aduliak
05.02.08,08:24
Ahojte Poraďáci,

tak sa pochválim, po tých všetkých peripetiách už bývame!!!:)
ale keĎže, to by sme neboli my, keby sme nemuseli nič zháňať, máme ešte jeden problém - potrebujeme asi za táčky:) asfaltu AB - vodári - nejaká súkromná firma nám spravili vodovodnú prípojku a na ceste rozrezali asfakt asi tak 75x100 cm - povedali, že to máme zaliať kvalitným betónom, a že to bude OK. Mesto nám to nechce prebrať, lebo tam má byť asfalt AB (čo sme predtým nevedeli). Obalovačky v okolí Trenčína nám povedali, že sme pre nich nezaujímaví alebo sa nedoplatíme. Nevie mi niekto povedať, ako by sme mohli vyrobiť asfalt doma?:)ja viem, možno zlá otázka,ale nevieme,čo robiť:(
ďakujem moc....
petmar
06.02.08,18:43
Nie je problém, ak ste všetok ten asfalt, ktorý firma vyrezala, odložili. Dá sa to roztopiť vo veľkej nádobe nad ohňom, vyliať a latou (hranolom) vytvarovať . Ja som to tak robil a drží perfektne, ako okolitý. Nádobu potom ale môžeš vyhodiť.
petmar
06.02.08,20:12
Pardon nevyhodili sme tú nádobu, bol to taký veľký kotol, zvonku som ho natrel a slúži na dvore na trojnožke ako obrovský kvetináč na letničky...
Ináč asfalt si môžeš niekde nazbierať, kde sa robí cesta alebo chodník...
aduliak
07.02.08,05:42
Ahoj Petmar, dakujem, porozpravam sa s manzelom a musime nieco take podniknut...to je dobry napad!!!:)
petmar
04.06.08,12:24
Ahojte znova, natrafil som na vynikajúceho pomocníka na opravy asfaltov - studená asfaltová zmes, dodáva sa vo vreciach 40-50kg, stačí nasypať na vyčistené miesto a utlačiť - na vreci je návod.
Vygúglujte si - volá sa CANADER-MIX
asfaltko
20.08.13,07:37
Zdravím Vás, najlepší liek na diery po zime, opravy cestných výtlkov, stavanie chodníkov, či upravenie si plôch pred garážou a pod. existuje pomocník, ktorý bol už spomínaný (Canader mix). Je to však pomocník len na zimnú pokládku. Používa sa od -10°C do + 18°C. Na nemenovanej slovenskej stránke nájdete aj studenú obaľovanú zmes s ktorou sa dá pracovať pri letných vysokých teplotách. Vyrába ju spološnosť Den Braven. Asfaltová hmota sa dá použiť na všetko a jej teplotné rozhranie je od -10°C do +40°C. No však ak budete asfaltovať po zime je vhodnejšia zmes Canader mix.