vadus
05.02.08,14:01
Dobrý deň.
Možno táto téma nepatrí do tejto rubriky, ale nevedel som ,kam ju zaradiť.

Mam osobné mot. vozidlo vo verzii N1.
Môžem demontovať mriežku, ktorú mi tam namontoval výrobca.
Aké mate skúsenosti s políciou.
camelfly
05.02.08,16:12
Dobrý deň.
Možno táto téma nepatrí do tejto rubriky, ale nevedel som ,kam ju zaradiť.

Mam osobné mot. vozidlo vo verzii N1.
Môžem demontovať mriežku, ktorú mi tam namontoval výrobca.
Aké mate skúsenosti s políciou.

nemalo by sa, lebo na vozidlo N1 rátam jednou z podmienok splňajúcich N1, je aj napevno namontovaná mriežka, v dnešnej dobe pri cestnej kontrole Vás môžu skontrolovať polícia alebo colníci a pokiaľ by Vám zistili, že máte vozidlo N1 a nemáte mriežku, môžete mať zbytočne problémy
VladoaKatka
05.02.08,16:30
Pri cestnej kontrole polícia žiada k technickému preukazu predložiť aj certifikát o mreži, ale záleží na tom aký je a akú má náladu. Ak by si ju nemal a v TP máš napísané, že sa jedná o vozidlo N1 a že predajca dodáva aj s mrežou mohol by si mať problémy.

Napríklad, dnes ma kontrolovala finančná colná stráž na hraniciach Břeclav, čo veziete, doklady od tovaru, akým spôsobom bude tovar odovzdaný, zaplatený atď. Ak by som bola s vozidlom N1-s mrežou, určite by pýtali aj doklady od vozidla.
ali_m
05.02.08,16:54
Ja som tak jazdil 2 roky - žiaden problém. Možno šťastie... ktovie
A teraz uvažujem ako to dostať s5 z N1.
Johanka
05.02.08,16:54
Dobrý deň.
Možno táto téma nepatrí do tejto rubriky, ale nevedel som ,kam ju zaradiť.

Mam osobné mot. vozidlo vo verzii N1.
Môžem demontovať mriežku, ktorú mi tam namontoval výrobca.
Aké mate skúsenosti s políciou.
To je aký hybrid :)?
Zlata
07.02.08,12:53
Dobrý deň.
Možno táto téma nepatrí do tejto rubriky, ale nevedel som ,kam ju zaradiť.

Mam osobné mot. vozidlo vo verzii N1.
Môžem demontovať mriežku, ktorú mi tam namontoval výrobca.
Aké mate skúsenosti s políciou.
Nemôžeš, podľa skúseností to polícia kontroluje a podáva hlásenie na daňový úrad v prípade, že mreža nie je namontovaná. A už problém je!
ali_m
09.02.08,19:44
Nemôžeš, podľa skúseností to polícia kontroluje a podáva hlásenie na daňový úrad v prípade, že mreža nie je namontovaná. A už problém je!

Podľa vlastných skúseností som s tým nemal problém. Žiadnemu policajtovi to nevadilo. Buď si to nevšimli, že mám mať dvojmiestne auto podľa papierov, alebo sa radšej robili že to nevidia. Taktiež z vlastných zistení viem že s tým majú dosť papierovačiek a tiež sú to len ľudia ;). Pokial sa slušne správaš a nič nevivedieš, tak by nemusel byť problém :).
Ale podľa predpisov nemôžeš. Musíš si vybrať sám.
ali_m
21.02.08,17:02
Nemáte niekto skúsenosť s opačným postupom? Teda ako dostať s5 vozidlo z kategórie N1 na klasické osobné. Kde to vybavím a čo všetko k tomu potrebujem?
ali_m
01.03.08,17:06
Nemáte niekto skúsenosť s opačným postupom? Teda ako dostať s5 vozidlo z kategórie N1 na klasické osobné. Kde to vybavím a čo všetko k tomu potrebujem?

Nik ste sa s tým ešte nestretol?
matreli
25.03.10,16:04
mam zaujem kupit ojazdenu skodu oktavia ale je v kategorii n1 ja som sukromna osoba ake to ma pre mna nevyhody plati pre toto auto zakaz vjazdu
na urcite miesta ako pre nakladny automobil kolko ludi sa da vozit v takomto aute a da sa nejako prepisat do kategorie osobneho vozidla