone. takže chodí na úrady hocikedy a vzdy tam narobí bordel ak ho nechcu vybavit z dovodu že nemaju strankove dni. stazuje sa u najvyšších veducich a aj na ustrediach a nevedia si s nim rady a hlavne nemaju cim argumentovat, tak ho vybavuju aj mimo strankovych. Vsetky rozhovory si nahrava a cuduj sa svete, niektori "kvalifikovani" uradnici nemaju ani sajnu o tom, ze na to ma skutočne právo a nemožu mu v tom braniť. Oni mu chcu smozrejme braniť. Ale čo je podstatné, len tak ho potom neodbyjú a kukajú rozmyšlať čo mu povedia!!
To je jeden clovek, a nas su tisice....
Paula
05.02.08,07:08
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.


To si fandi, u nás neúradujú ani v utorok :cool:
Jarka 1
05.02.08,07:13
Ja mám čerstvú skúsenosť s SP Trnava. Mama jedného zamestnanca kontrolovala synčekov stav koruniek v II.pilieri . Nakoľko sa jej zdalo, že stav nezodpovedá tomu, čo očakávala, navštívila SP a s veľkým krikom zamestnávateľovi oznámila, že synček nie je prihlásený v SP. Zamestnávateľ s ešte väčším krikom prišiel za mnou. Ukázala som mu potrvdenú prihlášku zo SP - pri telefonáte na SP nastal krik najväčší, ale už bol smerovaný na Trnavu :).
Výhovorka paničky bola, že práve vyhodili jednu nezodpovednú pracovníčku :rolleyes:. Z hrôzou sme zistili, že im chýbajú dvaja súčasní pracovníci a vystávajú traja bývalí .... nechápem, na čo posielame do SP prílohy výkazov. To sa vôbec nepáruje ???

Aj u nás SP Trnava predtýždňom zháňala údaje o pracovníkovi, ktorého meno sme v živote ani nepočuli.
Jara
05.02.08,07:14
Podľa týchto príspevkov je jasné, že SP robí odhlášky a prihlášky v tomto období za roky 2004-2006. Na celom Slovensku. Mne prišiel list, že nemám odhlásených zamestnancov z firmy ktorá zanikla v roku 2006 a ako prílohu mi dali zamestnancov z úplne inej firmy. /Jasnačka že mená mi nič nehovorili a že tam mám rodné čísla tých ľudí/. Keď som tam zavolala pani mi nadiktovala mená ľudí /3/ ktorých vraj nemám odhlasených. Musela som ísť do archívu a povyberať odhlášky a keď som jej zavolala že tam je všetko v poriadku a že mám pečiatku prevzatia na RL, tak mi povedala že teda nech jej to faxnem a nech poriadne fixou prepíšem dátum prevzatia poisťovňou aby to videla. Jasne, že som to neprepisala, veď keď prídu na kontrolu tak ma obvinia že falšujeme dátumy... Nalepila som tam samolepiaci lístok a napísala dátum prevzatia a dala šípku k pečiatke. No ktovie ktorá firma dostala prílohu našich bývalých zamestnancov. Teda skutočnosť je taká, že SP ma riadny bordel v papieroch a teda mne osobne sa to vôbec nepáči, že v roku 2008 spracovávajú RL za staré roky 2004-2006. Mali by tiež byť nejako pokutovaní, neviem si predstaviť, že by takto pracovali firmy... Nehovoriac o ich platoch a o tých našich...
brm
05.02.08,10:12
sa divím že sa divíte...icte skúsiť niečo vybaviť na bratislavu vidiek na lazaretskú...je tam nová riaditeľka a smiechu sa nezdržíte...keď chcete ísť do podateľne/cez stránkový deň a v úradných hodinách/ tak musíte predložiť občaňák a oni si zapíšu čo chcú...na moju milú otázku že kde mám záruku že si volakto na moje údaje z občaňáku nevezme úver, nepredá moj byt alebo nevystaví falošné faktúry tak ten cerberus v uniforme mi vrátil doklad a nepustil ma do podateľne...tomu vravím služby obyvateľstvu...je to na zaplakanie celý ten sociálkový bordel...
ZuzanaP
05.02.08,10:19
sa divím že sa divíte...icte skúsiť niečo vybaviť na bratislavu vidiek na lazaretskú...je tam nová riaditeľka a smiechu sa nezdržíte...keď chcete ísť do podateľne/cez stránkový deň a v úradných hodinách/ tak musíte predložiť občaňák a oni si zapíšu čo chcú...na moju milú otázku že kde mám záruku že si volakto na moje údaje z občaňáku nevezme úver, nepredá moj byt alebo nevystaví falošné faktúry tak ten cerberus v uniforme mi vrátil doklad a nepustil ma do podateľne...tomu vravím služby obyvateľstvu...je to na zaplakanie celý ten sociálkový bordel...
:eek::eek::eek:
malalulu
05.02.08,10:26
Ja som robila vo firme pred 18 rokmi, a SP teraz prišla na to, že nemá odhlášky 2 zamestnancov, ktorí už boli dávno mŕtvi, keď som tam nastúpila. Teraz tie odhlášky chcú. Kde bola SP doteraz, keď na to neprišla? (to nehvovorím o tom,že vyplácajú pozostalostné dôchodky)
Zoltán Kovács
05.02.08,10:26
sa divím že sa divíte...icte skúsiť niečo vybaviť na bratislavu vidiek na lazaretskú...je tam nová riaditeľka a smiechu sa nezdržíte...keď chcete ísť do podateľne/cez stránkový deň a v úradných hodinách/ tak musíte predložiť občaňák a oni si zapíšu čo chcú...na moju milú otázku že kde mám záruku že si volakto na moje údaje z občaňáku nevezme úver, nepredá moj byt alebo nevystaví falošné faktúry tak ten cerberus v uniforme mi vrátil doklad a nepustil ma do podateľne...tomu vravím služby obyvateľstvu...je to na zaplakanie celý ten sociálkový bordel...

