JanaJB
05.02.08,09:08
Prosím Vás chcem sa spýtať či môžem u zamestnanca s mesačnou mzdou prepočítavať sviatky priemerným zárobkom ako náhradu mzdy, alebo to musí byť súčasťou mesačnej mzdy a prepočítavam iba dovolenku a paragraf. Nie som si istá.
Tweety
05.02.08,08:09
Prosím Vás chcem sa spýtať či môžem u zamestnanca s mesačnou mzdou prepočítavať sviatky priemerným zárobkom ako náhradu mzdy, alebo to musí byť súčasťou mesačnej mzdy a prepočítavam iba dovolenku a paragraf. Nie som si istá.
Nie, nemôžeš, sviatky u mesačne odmeňovaných nepreplácame priemerkou.
JanaJB
05.02.08,08:18
Čo s tým, ak som to tak robila. Mzda bola vždy o niečo vyššia, ako mala byť.
Je to moc veľký problém?
Tweety
05.02.08,08:22
Čo s tým, ak som to tak robila. Mzda bola vždy o niečo vyššia, ako mala byť.
Je to moc veľký problém?
Je to potrebné opraviť v mzde.
JanaJB
05.02.08,11:30
Prosím Vás ešte raz. V ktorom zákone nájdem, že sviatok musí byť súčasťou mesačnej mzdy? čo viem i veľké firmy doteraz preplácajú sviatok priemerkou
u mesačne odmeňovaných zamestnancoch.
JanaJB
05.02.08,15:04
Tak už som to našla v ZP § 122 ods.3, kde sa píše ak sa to v pracovnej zmluve dohodne, tak aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou sa bude postupovať podľa prvej vety t.j. zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. Ľahšie to bude dopracovať do pracovnej zmluvy, ako opravovať mzdy. Dúfam, že mi to niekto odobríte.
Gabi03
05.02.08,15:26
Máš pravdu, ale odobriť ti to nikto neodobrí, až na zamestnávateľa a zamestnancov. Tí ti to musia odobriť. :rolleyes:;)
JanaJB
05.02.08,16:33
Ďakujem, to mi stačí.