Lienka12
04.02.08,22:03
ahoojte:)..ja by som sa chcela informovat ohladom podania danoveho priznania za rok 2007 ak som robila na Slovensku prve 4 mesiace a zvysok roka som pracovala v Irsku, kde som danovym rezidentom (kedze tu pracujem viac ako 183 dni v roku) Viem, ze musim podat danove priznanie z prijmov na Slovensku, ale chcela by som sa spytat ohladom prijmov z Irska..musim aj tieto priznavat? Skusala som to zistovat na danovom urade na SK a tam mi povedali, ze vraj mam povinnost priznat vsetky prijmy, aj zo zahranicia a ze v pripade kladneho rozdielu musim doplatit dan na SK? Na druhej strane som zase pocula nazory, ze ak vacsinu roka pracujem v zahranici, v krajine, s ktorou ma SK podpisanu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, tak mojou povinnostou je podat danove priznanie len z prijmoch z SK. Mozete mi poradit, ako to skutocne je?

Srdecna vdaka

Lienka
Monika Kováčová
04.02.08,21:16
Máš potvrdenie o daňovej rezidencii z Írska? Byť 183 dní v Írsku ešte neznamená, že si daňovým rezidentom Írska. Na SK teda zdaníš celosvetové príjmy, pokiaľ nebudeš mať doklad o daňovej rezidencii v Írsku... viem o tom, že niektorí Slováci vrátili občiansky preukaz SR, aby získali daňovú rezidenciu v Írsku.
A o aké Írsko ide? O Severné Írsko, ktoré je súčasťou Veľkej Británie? Alebo o Írsku Republiku?
dadaaaa
05.02.08,12:55
Ja som mala taky isty problem v roku 2006. na Tax office som ziskala potvrdenie o danovej rezidencii, podmienka je pobyt a praca dlhsie ako 6 mesiacov a vystavili mi to bez problemov.potom som si urobila Danove priznanie typu A a uviedla som tam aj prijmy zo zahranicia, musela som dolozit P60 a rezidenciu.... . dan sa ratala iba zo SR, a nic som navyse neplatila este mi aj vratili dan ktoru mi odviedol zamestanvatel zo SR. Na nasom danov im to takto stacilo.dufam ze som poradila. Good Luck !
Monika Kováčová
05.02.08,17:16
Ja som mala taky isty problem v roku 2006. na Tax office som ziskala potvrdenie o danovej rezidencii, podmienka je pobyt a praca dlhsie ako 6 mesiacov a vystavili mi to bez problemov.potom som si urobila Danove priznanie typu A a uviedla som tam aj prijmy zo zahranicia, musela som dolozit P60 a rezidenciu.... . dan sa ratala iba zo SR, a nic som navyse neplatila este mi aj vratili dan ktoru mi odviedol zamestanvatel zo SR. Na nasom danov im to takto stacilo.dufam ze som poradila. Good Luck !

ak si naozaj mala takto jednoducho potvrdenie o daňovej rezidencii v Írsku, tak si nemohla podávať DP s uvedenými príjmami v Írsku. Je veľký rozdiel medzi Severným Írskom a Írskou Republikou... ide o dve rôzne zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, jedna je metódou zápočtu a jedna je metódou vyňatia príjmov zo zahraničia...
P60 sa podáva k daňovému priznaniu na Slovensku, pokiaľ si daňovým rezidentom SR...

Takže troška to máš pomiešané.
Lienka12
05.02.08,20:38
Srdecna vdaka za rady..jedna sa o Dublin-cize Irsku republiku..kamarati mi poradili vypytat si od danoveho uradu tuto v Irsku doklad o dan. rezidentovi- t.j. ze tu pracujem viac ako pol roka..vraj nie je problem ho dostat, len stale neviem, ci mi to bude stacit na to, aby som na Slovensku dane zaplatene v Irsku nemusela do danoveho priznania udavat..na danovom urade na SK mi povedali, ze kedze mam stale trvaly pobyt na Slovensku, tak musim uviest vsetky prijmy- aj z Irska hoci tu pracujem dlhsie ako 183 dni..je to naozaj tak? musim teda uviest vsetky prijmy a zaplatene dane a vypocitat si znova danovu povinnost na SK?..ako potom funguje ta dohoda o zamedzeni dvojiteho zdanenie? Prosim poradte mi..