:eek::eek::eek:
Ešteže na Lazaretskej vybavujem všetko cez poštu.
bea
05.02.08,10:52
Tak mne z toho, čo tu čítam prišlo úplne nanič :confused:.
Keď pošlú na kontrolu zoznam zamestnancov firme, ktorá má cca 300 dohodárov každý rok, tak sa asi aj s mojim klientom zbláznime, kým to dáme do poriadku. A asi keď im donesieme to obrovské množstvo prihlášok a odhlášok, tak sa asi zosypú aj oni. Ale to nám asi nepomôže, lebo keď mi ozaj neprejdú výkazy, tak ozaj neviem... Ja som sa snažila kontrolovať cez EZU aspoň niektorých, ale veď tam nie sú nahlásení alebo prihlásení ani tí, ktorých som spracovávala cez EZU a RL sú tam zaevidované a mám ich vytlačené ako akceptované... :mee: :mee: :mee: Tak vidím, že mi ostanú oči len pre plač.
VladoaKatka
05.02.08,11:32
mimotemy Katka tak takým spôsobom práce sociálky si ozaj dôchodok nie že nevybuješ, ale ani neobuješ. :D:D

Už som opravila preklep, vždy ma niekto nachytá a tuším väčšinou si to Ty.
M3G
05.02.08,11:44
Môj známy je taký šprťo zákonov a čo sa týka stránkových dní týchto ustanovizní, vyšprtal, ze ich nestrankové dni nemajú oporu v zákone. takže chodí na úrady hocikedy a vzdy tam narobí bordel ak ho nechcu vybavit z dovodu že nemaju strankove dni. stazuje sa u najvyšších veducich a aj na ustrediach a nevedia si s nim rady a hlavne nemaju cim argumentovat, tak ho vybavuju aj mimo strankovych. Vsetky rozhovory si nahrava a cuduj sa svete, niektori "kvalifikovani" uradnici nemaju ani sajnu o tom, ze na to ma skutočne právo a nemožu mu v tom braniť. Oni mu chcu smozrejme braniť. Ale čo je podstatné, len tak ho potom neodbyjú a kukajú rozmyšlať čo mu povedia!!
To je jeden clovek, a nas su tisice....

Mne sa tiež dosť často podarilo prísť práve vo štvrtok, avšak mám od lekára nariadené nerozčuľovať sa, takže najmä z tohoto dôvodu už vo štvrtok nechodím.

mimotemy Dnešný zážitok s úradníkmi z úradu životného prostredia...

Volal som tam, potreboval som hovoriť s úradníčkou, na ktorej meno som si nevedel spomenúť, vedel som však, že jej meno začína na G a v tej kancelárii sú len 3, z toho 1 tam väčšinou nebýva. Zdvihla to jej kolegyňa:

Úradníčka: halo, P.
Ja: Poprosím Vašu kolegyňu
Úradníčka: Ktorú?
Ja: Nepamätám si, ako sa volá, myslím, že sa volá na G..
Úradníčka: nemá na starosti odpadové hospodárstvo?
Ja: Áno, to bude ona.
Úradníčka: Moment.
Pani G. : Kto volá? (pýtala sa pani G. úradníčky)
Úradníčka vraví pani G.(zakrytý telefón): Ale nejaký debil.

Pani úradníčke som odkázal slušne, že nemusím byť debil, pokiaľ si neviem spomenúť na meno.., ospravedlnili sa :), teda nie ona, ale pani G.

