skola
15.03.05,11:28
Účtujete v programe ALFA Spoločenstvo vlastníkov bytov? Do výkazu o príjmoch a výdavkoch mi nezadáva hodnoty-do majetku a záväzkoch ano. Čo som spravila zle? Ak viete pomôžte-ďakujem
hanulla
15.03.05,10:52
Robím to ja ale nemam ani páru čo sa porobilo, zavolaj priamo do krosu a oni ti ochotne poradia.Pa




Účtujete v programe ALFA Spoločenstvo vlastníkov bytov? Do výkazu o príjmoch a výdavkoch mi nezadáva hodnoty-do majetku a záväzkoch ano. Čo som spravila zle? Ak viete pomôžte-ďakujem
skola
15.03.05,12:10
ANO. Volala som im povedali, že to nie je možné. Potom som im poslala moju databázu e-mailom z diskety, odpovedali, že nakoľko SVB nie je fyzická osoba a nepodniká program nedopĺňa údaje.To je podľa mňa blbosť. Aj SVB musi mať výkazy nie? Na to mi už ani neodpovedali. Síce nie je veľká robota spraviť ručne ale potom načo som kúpila program nie? Díky čau
Janca
15.03.05,15:23
Mali sme od Krosu ALFU pre neziskove organizacie - specialne pre SVB, ale nakolko som vela veci robila aj tak este rucne, uz ho nepouzivam. Ked mam pravdu povediac, vykazy som tam ani nedorobila, lebo pre SVB je viac programov nevyhovujucich. Takze ked mali v minulosti ponuku pre SVB, urcite tam mali aj vykazy. Len pre zaujimavost, vyskusam to doma dotiahnut.
Janca
15.03.05,15:24
Ale myslim, ze tento program pouziva GABRIELA. Poradis nam ako na to, mozno sa k tomu programu nakoniec zase vratim ?
enter
15.03.05,18:47
Pre SVB je iný výkaz o príjmoch a výdavkoch, a o majetku ako pre fyzické osoby, preto to neide tlačiť v alfe ani daňové priznanie, lebo treba podávať priznanie pre PO.
vzor výkazov nájdete na stránke ministersva financií, alebo ak prelistujete poradu v sekcii neziskové organizácie tam som videla odkaz na tie prílohy,
ja som ich kúpila v ševte.


Vykaz_prijmy_a_vydavky.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=531) (25.0 KB, 81 videní)http://www.porada.sk/images/attach/xls.gifVykaz_majetku_a_zavazkoch.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=532) (24.0 KB, 50 videní)
GABRIELA
15.03.05,18:59
Ja robím v ALFE SVB, ale fakt je že DP tam nie je, ani výkazy. Ja som ho urobila zo stránky drsr.sk- DP PO. Výkazy pre neziskové organizácie som nenašla ani na drsr.sk, tak som tam volala, a sú to výkazy NO Uč 1-01, a NO Uč 2-01. Kúpila som ich dnes v papiernictve. Teraz sa trápim so zaradením príjmov do Výkazu o príjmoch a výdavkoch.
skola
16.03.05,11:26
Samozrejme, že sú tam výkazy, len program ich nedopĺňa. Vyskúšaj to doma, potom mi napíš. Dík
skola
16.03.05,11:29
Ďakujem Ti ENTER za výkazy, pomohla si mi, dva dni som hladala na drsr.sk ale tam nie sú. Je to zaujímavé, že s neziskovými organizáciami sa tak veľmi nestarajú. Preto, lebo neplatia dane? určite
GABRIELA
16.03.05,12:14
Ja som teraz v práci, takže dúfam že píšem správne. Je v ALFE DP pre FO, aj výkazy pre FO, ale SVB podáva výkazy pre neziskové org. a DP pre PO. Preto to nevie vypísať v ALFE. Na porade sú aj tu niekde vložené.
skola
16.03.05,12:54
Ahoj Gabriela! Teba asi dám do skupiny priateľov. Ako čítam tvoje príspevky, sa mi zdá, že si dobre informovaná, a máš veľké skúsenosti vo viacerých oblastiach-taká všestranná. Aj ja účtujem Aj SVB, aj RO, aj združenia a veru často mám taký mižmaž v hlave, že neviem kde, čo ako. Odkiaľ si? pa