Vdakaaa

s pozdravom,

Lienka
virgil303
09.02.08,13:27
Ja mam taky isty problem a neviem si tu vybrat co je teda spravne, na DU v Prievidzi mi pani povedala ze musim uviest prijem ale dan neplatim tak su steho jelen :(
Monika Kováčová
09.02.08,19:17
Virgil, nieje Írsko ako Írsko. Severné Írsko (súčasť Veľkej Británie) má so SR Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou vyňatia z príjmov: DAŇ NEPLATíŠ!
Írska Republika má so SR Zmuvu o..... metódou zápočtu: DAŇ PLATÍŠ!!!

Takže je možné, že: 1. Pracuješ v Severnom Írsku, a preto Ti to pani na DÚ povedala, alebo:
2. Myslela si, že Írsko je Severné Írsko a nevedela, že je aj iné Írsko (možno sa s tým nestretla???, neviem) a povedala Ti to z nevedomosti... príp. z nedostatku informácií
lejka
11.02.08,10:11
Od januára do 14.9.2007 bol sused v ÍRSKU a od 15.10.2007 je SZCO.Robím mu DP "B".Dal mi z Írska potvrdenie P45.Je tam napísané toto:
PAYE from 1.st January 30241,79 eur
Pay this employment 30241,79 eur
Taxable lump sum included in pay in this employment 0,00 eur.
Total PRSI/povinné poistné/4.879,05eur
Employees share 1.628,04eur

Pay je hrubá mzda?Taxable je daň?
Priemerný kurz použiť za 3.Q/2007?
Prosím o pomoc a vopred ďakujem.
hanelie
12.02.08,10:48
http://ziskovi.blog.sme.sk/c/40543/Danove-priznanie-slovakov-pracujucich-v-Irsku.html