Rozmýšľal som najprv, že jej nejako pomôžem a skúsim ju cez jej nadriadených prevychovať. Ale potom som si uvedomil, že takýchto ľudí treba brať jedným uchom dnu a druhým von, oni za to nemôžu a ani nechápu...úradníci a byrokrati - úfam, že nikdy tak hlboko neklesnem
účtovník 007
05.02.08,12:00
Nedá mi nenapísať nie moju, ale kamarátkinu skúsenosť. Prišiel exekučný príkaz na človeka o ktorom v živote nepočula. Volala na ex. úrad, že taký človek u nich nepracoval. Exekútora to nezaujímalo, on má info zo SP, že je u nich zamestnaný. Nezabudol sa vyhroziť pokutou za neodvádzanie zrážok zo mzdy.
Tak volá do SP. Tam jej povedali, že taký zamestnanec u nich pracuje a je prihlásený. A ak nepracuje, dostane pokutu za neodhlásenie. Nastala zvada cez telefón a výsledok bol taký, že ona mala dokázať, že zamestnanec u nich nepracoval.:eek: Tak sa pýtala, ako ona má dokázať, že tam nepracoval, keď o ňom v živote nepočula. Nechceli nič počuť, dokázať a dokázať. Skončilo to tak, že nakoniec prišli v SP na to, že sa pri nahadzovaní prihlášky pomýlili a zaradili zamestnanca k inej firme. Žiadne ospravedlnenie a ešte musela napísať list, že skutočne tam taký nepracoval. Hlavne, že sa všetci vyhrážali pokutou.:cool:
Len nechápem, ako im sedeli odvody s výkazmi. To asi nikto celú dobu nekontroloval.
Lubica H
05.02.08,12:23
mimotemy už teraz sa bojím toho, ako mi budú rátať dôchodok... takýmto tempom, keď sa dožijem dôchodkového veku, tak dôchodok zrušia - alebo budú odo mňa žiadať, aby som im uhradila nedoplatky za zamestnávateľov, u ktorých som bola zamestnaná počas svojho produktívneho veku.
Emwa
05.02.08,14:52
Pekny den, z tych vasich skusenosti sa cloveku zatoci hlava.
Ked som si pred cca 2 rokmi vybavovala dochodok, mozem povedat, ze mala som podklady /az na jeden/ a presne v t r i n a s t i c h kancelariach som bola pre vselijake potvrdenia. Najlepsie bolo, ked po mne chceli doniest potvrdenie o tom, ze som pocas svojej SZCO nemarodovala. Ked som sa snazila pracovnicke vysvetlit, ze to vidi z platieb, dostala som odpoved, ze ona to v pocitaci vidi, ale musi to mat na papieri aj s peciatkou. Mozem vam povedat, ze tym ma celkom odrovnala, vzdala som to v ten den.
Takze, kto sa chystate do dochodku, pozitivne sa naladte, aby ste pri vybavovani neskolabovali v SP a stihli si dochodok uzit.
Paula
05.02.08,15:20
mimotemy už teraz sa bojím toho, ako mi budú rátať dôchodok


Až nebudeš mať z nedostatku inej činnosti čo robiť :) , zakopni o sociálku a nájdi dobrú dušu, ktorá si Ťa prelustruje podľa r. čísla. Ja som aktuálne vyskočila v ich systéme s takou drobnosťou, ako je neodhlásenie mojej maličkosti zamestnávateľom ešte v r. 1997. Či je chyba na strane zamestnávateľa alebo sociálky, ešte neviem, ale musela som spísať žiadosť o prešetrenie môjho poistného vzťahu v čase daného zamestnávateľa. Bez tejto žiadosti sociálka vraj konať nemôže. Tolik štěstí, tolik štěstííííííííí:D. Zaujímavé, že nikomu (myslím nikomu na sociálke) doteraz nechýbali odvody za mňa za tých 10 rokov , keďže ešte stále visím na sociálke ako živý :rolleyes:zamestnanec . Je tam naozaj superturbomaximrník.
abel
05.02.08,15:24
Prečítala som si celú túto tému, ale nenašla som súvislosť s jej názvom. Aby to náhodou niekoho nezavádzalo - samozrejme, že odhlášky, prihlášky a zmeny je potrebné naďalej zasielať. To, že tam majú ten úžasný mrník podľa Pauly :D ešte neznamená, že si ho urobíme aj v našich vzorných písomnostiach.
brm
05.02.08,15:33
je mi z toho všetkého nanič...a večer ked si pustím telku a pani superministerka s bohorovným ksichtom oblbuje národ ako to s ním myslí dobre...hlavne čerstvé rodičky ju teraz mimoriadne milujú...že dali zvýšené porodné od februára šlak to traf, ale že sa majú do 15 dní hlásiť na sociálke je absurdné...na záhradníckej sa na pár metroch melú kočíky, invalidné vozíky, slepecké psy, chrípková epidémia, nervózni budúci dôchodcovia, životom a sociálkou strhané mzdárky...mimoriadne príťažlívé prostredie pre čerstvo narodené mačence...kedy sa raz konečne niekto zamyslí, aké nechutné pomery tam vládnu...je to celé degradácia občana, nie služba pre neho
Bionda
05.02.08,16:37
So SP to vždy tak bolo o dokazovaní, že vy ste to poslali a oni tam sedia na zadkoch a nedvihnú sa ani po šanon. Ja som tiež pri kontrole zo SP - doklady som im musela doniesť a prefocovali si odhlášky, ktoré tam mali dávno mať!!! Hrôza.
Vy čo sa tešíte, že možno sa dožijete dôchodku - myslím si, že ak máte ten dojem, tak naň zabudnite, na nás už nezostane.
Paula
05.02.08,17:02
tiež pri kontrole zo SP - doklady som im musela doniesť a prefocovali si odhlášky, ktoré tam mali dávno mať!!! .


