11marcoPolo
05.02.08,07:02
Dobrý deň múdre hlávky,
chcel by som sa informovať, ako by som mohol napraviť chybu, keď nám materská spoločnosť z Holandska fakturovala licenčné poplatky, ktoré boli koncom januára uhradené v plnej výške, pričom mali byť ponížené o zrážkovú daň.
Ďakujem za rýchlu odpoveď
jajko50
05.02.08,06:30
Vyplniť "Oznámenie platiteľa dane" o odvedení dane vyberanej zrážkou kde sa uvedie platiteľ vaša spoločnosť a Daňovník--spoločnosť z Hol. Vyrátaš a daň odvedieš. No a teraz to horšie--požiadaj listom hol. spoločnosť o vrátenie uvedenej sumy, ktorú ste podľa zákona zaplatili nášmu DÚ ako daň vyberanú zrážkou. DÚ pošle potvrdenie o zaplatelí dane a to zašleš hol spoločnosti.
11marcoPolo
05.02.08,06:53
Ďakujem Jajkovi, myslel som, že takto nejako to treba riešiť... Inak nevedel by si mi poradiť, kde by som mohol nájsť príslušné sadzby zrážkovej dane pre jednotlivé krajiny?
jajko50
05.02.08,07:14
Skúsim pohľadať. Ja to robím len s Českom a predtým aj s Anglic firmou a tam je medzinár zmluva 10%. Mám dojem, že to je tak všeobecne všade s každou krajinou s ktorou zmluvu máme.--toto ale neviem naisto . Na stránke DRSR by to malo byť. Ak niekto vie dúfam, že ma opraví.
11marcoPolo
05.02.08,09:05
Existujú aj záležitosti, kde je vyberaná 5 % zrážka, len problém je v tom, že neviem ktoré a v ktorých krajinách, nakoľko mi chýba tento prehľad. Inak bolo by možné, že by tieto licencie zdanili priamo v Holandsku?
Ester plus
16.04.08,13:08
Neviete ako vyzerá vzor oznámenia o zrážkovej dani zaplatenej z licenčných poplatkov? Je to to oznámenie ktoré sa kedysi podávalo za dohodárov?
Marína
16.04.08,15:14
Je to to isté tlačivo, ktorým sme oznamovali DU zrazenú daň pri príjme zo ZČ do 5000 Sk. Tlačivo nájdeš tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/zrazka_2_08.pdf
Ester plus
16.04.08,15:26
Dík, a ako mám postupovať, keď faktúra bola v EUR vystavená aj uhradená do toho oznámenia mám uviesť čiastku v Sk prepočítanú akým kurzom. Potom ešte rozmýšľam nad tým ako bude vedieť Dú dať potvrdenie spoločnosti z Česka keď v tom oznámení sa údaje o tom, že komu sa zráža zráková daň z akej faktúra nikde neuvádza.
Ester plus
17.04.08,05:06
Nemáte niekto s tým praktické skúsenosti?