a/ Osoba, ktorá je rezidentom Írska a na Slovensku nemá zdaniteľné príjmy nad 43 968 /1/2 z nezdaniteľnej časti podľa aktuálneho roka, za ktoré sa DP podáva /Sk nemusí podať na Slovensku daňové priznanie (potvrdené aj listom z Min. financií). Napriek tomu sa odporúča vyžiadať si podvrdenie o daňovej rezidencii od Írskeho daňového úradu, ktoré može byť použité kedykoľvek v budúcnosti, keď osoba bude vyzvaná na preukázanie tejto skutočnosti.
hanelie
12.02.08,13:18
prosím, nemáte niekto vzor tlačiva : žiadosť o vydanie potvrdenia o daňovej rezidencii?
hanelie
13.02.08,06:25
dobré ránko,
posúvam:)
peter917
19.02.08,23:02
Dobry den, od januara do septembra minuleho roku som pracoval na Slovensku a zvysok roku v Irskej Republike. V case pracovania v Irsku, som bol v SR, vedeni ako osoba dobrovolne nezamestnana (teda som si platil zdravotne poistenie sam). Je mi jasne, ze som povinny podat danove priznanie na Slovensku. Otazka vsak je ci s priznanim zarobku z Irska. Predpokladam, ze v pripade uvedenia ze som pracoval v zahranici mozem mat problem, pretoze mi bolo odvadzane poistenie v zahranici a zaroven som ho platil aj u nas na Slovensku, a to asi nie je v sulade zo zakonom. Ak vsak nepriznam zarobok z Irska, tiez porusujem zakon. Existuje prosim Vas nejake riesenie?
Dakujem
Anja111
27.02.08,10:11
Krsniatko je rezidentom Írska, ale v roku 2007 mal príjmy aj v SR, ktoré však boli nižšie ako 47808 Sk. Z uvedeného vyplýva, že nie je povinný podať DP na Slovensku. Mám však dilemu, či to treba oznámiť na DU a priložiť fotokopiu Potvrdenia o rezidencii v Írsku, alebo nie. Aké máte názory a skúsenosti Vy? Ďakujem za každú odpoveď.
hanelie
27.02.08,14:21
mala som tiež tento prípad, toto som sa na DÚ dozvedela:
treba odovzdať potvrdenie o daňovej rezidencii :)
Anja111
27.02.08,15:57
Ďakujem veľmi pekne. Pošlem im teda fotokopiu potvrdenia a nejaký sprievodný list...
lejka
18.03.08,14:36
Kamarát má potvrdenie o daň.rezidencii od 10/2004 do 11/2007 a od 9/2007 sa stal SZČO na Slovensku.Idem vyplňovať DP B.Paušálne výdavky 40% z príjmov dosiahnutých na Slovensku.Príjmy z IRSKA tu neuvádzam,pretože prikladám potvrdenie o daň.rezidencii.V oddieli č.1 DP B pod bodom 11 zaškrtnem áno/daňovník s obmedzenou DP/a má nárok na odpočít.položku 95.616.Sk/§11ods.1a/b až e nie/.Prosím skontrolujte ma.Ďakujem.
lejka
19.03.08,08:18
Prosím "poraďáci", vyplňovali ste už niekto DP B slovenskej SZČO,ktorá má v r. príjem zo živnosti nad 47808Sk a pritom má potvrdenie o daňovej rezidencii /11 mesiacov v IRSKU/.Ma ide rozhodiť.Teraz som dotelefonovala s Daň.riad v BB a tam ma motali a nevedeli ani desatinu informácií,čo sú tu na PORADE.Nevedia mi povedať ako mám vyplniť DP B rezidentovi.
virgil303
24.03.08,18:15
ďakujem za odpoveď, ja som v Írskej republike mesto Cork a je mi to už jasné :) aj keď je to veľmi smutné, že musím živiť z ťažko zarobených peňazí nejakých ... ešte raz ďakujem
anuska 28
08.02.09,17:05
Ahojte!
Mám syna, ktory od 18.juna 2008 pracuje v Londyne. Od januara do juna pracoval na Slovensku. Aké potvrdenia mu treba na podanie DP na Slovensku? Vrátia mu dan ?
Vdaka za Vašu radu.
A.
Beata2
08.02.09,18:37
Potrebuje "potvrdenie o príjmoch FO zo záv.činnosti, preddavkoch na daň.." od všetkých zamestnávateľov v SR u ktorých pracoval v r.2008 a nejaké potvrdenie o príjme od zamestnávateľa z Londýna. Ak má tak aj potvrdenie o zaplatenej životnej poistke, účelovom sporení a pod. Je možné, že potvrdenie z Londýna nebude mať do 31.3.09, je vhodné požiadať príslušný DU o predlženie lehoty na podanie daňového priznania.
Marína
08.02.09,19:38
Ahojte!
Mám syna, ktory od 18.juna 2008 pracuje v Londyne. Od januara do juna pracoval na Slovensku. Aké potvrdenia mu treba na podanie DP na Slovensku? Vrátia mu dan ?
Vdaka za Vašu radu.
A.
Potvrdením o príjme za celý daňový rok je tlačivo P60. Vydáva ho posledný zamestnávateľ na konci zdaňovacieho obdobia. Daňový rok je v UK od 6.4. do 5.4 nasl. roka, posledný zamestnávateľ vydá potvrdenie až po tomto dátume.
Potvrdením od jednotlivých zamestnávateľov je P45. P45 má 4 časti
1. časť 1 - tú zamestnávateľ posiela na DÚ
2. časť 1A, 2, 3 odovzdá zamestnancovi
Keď nastúpi do nového zamestnania, časť 2 a 3 zamestnanec odovzdá novému zamestnávateľovi. Čast 1A ostáva zamestnancovi pre vlastné potreby.