Tak tak tak, prefotili si pekne aj u mojich kontrolných radostí - moje kópie s ich vlastnou prezentačnou pečiatkou + ich vlastnými podpismi :D
brm
05.02.08,17:10
firma prechádzala z bratislavskej sociálky na mimobratislavskú...čo myslíte, od koho pýtali potvrdenia o príjme pri dlhodobých pn a md? odo mňa, nie od bratislavskej pobočky...ešte to tak, aby si odovzdali aspoň základné informácie...na otázku čo by robili, keby som nebola poctivý pako čo si všetko fotí a nosí osobne na pobočku a dožaduje sa ich pečiatky som odpoved nedostala...
Monika Kováčová
05.02.08,17:20
je mi z toho všetkého nanič...a večer ked si pustím telku a pani superministerka s bohorovným ksichtom oblbuje národ ako to s ním myslí dobre...hlavne čerstvé rodičky ju teraz mimoriadne milujú...že dali zvýšené porodné od februára šlak to traf, ale že sa majú do 15 dní hlásiť na sociálke je absurdné...na záhradníckej sa na pár metroch melú kočíky, invalidné vozíky, slepecké psy, chrípková epidémia, nervózni budúci dôchodcovia, životom a sociálkou strhané mzdárky...mimoriadne príťažlívé prostredie pre čerstvo narodené mačence...kedy sa raz konečne niekto zamyslí, aké nechutné pomery tam vládnu...je to celé degradácia občana, nie služba pre neho

ABSOLÚTNY SÚHLAS! brm moja milá, ja som to veru vôbec do 15 dní nestihla... Až po 4 týždňoch môj pooperačný stav "mi dovolil" vôbec vyjsť na nákup a potom na Sociálku oznámiť narodenie dieťaťa...
Paula
05.02.08,17:31
ABSOLÚTNY SÚHLAS! brm moja milá, ja som to veru vôbec do 15 dní nestihla... Až po 4 týždňoch môj pooperačný stav "mi dovolil" vôbec vyjsť na nákup a potom na Sociálku oznámiť narodenie dieťaťa...


Toto s dovolením použijem, videla som k tomu čosi v TV a vrátila som sa do minulosti, kedy som domov priniesla 5-dňové dieťa ráno a už poobede zazvonil pri dverách poisťovák z nemenovanej (vtedy jedinej) poisťovne. Nemohli by takto už do pôrodnice nabehnúť ľudia zo sociálky a mamičky informovať, na mieste lajstro vypísať? Na jednej strane sa vraví, že sám občan si má strážiť, ale na druhej strane - prečo aj pomoc zo strany štátu nemôže byť? Tie peniaze na odmeny najvyšším nech venujú na zamestnanie ľudí, ktorí mamičkám pomôžu ešte v pôrodnici....jaj, ale som sa nasrdila, prepáčte:)
Melnick
05.02.08,17:39
Prečítala som si celú túto tému, ale nenašla som súvislosť s jej názvom. Aby to náhodou niekoho nezavádzalo - samozrejme, že odhlášky, prihlášky a zmeny je potrebné naďalej zasielať. To, že tam majú ten úžasný mrník podľa Pauly :D ešte neznamená, že si ho urobíme aj v našich vzorných písomnostiach.

Veľký súhlas Elenka...myslím,že sa nájdu aj takí čo prečítajú len názov témy a ......zo sna ich prebudí iba list zo SP.:)
Paula
05.02.08,17:39
Ej, teraz ešte počúvam, že okrem lajstra treba doručit čestné vyhlásenie, že sa o dieťa riadne starám a to musí byť vyhlásenie overené. Teda, ledva sa narodí a už prehlasujem do 15-tich dní, že sa riadne starám...už končím:)
Bionda
05.02.08,17:50
Paula, veď treba tie mamičky trochu "rozhýbať" v nemocnici mohli trochu "zlenivieť". Hoci aj ja po cisárskom som musela sa hýbať, aby sa to pekne hojilo :)
Neviem ako vy, ale ja mám stále väčší pocit, že táto vláda chce dobre hlavne pre dôchodcov- nuž istý volič.
evina
05.02.08,17:53
ABSOLÚTNY SÚHLAS! brm moja milá, ja som to veru vôbec do 15 dní nestihla... Až po 4 týždňoch môj pooperačný stav "mi dovolil" vôbec vyjsť na nákup a potom na Sociálku oznámiť narodenie dieťaťa...

