ryba
05.02.08,13:16
Prosím o radu.
Zamestnanec priniesol od lekára potvrdenie na celý deň, že bol s deťmi na vyšetrení. Má nárok na náhradu mzdy, keď viem, že jeho manželka je nezamestnaná?
Ďakujem za odpoveď.
Tweety
05.02.08,12:22
Prosím o radu.
Zamestnanec priniesol od lekára potvrdenie na celý deň, že bol s deťmi na vyšetrení. Má nárok na náhradu mzdy, keď viem, že jeho manželka je nezamestnaná?
Ďakujem za odpoveď.
Má.
gabolv
07.04.08,06:01
Ahojte poradáci. Mám otázočku.
Má zamestnanec nárok na pracovné volno s náhradou mzdy ak sprevádza dieťa do pedagogicko-psychologickej poradne. Myslím si, že to neni lekárske zariadenie a nemá nárok. Má totiž pečiatku len z tej poradne a nie od psychologa ako lekára.
Chobot
07.04.08,06:12
Ahojte poradáci. Mám otázočku.
Má zamestnanec nárok na pracovné volno s náhradou mzdy ak sprevádza dieťa do pedagogicko-psychologickej poradne. Myslím si, že to neni lekárske zariadenie a nemá nárok. Má totiž pečiatku len z tej poradne a nie od psychologa ako lekára.

Podľa mňa aj psychologická poradňa je zdravotnícke zariadenie. Veď v poradni je medicínsky odborník - psychológ, ktorý musí mať na to príslušné vzdelanie medicínskeho smeru s aprobáciou.

Alebo kam by so to zaradil ty? Medzi Wellness zariadenia?:D

Dokonca aj poradňa na odvykanie fajčenia je zdravotnícke zariadenie:

http://www.zzz.sk/?page=zoznam_ambulancii

Pozri tu:

http://www.porada.sk/t74106-navsteva-psychologa.html
drobeceva
07.04.08,06:15
Ahojte poradáci. Mám otázočku.
Má zamestnanec nárok na pracovné volno s náhradou mzdy ak sprevádza dieťa do pedagogicko-psychologickej poradne. Myslím si, že to neni lekárske zariadenie a nemá nárok. Má totiž pečiatku len z tej poradne a nie od psychologa ako lekára.
Ja by som v tomto prípade uznala paragraf /zo srandy asi do tej poradne nechodí, ktovie čo tomu predchádza, že tam chodí/.
gabolv
07.04.08,06:22
Dakujem za odkaz a rady. Ja som si myslel, že zdravotnícke zariadenie je len také v ktorom mi daju taku pečiatku ako majú lekári s tým číslom.
veronika1
30.04.08,10:06
Ako chápete nový ods.4 v § 141 ZP, - priemerná dĺžka pracovnej zmeny vyplývajúca z určeného týždenného pracovného času?
može byť takto, alebo ma opravte
týždenný pracovný čas v oboch prípadoch je 37,5 hod, ale
- pre zmeny z rovnomerne rozvrhnutých prac. časom na 5 dni v týždni - t.j. dĺžka pracovnej zmeny je 7,5 hod, potom 7 dní predstavuje 7x 7,5 hod = 52,5 hod na rok,
- pre nepretržitú prevádzku je zmena 11,5 hod s priemerným počtom pracovných dní v týždni 3,26, t.j. 7 x 11,5 = 80,5 hod. na rok
veronika1
30.04.08,12:02
kto by mi mohol odpovedať?
Chobot
30.04.08,13:10
Ako chápete nový ods.4 v § 141 ZP, - priemerná dĺžka pracovnej zmeny vyplývajúca z určeného týždenného pracovného času?
može byť takto, alebo ma opravte
týždenný pracovný čas v oboch prípadoch je 37,5 hod, ale
- pre zmeny z rovnomerne rozvrhnutých prac. časom na 5 dni v týždni - t.j. dĺžka pracovnej zmeny je 7,5 hod, potom 7 dní predstavuje 7x 7,5 hod = 52,5 hod na rok,
- pre nepretržitú prevádzku je zmena 11,5 hod s priemerným počtom pracovných dní v týždni 3,26, t.j. 7 x 11,5 = 80,5 hod. na rok

Ja to chápem tak, že to bolo doplnené pre pružný pracovný čas, nie pre nerovnomerne rozložený. T.j., ak má niekto pružný čas a je určený len týždenný napr. 37,5 hodín (pri pevnej dobe 5 hod. denne 9-14) tak vznikali dilemy, či ospravedlniť zamestnanca na celý deň, alebo len na tých 5 hodín. V zmysle toho ods. 4 je to jasné, že za jeden deň sa považuje 37,5 : 5 = 7,5 hodinový deň, teda zamestnanec bude mať ospravedlnené 7,5 hodiny - celý deň.

Pri nerovnomernom pracovnom týždni (napr. robil by po-štvr. po 8hod., pia: 5,5 hod) by teda mal v piatok ospravedlnených 5,5 hodiny. V ostatné dni by mal ospravedlnených 8 hodín - celý deň.
veronika1
30.04.08,14:52
Ale v zákone sa hovorí o priemernej dĺžke pracovnej zmeny na určený týždenný čas . Podľa toho čo píšeš by to bolo podľa toho v ktorý deň ten paragraf čerpá, či je to v deň keď jeho zmena je 8 hod alebo 5 hod. Nemal by to byť priemer tých dvoch?