Môžeš postupovať 2 spôsobmi:
Požiadaš DÚ o predĺženie lehoty na podanie DP do 30.9.2009. Keďže daňový rok v SR je od 1.1.-31.12., príjmy musíš rozdeliť do 31.12.2008 a od 1.1.2009. To z P60 sa nedá vyčítať, preto DÚ akceptuje výplatné pásky. Z poslednej výplatnej pásky z r.2008(nemusí byť presne k 31.12.2008) vyčítaš naakumulované príjmy a poistné od 18.6.2008 a tie uvedieš do DP. Podľa medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a UK, sú príjmy zo zdanenia v tej druhej krajiny vyňaté. Prílohou DP bude kópia P60 a kópia výplatnej pásky.
Dtto ako v 1. prípade, len DU nebudeš žiadať o predĺženie lehoty na podanie DP, v tom prípade však prílohou DP bude len kópia poslednej výpl. pásky z r. 2008. Keďže sú príjmy dosiahnuté v UK vyňaté zo zdanenia, nemal by to byť problém. Pre istotu sa opýtaj vášho správcu dane(podľa začiatočného písmena priezviska), či tak môžeš učiniť.
mon13dkt4
18.03.09,13:17
Viem, že už sa o tejto téme popísalo veľa, ale som stále na pochybách.
Mám dcérku od septembra v Dubline, kde je riadne zamestananá. Dovtedy pracovala na SK. Tu mala nízky príjem, preto má na ročnom zúčtovaní daň 0 a v Írsku nejaký TAX credit 70 a tiež pre nízky príjem daň nula za tých 15 týždňov, čo tam odpracovala. Celoročný zárobok bol po zrátaní 7100,-EUR./SK + ÍRSKO/Na daňovom mi pani najprv povedala, že tlačivo 60 nepozná a keď som jej doniesla preložené položky mzda, poistné apod. tak vypočítala, že musíme zaplatiť 21.800,-Sk a ja som skoro odpadla. Za 15 týždňov? Tak neviem, keď nepoznala tlačivo, či vedela rátať. Poradíte mi prosím?
Marína
18.03.09,18:28
Viem, že už sa o tejto téme popísalo veľa, ale som stále na pochybách.
Mám dcérku od septembra v Dubline, kde je riadne zamestananá. Dovtedy pracovala na SK. Tu mala nízky príjem, preto má na ročnom zúčtovaní daň 0 a v Írsku nejaký TAX credit 70 a tiež pre nízky príjem daň nula za tých 15 týždňov, čo tam odpracovala. Celoročný zárobok bol po zrátaní 7100,-EUR./SK + ÍRSKO/Na daňovom mi pani najprv povedala, že tlačivo 60 nepozná a keď som jej doniesla preložené položky mzda, poistné apod. tak vypočítala, že musíme zaplatiť 21.800,-Sk a ja som skoro odpadla. Za 15 týždňov? Tak neviem, keď nepoznala tlačivo, či vedela rátať. Poradíte mi prosím?
Uveď, prosím, presné čísla
príjem SR =
odvody SR =
daň SR =
príjem IR =
odvody IR =
daň IR =
mon13dkt4
19.03.09,07:13
Ani neviete, aká som šťastná, že sa ste sa mi ozvali. Som obyčajná ženská a nemám v tomto odbore žiadne skúsenosti.
Zamestnanie 01.01.08 až 15.07.08- príjmy 50264,-Sk
poistné a príspevky 6742,-Sk
z toho poist. na ver. zdrav. poist. 2012,-Sk
čiastkový základ dane 43522,-Sk
úhrn zrazených predd. na daň 0.-Sk
nezdaniteľná čast na daňovníka 57456,-Sk
ostatné sú nuly
Úrad práce 16.07.2008 - 07.09.2008 bez príjmu
zamestnanie v Írsku 08.09.08 - 31.12.2008
PAY - 5525,28 EUR
TAX - 0,-
EMPOYEE S PRSI 101,45
TOTAL/employer+employee/PRSI 623,54
total number of weeks...15
tak som popísala všetko detailne a v hlavičke ešte vidím Tax Credit 70,39 EUR a Standard Rate Cut Off EUR Point 680,77
Ďakujem za Váš čas a radu. Verte, že sa nechceme vyhýbať povinostiam, len sa chceme ujistiť o správnosti. Ďakujem.
Marína
19.03.09,09:56
Pri výpočte som použila priemerný ročný kurz 30,291. Znenie § 31 ods. 2 Zák. o dani z príjmu ti umožňuje prepočítanie kurzu 4 spôsobmi
-ročný kurz
-priemerný za mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem
-priemer priemerných mesačných kurzov
-kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem či už v hotovosti alebo na bežnom účte
Ty si pre výpočet vyber najnižší kurz.