A keď sa nestihneš zahlásiť do 15 dní, čo potom?
Paula
05.02.08,17:56
Andy, ja nie som za nerozhýbanie mamičiek, len si myslím, že takýmto spôsobom sa národ "nerozrastie". Nezastávam ani jednu zo strán, natvrdo , mne ide kúštik o ústretovosť:)
M3G
05.02.08,19:22
Prečítala som si celú túto tému, ale nenašla som súvislosť s jej názvom. Aby to náhodou niekoho nezavádzalo - samozrejme, že odhlášky, prihlášky a zmeny je potrebné naďalej zasielať. To, že tam majú ten úžasný mrník podľa Pauly :D ešte neznamená, že si ho urobíme aj v našich vzorných písomnostiach.

To je mi ľúto, že nevidíš súvis. Keď niekto mňa ignoruje, aký má byť môj postoj? Nič v zlom ;)

Mal som jedného klienta, ktorý bol nepoučiteľný. Neustále som mu opakoval aké sú jeho povinnosti. Vždy tvrdil, že áno, dobre, ale akonáhle som zašiel za roh, už si nič nepamätal. Po určitom čase, keď som videl, že je to márne, vzdal som to. To je všetko. Netvrdím, že som zaujal rovnaký postoj aj voči SP, ale beriem ich s rezervou. Ako jeden chaotický kolos, ktorý sa rúti do .....
evina
05.02.08,19:33
To je mi ľúto, že nevidíš súvis. Keď niekto mňa ignoruje, aký má byť môj postoj? Nič v zlom ;)

Mal som jedného klienta, ktorý bol nepoučiteľný. Neustále som mu opakoval aké sú jeho povinnosti. Vždy tvrdil, že áno, dobre, ale akonáhle som zašiel za roh, už si nič nepamätal. Po určitom čase, keď som videl, že je to márne, vzdal som to. To je všetko.

Ako ja vravím - spravodlivosť existuje len v rozprávkach...

O tom, že v SP je neporiadok sme pocítili všetci - cez prácu a i osobne /zápočet rokov/, určite už aj niekto čítal tieto stránky. Dokonca pracovníci SP nadávajú samí na tých, ktorí majú v rukách registrácie...a čo sa zmenilo?,
Už len ten ich systém, že napr. keď vybavujete niečo s dôchodkom tak za okienkom sedí vždy iná pani a Vy musíte zakaždým všetko vysvetľovať znova a znova...

Smutné je to, že keď to vzdáš s klientom nič sa nedeje, keď to vzdáš s inštitúciou dostaneš pokutu...a im sa zatiaľ nikdy nič nestalo . Nedostali ani za povinnosť nahradiť náš stratený čas znovudokazovaním, ani minuté PHM, ani minuté papiere na znovukopírovanie a nikdy ich ani nenapadlo sa ospravedlniť...

P.s. Ja našťastie som nemala v oblastí mojej práce problém zo SP a dúfam, že to nie je tým, že posielam všetko poštou /vracajú sa mi napr. u všetkých firiem potvrdené prihlášky aj odhlášky/ a že nebudem raz nemilo prekvapená. Je to určite vždy zas len o ľuďoch a ja zatiaľ asi patrím k dobrým tetám.
V osobnej oblasti mám zlú skúsenosť a podľa SP mám momentálne len asi 27 rokov lebo mám odrobených len 10 rokov a čo je najlepšie nebola som na materskej, hoci moje dieťa je už značne vyrostlé :rolleyes:
Dana K.
05.02.08,19:52
A keď sa nestihneš zahlásiť do 15 dní, čo potom?

Tak táto "novinka" platí od augusta 2006. Ak sa žena nestihne prihlásiť do 15 dní, môže sa aj neskôr, ale za to obdobie nie je dôchodkovo poistená. Ja som sa prihlásila až keď mala dcérka 3 mesiace a teraz mi prišiel výpis z II. piliera a za tie 3 mesiace tam nemám príspevky.
Inak toto vraveli v správach niekedy v septembri, mne to iba rodičia povedali, ja som ich presviedčala, že to je blbosť, veď keď som odchádzala na materskú, tak to zamestnávateľ oznámil a rodný list som im tiež poslala. Bohužiaľ som zistila, že to blbosť nie je a mamina sa do 15 dní od pôrodu musí prihlásiť, aby za ňu štát platil dôchodkové poistenie. Byrokracia nad byrokraciu :cool:
evina
05.02.08,19:56
Tak táto "novinka" platí od augusta 2006. Ak sa žena nestihne prihlásiť do 15 dní, môže sa aj neskôr, ale za to obdobie nie je dôchodkovo poistená. Ja som sa prihlásila až keď mala dcérka 3 mesiace a teraz mi prišiel výpis z II. piliera a za tie 3 mesiace tam nemám príspevky.
Inak toto vraveli v správach niekedy v septembri, mne to iba rodičia povedali, ja som ich presviedčala, že to je blbosť, veď keď som odchádzala na materskú, tak to zamestnávateľ oznámil a rodný list som im tiež poslala. Bohužiaľ som zistila, že to blbosť nie je a mamina sa do 15 dní od pôrodu musí prihlásiť, aby za ňu štát platil dôchodkové poistenie. Byrokracia nad byrokraciu :cool:

No vyzerá , že sme všetko ženy čiperky hneď pôrode 15 dní :eek:
Johanka
05.02.08,19:58
Takú priblblú lehotu mohol vymyslieť iba chlap (prvý ma napadol mladoženáč F.M. :)).
Dana K.
05.02.08,20:03
No vyzerá , že sme všetko ženy čiperky hneď pôrode 15 dní :eek:

A to si ešte predstav, že nemáš SP v mieste bydliska. Ja mám zamestnávateľa v jednom okrese a bydlisko v inom. Takže ti treba s bábom cestovať, alebo poveriť niekoho, aby ti tlačivá zo SP doniesol, vypísať to, ísť dať overiť podpis, lebo na tom prehlásení musí byť overený podpis, ak to nepodpisuješ pred pracovníkom SP a poslať poštou. Na všetkých úradoch a poštách je samozrejme "bezbariérový prístup", takže bábo šup do kočíka, na úrade von z kočíka, kočiar nechať niekde vonku, pobehať po kanceláriach, že kde overujú podpisy, potom bábo šup do kočíka, ísť na poštu, zas bábo von z kočíka medzi kopec ľudí a poslať prihlášku.
Získaš kondičku ani nevieš ako a z bábätka ti vyrastie spoločenský človek :D
Dana K.
05.02.08,20:04
Takú priblblú lehotu mohol vymyslieť iba chlap (prvý ma napadol mladoženáč F.M. :)).

Alebo nejaká bezdetná stará dievka :confused:
Tanče
05.02.08,20:05
Alebo nejaká bezdetná stará dievka :confused:

no dovoľ...;)
M3G
05.02.08,20:05
Ako ja vravím - spravodlivosť existuje len v rozprávkach...

O tom, že v SP je neporiadok sme pocítili všetci - cez prácu a i osobne /zápočet rokov/, určite už aj niekto čítal tieto stránky. Dokonca pracovníci SP nadávajú samí na tých, ktorí majú v rukách registrácie...a čo sa zmenilo?,
Už len ten ich systém, že napr. keď vybavujete niečo s dôchodkom tak za okienkom sedí vždy iná pani a Vy musíte zakaždým všetko vysvetľovať znova a znova...

Smutné je to, že keď to vzdáš s klientom nič sa nedeje, keď to vzdáš s inštitúciou dostaneš pokutu...a im sa zatiaľ nikdy nič nestalo . Nedostali ani za povinnosť nahradiť náš stratený čas znovudokazovaním, ani minuté PHM, ani minuté papiere na znovukopírovanie a nikdy ich ani nenapadlo sa ospravedlniť...

P.s. Ja našťastie som nemala v oblastí mojej práce problém zo SP a dúfam, že to nie je tým, že posielam všetko poštou /vracajú sa mi napr. u všetkých firiem potvrdené prihlášky aj odhlášky/ a že nebudem raz nemilo prekvapená. Je to určite vždy zas len o ľuďoch a ja zatiaľ asi patrím k dobrým tetám.
V osobnej oblasti mám zlú skúsenosť a podľa SP mám momentálne len asi 27 rokov lebo mám odrobených len 10 rokov a čo je najlepšie nebola som na materskej, hoci moje dieťa je už značne vyrostlé :rolleyes:


S tou spravodlivosťou je to pravda, ale na počudovanie existuje aj v súčasných podmienkach+ občas treba za spravodlivosť aj bojovať(alebo jej trochu dopomôcť) a ja, a ešte zopár ľudí v mojom okolí, sme neúnavní bojovníci :D.

Napadlo ma také heslo, ktoré používam v súvislosti s neschopnými ľuďmi v riadení: "Kvôli malým problémom nevidí tie veľké". Na jednej strane sa snaží ušetriť, zamestná neschopných ľudí a za 5 korún si nechá koleno vŕtať a medzitým mu za chrbátom utekajú milióny.
Dana K.
05.02.08,20:11
no dovoľ...;)

dovolím :D:D:D v žiadnom prípade som nechcela žiadnu poraďáčku uraziť, to tie staré dievky v parlamente som myslela, ale to sme už dosť mimotemy
evina
05.02.08,20:11
S tou spravodlivosťou je to pravda, ale na počudovanie existuje aj v súčasných podmienkach+ občas treba za spravodlivosť aj bojovať(alebo jej trochu dopomôcť) a ja, a ešte zopár ľudí v mojom okolí, sme neúnavní bojovníci :D.

Napadlo ma také heslo, ktoré používam v súvislosti s neschopnými ľuďmi v riadení: "Kvôli malým problémom nevidí tie veľké". Na jednej strane sa snaží ušetriť, zamestná neschopných ľudí a za 5 korún si nechá koleno vŕtať a medzitým mu za chrbátom utekajú milióny.

