Nesi
05.02.08,08:27
Neviete náhodou niekto, aká firma sa zaoberá ekologickou likvidáciou ojazdených vozidiel v okrese Spišská Nová Ves? Hľadala som to už všade /internet, zlaté stránky.../, ale nikde to neviem nájsť. Ďakujem.
Aljok
05.02.08,11:25
Skús sa informovať na dopravnom inšpektoráte.
Nesi
06.02.08,15:41
To som už skúšala, povedali mi, že mi to nemôžu povedať, lebo nemôžu robiť reklamu firmám. To vieš, policajti...
sfx
10.02.08,14:38
Ake auto?
Tanče
10.02.08,14:41
skús obvolať zberné suroviny, kovošroty...
ajobs
10.02.08,15:11
Neviete náhodou niekto, aká firma sa zaoberá ekologickou likvidáciou ojazdených vozidiel v okrese Spišská Nová Ves? Hľadala som to už všade /internet, zlaté stránky.../, ale nikde to neviem nájsť. Ďakujem.

Našiel som v Poprade http://www.zivotpo.sk/portal/?c=12&id=10292 a ešte jeden článok

S autami sa rozlúčime v Mlynici
Pre majiteľov áut, ktorí chcú natrvalo vyradiť vozidlo z evidencie, platia od začiatku tohto roka nové pravidlá vyplývajúce z novely zákona o odpadoch. Ich povinnosťou je dať najskôr takéto auto na spracovanie autorizovanému zariadeniu, ktoré mu potvrdí prevzatie starého vozidla na spracovanie.
S týmto potvrdením sa potom držiteľ musí dostaviť na dopravný inšpektorát podľa miesta trvalého bydliska. Správny poplatok za tento úkon je 50 korún v kolkových známkach. Organizácia, ktorá vydá majiteľovi potvrdenie o prevzatí starého auta na spracovanie, musí mať vydanú autorizáciu Ministerstvom životného prostredia SR.
Autorizáciu na spracovanie starých vozidiel majú v súčasnosti tieto organizácie: De-S-Pe (Prievidza), MAVEBA (Hanušovce nad Topľou), Fe-MARKT (Košice), ZSNP recykling (Žiar nad Hronom), Autovraky (Trnava), Peter Popivčák - POP – Car servis (Košice), WIP Autovrakovisko (Šamorín), Kovod Recycling (Banská Bystrica, prevádzka Lučenec), Auto - AZ (Malacky), ŽOS-EKO (Vrútky) a Autoparkovisko (Bernolákovo).
Ako vyplýva z nerovnomerného rozloženia miest kde, by sme mali autá pred vyradením povinne odovzdávať, na Poprad a Spiš sa neušlo ani jedno. Je to však len zdanie. Ako nás informoval riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade Rastislav Polakovič, firma Maveba z Hanušoviec nad Topľou pre túto činnosť urobila zmluvu s firmou SOS Tatry v Mlynici, kde budeme voziť svoje autíčka na likvidáciu. Odtiaľto sa naše kroky s potvrdením o odovzdaní auta, ŠPZ-kami a dokladmi budú uberať na dopravný inšpektorát.
Túto informáciu nám potvrdil majiteľ firmy SOS Tatry Martin Golein. Upresnil, že v Mlynici ide len o zberné miesto, kde na základe splnomocnenia firmy MAVEBA vystaví klientovi potrebné potvrdenie. Ak je auto nepojazdné, bezplatne ho zákazníkovi odtiahne, musí však mať minimálne motor a karosériu. Pre vystavenie potvrdenia musí klient predložiť technický preukaz, číslo motora, karosérie, ŠPZ-ku a potrebné sú aj osobné údaje o majiteľovi. Ako nám M. Golein prezradil, cesta k nemu je dobre označená, zákazníci nájdu jeho firmu v Mlynici pri poľnohospodárskom družstve. Nechal nám pre nich aj kontakt: 0905 262 218 alebo 0911 262 218. Denne sa mu vraj cez tieto telefonické linky o likvidáciu auta hlási aj 15 záujemcov. Vysvetlil nám tiež rozdiel medzi autorizovaným zariadením (Hanušovce nad Topľou) a zberným miestom (Mlynica). Ak auto zákazník odovzdá autorizovanému zariadeniu, dostane zaň 1 000 korún. V zbernom mieste nedostane zaň nič. Na záver celú túto novinku pre motoristov i systém označil zatiaľ ako veľký „bordel“.