SR
P = 50264
Poistne = 6742
Základ dane = 43522
Daň = 0

IR
Príjem 5525,28 € * 30,291 = 167366 Sk
Odvody = 101,45 € * 30,291 = 3073 Sk
Základ dane = 164293 Sk
Daň = 0

Spolu
P = 217630
Výdaj(odvody) = 9815

č.r.__suma

32 = 217630
33 = 9815
34 = 207815
36 = 207815
37 = 98496
43 = 98496
44 = 109319
45 = 20770
49 = 164293
51 = 79,06
52 = 16421
54 = 20770
56 = 20770
64 = 20770
mon13dkt4
19.03.09,10:05
Ďakujem Vám veľmi pekne za ušetrenú tisícku. Prajem Vám všetko dobré a idem na daňový úrad.
Marína
19.03.09,10:17
Aj ja ďakujem, ale ešte nechoďte, prepočítajte tými ďalšími kurzami, či nie sú nižšie a tým vyjde aj nižšia daň.
mon13dkt4
19.03.09,12:01
Skúšam, hľadám ale neviem nájsť ani ten Váš najnižší, lebo na NBS je priemer ročný o korunu viac teda 31,291,- tak neviem.
Marína
19.03.09,17:14
mon13dkt4
20.03.09,10:28
Evi, použila som priemer priemerných mesačných teda 09-12.2008 a mám kurz 30,34. Ešte raz vďaka za Tvoje rady a želám Ti všetko dobré v živote.
Monika
myshelka500
25.03.09,08:44
prosim vas, neviete niekto, ci som povinna platit dan na SR, ked som od maturity v Anglicku, na SR som nezarobila ani korunu a nebola som ani den vedena na urade prace.... v Anglicku tiez neplatim dane lebo som nedosiahla potrebny prijem na ich odvadzanie.... pre istotu som si podala na SR ziadost o odklad podania danoveho priznania ale neviem ci som povinna platit alebo priznat dan... Tu v Anglicku budem podavat danove priznanie... Dakujem..... Michaela
Italiana
28.03.09,21:13
Ja by som sa chcela spýtať, či osoba, ktorá pracovala 5 mesiacov v Írsku, pričom na Slovensku nemala žiadny príjem v danom roku, JE POVINNÁ podávať daňové priznanie?
Marína
28.03.09,22:27
Ak je občanom SR s trvalým pobytom v SR, áno.
Italiana
29.03.09,14:53
Ďakujem za odpoveď. Z naštudovaného mi vyplýva, že daňové priznanie teda podáva, ak príjmy v Írsku presiahli sumu 49 248,- Sk (lebo na Slovensku príjmy nemala)
Sukino
29.03.09,21:17
Ďakujem za odpoveď. Z naštudovaného mi vyplýva, že daňové priznanie teda podáva, ak príjmy v Írsku presiahli sumu 49 248,- Sk (lebo na Slovensku príjmy nemala)
Ak bola na Slovensku minimalne 183 dni.
mandelka
10.06.09,16:57
Vie mi niekto poradit na ake konkretne tlacivo sa mam dotazovat na irskom tax office (ked si ziadam o potvrdenie o danovej rezidencii v irsku?)
ja som si to len doslovne prelozila a teda ziadam o ''form prooving irish residency - in relation to my income taxes'' ale samozrejme irske tety na danovom nemaju sajnu co chcem prip. ako to ma vyzerat. preto prosim tych, kt. sa podarilo taketo tlacivo ziskat, aby napisali, co ma (musi) obsahovat prip. pod akym nazvom ho tu v irsku poznaju. strasne pekne dakujem
mirčiak
27.08.09,05:00
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku alebo sa vypisujú len riadky od 46 v tlačive? Na nezdaniteľnú čiastku má vôbec nárok? Ak vie niekto poradiť budem vďačná. Príjemný deň
Monika Kováčová
27.08.09,06:07
začínaš riadkom 32 - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov.
mirčiak
27.08.09,07:06
začínaš riadkom 32 - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov.

Ok a potom ďalej vypisujem aj poistné čo zaplatil v Irsku? A tá nezdaniteľná čiastka? Má na ňu nárok?
Monika Kováčová
27.08.09,15:47
Ok a potom ďalej vypisujem aj poistné čo zaplatil v Irsku? A tá nezdaniteľná čiastka? Má na ňu nárok?
áno, ako pri klasickom SK daňovom priznaní. Na nezdaniteľnú časť má nárok.
mandelka
11.09.09,18:28
zdravim vsetkych, vyjadrenie drsr k problemu podat/nepodat DP pri praci v irsku:
''odporúčame v prvom rade posúdiť status rezidencie daňovníka podľa článku 4 ods. 2 Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Írskom. Rezidencia posúdená podľa írskych vnútroštátnych právnych predpisov nie je v tomto prípade podstatná.