Ve´d ja som tiež neunavný bojovník proti byrokracii aj na tejto stránke ...aj v živote :D...
Jozef Mihál
05.02.08,20:21
Vy čo sa tešíte, že možno sa dožijete dôchodku - myslím si, že ak máte ten dojem, tak naň zabudnite, na nás už nezostane.
Dobrý argument v prospech druhého piliera...
M3G
05.02.08,20:26
ešte si sem dovolím priložiť link, ktorý reprezentuje situáciu umierajúceho kolosu SP(topiaci sa slamky chytá):

http://dingova.blog.sme.sk/c/120230/Ako-tresta-socialna-poistovna-svojich-platicov.html


A poprosím správcu témy Mzdové účtovníctvo, aby ju presunul niekde inde, lebo som tu v podstate založil taký mrník....čo sa sem asi nehodí.
Tanče
05.02.08,20:26
Dobrý argument v prospech druhého piliera...

A je 100 % istota, že aspoň ten zostane?
Jozef Mihál
05.02.08,20:36
100% istota je, že všetci TAM raz pôjdeme.
Tanče
05.02.08,21:57
100% istota je, že všetci TAM raz pôjdeme.

...ja už ani tomu neverím...
abel
06.02.08,09:34
100% istota je, že všetci TAM raz pôjdeme.


...ja už ani tomu neverím...

Ja si tiež myslím, že tam nepôjdeme, ale že nás TAM odnesú...


To je mi ľúto, že nevidíš súvis.

Ja som tým chcela len naznačiť, že v prvom momente si ma neskutočne potešil, lebo som si myslela, že ozaj netreba. Ale aspoň som bola prinútená prečítať si celú tému... ;)
Bionda
06.02.08,10:07
Ak som jáá dobre Jozefa pochopila , to TAM myslel, že na druhý svet :) a nie do dôchodku.
Inak na margo tej SP, nechápem na čo sú tam tie paňulky, keď aj tak im to všetko vyrábame my. (myslím doklady a všetky tlačivá, ktoré oni tam povymýšľajú a napriek tomu nie sú schopné ich mať "naporiadku!")
Evaman
06.02.08,11:19
No ja dodám iba tak zo srandy:D, mne kedysi ešte pred vianocami volala pani z magistrátu,že vraj si v pošte objavila nejaké tlačivo prihlášky a ELDP a asi ide zrejme o nášho zamestnanca.A keďže tam bolo uvedené moje meno ako zodpovedná osoba a tel.č. tak mi zavolala ,že či neviem o čo ide. Samozrejme,že som vedela,boli to tlačivá.kt. som ja osobne odniesla na podateľnu do SP.Nechápala som ako sa to mohlo dostať k nim na magistrát. A tak mi pani následne vysvetlila,že zrejme niektorá pani pracovníčka SP,ktorá posielala poštu na magistrát ich omylom pribalila do tej obálky......:eek: Takže čuduj sa svete,kade všade kolujú naše osobné údaje... a to teda tá pani z magistrátu bola taká zlatá:o,že mi vôbec zavolala....
Zoltán Kovács
06.02.08,11:23
No ja dodám iba tak zo srandy:D, mne kedysi ešte pred vianocami volala pani z magistrátu,že vraj si v pošte objavila nejaké tlačivo prihlášky a ELDP a asi ide zrejme o nášho zamestnanca.A keďže tam bolo uvedené moje meno ako zodpovedná osoba a tel.č. tak mi zavolala ,že či neviem o čo ide. Samozrejme,že som vedela,boli to tlačivá.kt. som ja osobne odniesla na podateľnu do SP.Nechápala som ako sa to mohlo dostať k nim na magistrát. A tak mi pani následne vysvetlila,že zrejme niektorá pani pracovníčka SP,ktorá posielala poštu na magistrát ich omylom pribalila do tej obálky......:eek: Takže čuduj sa svete,kade všade kolujú naše osobné údaje... a to teda tá pani z magistrátu bola taká zlatá:o,že mi vôbec zavolala....

Podobný zážitok som mal pri odhlasovaní jedného zamestnanca. Potvrdené RLFO zo SP nám došlo z Metra, že omylom to poslali im, takže Metro nám preposielal ďalej. :D
brm
07.02.08,15:01
tak po dnešku konštatujem, ža ani ukončenia dlhých pn-niek netreba odovzdávať...dnes mi znadala v apríli min.roku odídená devucha, že ju nechcú teaz zaevidovať na úrade práce...vraj nemá ukončenú pn z apríla 2007...zážitok pre bohov...tak som jej poslala oskenované ukončenie pn s pečiatkou a dátumom prevzatia na sociálke...odozva ani búúúú ani méééé...:(:mee:
jamis
07.02.08,15:05
tak po dnešku konštatujem, ža ani ukončenia dlhých pn-niek netreba odovzdávať...dnes mi znadala v apríli min.roku odídená devucha, že ju nechcú teaz zaevidovať na úrade práce...vraj nemá ukončenú pn z apríla 2007...zážitok pre bohov...tak som jej poslala oskenované ukončenie pn s pečiatkou a dátumom prevzatia na sociálke...odozva ani búúúú ani méééé...:(:mee:

