AlenaK
05.02.08,07:35
Pekný deň,
poprosím Vás o vzor tlačiva ,,Prevzatie záväzkov na nové vklady,,.
Ako postupovať pri odmietnutí vykonania zápisu zmeny zapísaných údajov do OR?
Podmienka, ktorá nespĺňa vykonanie zápisu je:
že nebolo predložené písomné vyhlásenie spoločníkov o prevzatí záväzkov na nové vklady.

ĎAKUJEM
Daniela37
07.02.08,12:50
Ahoj, mne sa tiez stalo ze mi OS odmietol zapisat zmenu v OR. Dostala si zrejme daku lehotu na odstranenie nedostatku. Staci maly pripis "Odvolanie voci rozhodnutiu" prilozis prevzatie zavazkov a je to. Avsak to prevzatie neviem ako by malo vyzerat.
Ahoj
zalobaba
07.02.08,17:33
Ahoj, mne sa tiez stalo ze mi OS odmietol zapisat zmenu v OR. Dostala si zrejme daku lehotu na odstranenie nedostatku. Staci maly pripis "Odvolanie voci rozhodnutiu" prilozis prevzatie zavazkov a je to. Avsak to prevzatie neviem ako by malo vyzerat.
Ahoj

Nedostala zrejme dáku lehotu..... Po odmitenutí vykonania zápisu spoločnosti alebo zápisu zmien spoločnosti je vždy lehota na podanie Námietok (nie Odvolania, nie Odporu) 15 dní a začína sa počítať dňom nasledujúcim po prevzatí Odmietnutia.
k.i.n.o.
07.02.08,17:44
Pekný deň,
poprosím Vás o vzor tlačiva ,,Prevzatie záväzkov na nové vklady,,.


Jeden príklad, ktorý som použil (úspešne) ja:




Vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad


Podpísaný
meno, rodné číslo, adresa

týmto ako jeden zo spoločníkov spoločnosti XY, s.r.o. so sídlom .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu XXX v odd. Sro, vo vl.č. 11111/X




vyhlasujem,


že som dnešného dňa prevzal záväzok na nový vklad vo výške 600.000,- Sk (slovom šesťstotisíc slovenských korún) a túto čiastku som aj dnešného dňa zložil v hotovosti do rúk konateľa spoločnosti ......................, čím si plním svoj záväzok.

Týmto novým vkladom sa zvýšilo základné imanie spoločnosti XY, s.r.o. z 1.000.000,- Sk na 1.600.000,- Sk a celková výška môjho vkladu sa zvýšila z 200.000,- Sk na 800.000,- Sk, môj obchodný podiel na základnom imaní spoločnosti predstavuje 50%.



V .............dňa ....................








.................................................. ..
meno
spoločník