Informácie potrebné na posúdenie predmetnej problematiky sú uverejnené na internetovej stránke DRSR.sk -v časti "Daňové informácie- Ostatné" - (hypertextový odkaz na webe drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/ostatne/data/zahrprij.pdf
a v časti "Daňové informácie - Pokyny a iné predpisy - Medzinárodné zdaňovanie - Pokyn DR SR k zabezpečeniu jednotného postupu správcu dane pri posudzovaní rozsahu daňových povinností daňovníkov na území Slovenskej republiky" - drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/rezidencia_2_2008.pdf(orig.hypertextový odkaz nemozem uverejnit, lebo nemam viac ako 15 prispevkov :mee: )
Status rezidencie si osoba posudzuje sama, správcovi dane preukazuje status rezidencie príslušnými dôkazmi ak ju správca dane vyzve.

Daňovník je povinný splniť si daňové povinnosti na území SR v závislosti od statusu rezidencie (rezidencia určuje rozsah daňových povinností na území SR).

Ak po uplatnení vyššie uvedených daňových právnych predpisov je fyzická osoba na území SR považovaná za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (rezidenta SR) a daňovník za príslušné zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy definované v § 32 ods. 2 zákona o dani z príjmov, je táto v predloženom prípade povinná po skončení zdaňovacieho obdobia podať v zákon stanovenej lehote daňové priznanie na území SR, v ktorom uvedie všetky svoje zdaniteľné príjmy vrátane príjmov za prácu v zahraničí. Podľa § 45 zákona o dani z príjmov a článku 23 Zmluvy medzi Slovenskou republikou a Írskom o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a z majetku č. 365/2000 Z. z. (ďalej len "zmluva") dvojitému zdaneniu príjmov zo závislej činnosti sa zamedzení metódou zápočtu dane.
Do zákona o dani z príjmov bolo zákonom č. 60/2009 Z. z. účinným od 1. marca 2009, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o dani z príjmov, implementované nové ustanovenie § 45 ods. 3 písm. c), ktoré umožňuje pri vylúčení dvojitého zdanenia príjmov zo závislej činnosti plynúcich daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia uplatniť metódu vyňatia príjmov, za predpokladu, že uvedené príjmy boli v štáte zdroja preukázateľne zdanené.
Uplatnením predmetného ustanovenia nad rámec príslušnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, v ktorej sa dvojité zdanenie príjmov eliminuje metódou zápočtu dane (napr. s Írskom) dôjde k zmene metódy vylúčenia dvojitého zdanenia, s priamym vplyvom na výšku dane efektívne zaplatenej na území Slovenskej republiky.
Metódu vyňatia príjmov podľa predmetného ustanovenia je možné prvýkrát uplatniť pri zdanení zamestnaneckých príjmov zo zdrojov v zahraničí v podanom daňovom priznaní za rok 2009.

Ak naopak po uplatnení vyššie uvedených daňových právnych predpisov je fyzická osoba na území SR považovaná za daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (nerezidenta SR), je táto v predloženom prípade povinná po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie na území SR, v ktorom uvedie iba príjmy, ktorých zdroj je na území SR.

Upozorňujeme, že daňové orgány poskytujú daňovým subjektom len odborné informácie všeobecného charakteru s odkazom na príslušné ustanovenia príslušných daňových zákonov a medzinárodných zmlúv''
dufam, ze pomohlo..prajem vela zdaru
sjuzn
12.02.11,18:31
ahojte poraďaci....aj ja mám potvrdenie z Írska, kde si neviem rady s daňou, pretože na jednom potvrdení je uvedená daň 825,65eur a na druhom potvrdení "Income Levy Certifikacate 2010" je celkový príjem a pod tým "amoun of Income levy Deducted" 356,25 eur....prosím Vás pekne, možem tieto dve sumy zrátať ako celková suma zaplatenej dane????....mali ste už takýto prípad????....ďakujeeeemmmm
Sahino
20.02.11,10:32