A čo si čakala ? Snáď nie vďaku ? :eek:
brm
07.02.08,15:17
no vzhľadom na úroveň konverzácie s dotyčnou "dámou" by som aspoň to búúúúúúú prijala...mala neskutočný slovník:D
Tanče
07.02.08,15:21
no vzhľadom na úroveň konverzácie s dotyčnou "dámou" by som aspoň to búúúúúúú prijala...mala neskutočný slovník:D

nečudo. nechcela sa priznať že je múúúú
MarcelkaT
07.02.08,15:33
nečudo. nechcela sa priznať že je múúúú
A to by si veľa chcela aby aspoň povedala to čarovné slovičko: prepáčte a lebo ďakujem?
symona
07.02.08,15:41
Pri tejto téme, ktorá jednoznačne dokazuje, že oná inštitúcia je plná nekompetentných a lenivých ľudí. Som tiež na materskej, vlastne teraz už rodičovskej dovolenke a popritom makám (SZČO). Vlani v lete som od nich dostala list, v ktorom mi oznamujú, že žiadajú odo mňa doplatiť dlžné poistné za časť mesiaca z roka 2006, počas ktorej som mimochodom bola na riadnej MD a poberala som materské. Nezabudli pripojiť vyhrážku, že porušujem zákony a ak to nezaplatím, tak začnú konanie o poistnom. Tak som dotyčnú dámu, ktorá bola autorkou tohto ľúbostného listu, trošku "pošteklila" medzi rebrá. Ešte mala tú drzosť mi povedať, že veď vraj v ich systéme videla,že som na MD. Ale ani ju nenapadlo skontrolovať, či náhodou aj v tom inkriminovanom mesiaci som nebola na MD. No a veď čo sa vraj také hrozné stalo.

Takže, milé kolegyne - mamičky, samostatne zárobkovo činné, pre vlastný kľud a pohodu, odkontrolujte si po ukončení MD, či to tie "zlaté" tetušky v našej "milovanej" nemenovanej vyššie zmieňovanej ištitúcii dobre zaregistrovali. Aby ste neriešili podobnú situáciu. Myslím, že máme na starosti iné povinnosti a nie riešiť nezodpovedné konanie nekompetentných úradníčok.
MarcelkaT
07.02.08,16:43
Ja som raz zabudla zmeniť trvalý príkaz-rozdiel bol 200-300 Sk bola som na dovolenke a nestihla som do 8 dňa v mesiaci zmeniť ale až po 8 /zistili to po 9 mesiacoch/-tak mi prišlo,že ak to nezaplatim do 15 dní, tak pošlú na mňa exekútora. Vlietla som tam a nakoniec sa zistilo, že má už pár rokov nemajú v systéme a po rušnej debate potom behom týžňa volali z Blavy, že už je to v poriadku. Platila som ako blbec ale skoro 10 rokov ako keby som nebola občanom tejto republiky. Peniaze im nevadili.
Zoltán Kovács
07.02.08,16:48
Ja som raz zabudla zmeniť trvalý príkaz-rozdiel bol 200-300 Sk bola som na dovolenke a nestihla som do 8 dňa v mesiaci zmeniť ale až po 8 /zistili to po 9 mesiacoch/-tak mi prišlo,že ak to nezaplatim do 15 dní, tak pošlú na mňa exekútora. Vlietla som tam a nakoniec sa zistilo, že má už pár rokov nemajú v systéme a po rušnej debate potom behom týžňa volali z Blavy, že už je to v poriadku. Platila som ako blbec ale skoro 10 rokov ako keby som nebola občanom tejto republiky. Peniaze im nevadili.

To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni. :eek:
MarcelkaT
07.02.08,16:52
To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni. :eek:
Tak to si ešte veľmi mladý, že ťa môžme poslať po pivo a po cigárety.:D
M3G
08.02.08,16:54
To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni. :eek:


:eek::eek::eek: Neskutočné, zdá sa, že SP má plynutie času pomalšie ako u nás. Asi to bude mať nejaký súvis s tou čiernou dierou(tam sa strácajú aj tie odhlášky), čo sa usídlila v každej pobočke SP.
Tanče
08.02.08,17:41
:eek::eek::eek: Neskutočné, zdá sa, že SP má plynutie času pomalšie ako u nás. Asi to bude mať nejaký súvis s tou čiernou dierou(tam sa strácajú aj tie odhlášky), čo sa usídlila v každej pobočke SP.

dúfam že myslíš tú čiernu dieru nad nami, nie...... tam dole......:D
minny
13.02.08,08:38
Zamestnávateľ je povinný ohlasovať zmenu trvalého bydliska do SP?
ZuzanaP
13.02.08,10:12
Zamestnávateľ je povinný ohlasovať zmenu trvalého bydliska do SP?


Za zamestnancov na RL FO ako zmenu.